Klubové transfery, nové smlouvy i konec významné kariéry

Denis Jasiok ve vítkovické bráně | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Také začátek června se neobešel bez novinek na přestupovém poli. Ze Sparty do Kladna míří hned dvojice hráčů, posilu hlásí také Orka Čelákovice a Bohemians ohlásili konec kariéry jednoho ze stavebních kamenů svého kádru.


Konec brankáře Hyršla

Superligoví klokani přišli před sezonou 2024/25 o jednu ze svých brankářských stálic. Po dlouhých devatenácti letech se svou aktivní hráčskou kariéru rozhodl ukončil Tomáš Hyršl, který tak již nebude hájit branku Bohemians. Pražský kádr na jeho výkony spoléhal a v předminulém ročníku také díky němu získal svou historicky první klubovou trofej, když uspěl v Poháru Českého florbalu.

Nyní ale nastal čas pověsit gólmanské rukavice na hřebík. "Florbal na superligové úrovni je hodně časově náročný a v případě, že máte ambice hrát o nejvyšší příčky, tak to ani jinak nejde než tomu podřizovat vše. Po poslední sezoně jsem si sám zhodnotil, že z osobního hlediska je čas na změnu a věnovat energii i jinam," uvádí Tomáš Hyršl v rozhovoru pro klubový web.

Dva sparťané pro Kladno

Nováček Livesport Superligy pro sezonu 2024/25 posiluje své řady a nově do svých barev přivádí dva hráče Sparty. Z Prahy do Kladna totiž míří Kristián Kozák a Daniel Fišer.

Druhý jmenovaný florbalista je mezi místními již dobře znám, neboť v dresu Kanonýrů odehrál dohromady 41 utkání a nechyběl ani v důležité semifinálové a finálové sérii postupového play-off. "Z týmového hlediska očekávám minimálně stejně cílevědomou atmosféru, jakou jsem zažil minulou sezonu, kdy jsem z týmu cítil obrovskou soudružnost a chuť se společně zlepšovat. Samozřejmě cíle nebudou tak vysoké jako minulý ročník, ale věřím, že tým má na to hrát play off," říká sám Daniel Fišer v dvojrozhovoru pro klubový web.

Slovenský obránce Kristián Kozák přichází do Kladna s pěti odehranými sezonami v Livesport Superlize, zkušenostmi ze Sparty i Black Angels a rovněž se startem na mistrovství světa mužů v roce 2022. "Kladno jsem už delší dobu sledoval a jsem rád, že se mu podařilo postoupit do superligy. Je to klub se skvělým zázemím a velkými ambicemi, což byl další z důvodů, proč jsem si ho vybral. Čekám, že ukážeme, že do superligy patříme. Osobně tomu chci určitě pomoct a užít si sezonu naplno," uvádí motivovaně Kozák.

Pruner novou kosatkou

Velký úlovek hlásí ASK Orka Čelákovice, která po sestupu z 1. ligy mužů do svých řad přivádí obrovské jméno. Ze sparťanské kabiny se domů vydává Matěj Pruner, který v roce 2007 započal svou florbalovou kariéru právě v Čelákovicích. Potom ale zamířil do Sparty a nyní se vrací obohacen dvanácti sezonami zkušeností z elitních českých soutěží. Kosatky o tomto velkém příchodu informovaly na svých sociálních sítích.

Vítkovice zkompletovaly brankářské obsazení

Superligové Vítkovice již znají složení své brankářské dvojice pro další sezonu. Stálicí bude Denis Jasiok, který s rytíři prodloužil smlouvu na jeden rok, jak klub informoval v článku na svém webu. V ostravském klubu je přitom Jasiok již od roku 2016, po ukončení kariéry Lukáše Součka, stálé vítkovické jedničky posledních let, ale nyní nastává jeho čas na uchopení velké šance. "Co jsem v A-týmu, tak jsem se snažil dělat co nejlepší dvojku Součovi, a když jsem měl možnost chytat, tak podat co nejlepší výkon. Tato sezona bude určitě jiná než ty předchozí. V této budu mít za cíl stát se jedničkou, pomoct týmu dosáhnout co nejlepších výsledků a na konci sezony zvednout společně s týmem pohár nad hlavu," přitakává mladý gólman.

V bráně se bude Jasiok střídat s novou vítkovickou tváří Adamem Kohútem, který se do Ostravy vydal z Otrokovic. Oba gólmani tak vytvoří nový rytířský tandem v bráně a společně se budou snažit vylepšit umístění Vítkovic z minulého ročníku. "Měli jsme možnost si popovídat na prvním společném tréninku a můžu říct, že se těším na naši spolupráci. Nějak speciálně se nepřipravuju, jen budu muset poznat, kdy bude potřeba Adama povzbudit a kdy ho nechat," uzavírá Denis Jasiok.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se