4:2
    Gustavs GRIEZĪTIS
    (Ķeirāns)

Česko U19 - Lotyšsko U19 4:2
branky: 30. Jaroslav Petrák, 38. Daniel Chatrný, 41. Adam Palčinský, 49. Daniel Chatrný - 28. Edijs Šenbergs, 60. Gustavs Griezītis; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 448; zásahy brankářů: Adam Draslar 20 - Sandijs Gabriels Siliņš 15; po třetinách: 0:0, 2:1, 2:1
60:00 Česko zvládlo i poslední zápas ve skupině a do semifinále MSJ 2023 tak postoupí z prvního místa.
60:00 Střely ve 3. části: 3:14
59:22 Přece jen ale ještě přijde snížení.
59:20 GÓL Lotyšsko U19! 4:2
Branku družstva Lotyšsko U19 vstřelil #20 Gustavs Griezītis, asistoval #14 Toms Ķeirāns (4:2)
58:59 Česko zatím odolává všem lotyšským pokusům a tento zápas už si, zdá se, pohlídá.
58:15 Lotyšsko se ještě snaží změnit výsledek, rozběhly se však poslední dvě minuty této třetiny.
56:45 Orlovs to udělal parádně a freestylovým stylem zamíchal hlavy všem přítomným v hale. Oklamat se jím ale nenechal český brankář Adam Draslar, který skvělým zákrokem hatí tuhle velkou šanci.
56:40 Trestné střílení družstva Lotyšsko U19 neproměnil #10 Kristers Orlovs.
56:20 Čeští hráči skvěle brání a Lotyšům nezbývá než je nahánět po celém hřišti. To se jim ale vyplatilo a máme tady další trestné střílení!
55:00 Lotyši hrají s odkrytými zády.
54:20 Timeout Lotyšsko U19
54:10 Česko se v přesilovce nedostalo k žádné větší šanci, ale při vedení o tří branky mu to moc vadit nemusí.
52:40 Také nyní ale musí být Draslar v pozoru. Nyní zasahoval proti nepříjemnému backhandu ze strany.
52:00 První početní výhodu si v tomto zápase zkusí také Češi.
51:30 Vyloučen hráč #13 Markuss Dumpis družstva Lotyšsko U19 na 2 minuty za sekání
50:40 Českým florbalistům se trochu uvolnily ruce a nyní se soustředí zejména na obranu svého brankoviště.
48:49 Místo toho však znovu skóruje Chatrný a Česko tak vede již 4:1!
48:46 GÓL Česko U19! 4:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #14 Ondřej Jankovský (4:1)
48:10 Lotyšský tým cítí šanci na kontaktní branku a pohotově tak vyčkává na jakoukoliv chybu v české rozehrávce.
47:10 Tohle ale moc nezvládli a jeden z lotyšských útočníků běžel úplně sám na Draslara. Toho zachránila levá tyč!
47:04 Po ošetření jednoho z Lotyšů se pokračuje ve hře a míček mají čeští obránci.
46:17 Dobrá rána od jednoho z lotyšských útočníků orazítkovala zadní mantinel a nebezpečně se odrážela do předbrankového prostoru.
45:20 Ani tuhle přesilovku tedy soupeř nevyužil a Česko se tak znovu může soustředit na svou hru.
44:50 Draslar prokazuje svou koncentraci a předvádí jeden skvělý zákrok za druhým.
43:15 Petrák vlétl do souboje u mantinelu jako hráč navíc a Lotyšsko si tak zahraje další přesilovku.
43:01 Vyloučen hráč #27 Jaroslav Petrák družstva Česko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení
42:40 Taktika národního týmu je teď jasná, mít míček co nejvíce pod kontrolou a nepouštět Lotyše do větších šancí.
41:45 Lotyšsko je bleskovou brankou hodně zaskočené a za dvě minuty hry se ještě nedostalo k míčku.
40:10 Tak to byl nástup do třetiny jako z říše snů! Češi na úvodním buly vybojovali míček, poslali jej za bránu, lotyšský brankář na něj nedosáhl a do odkryté brány tak skóruje Adam Palčinský.
40:07 GÓL Česko U19! 3:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #17 Adam Palčinský, asistoval #12 Martin Gattnar (3:1)
40:00 Ve druhé třetině se rozběhla branková naháněná. Jako první se do vedení dostali Lotyši, Česko ale vzápětí vývoj otočilo a vede tak 2:1.
40:00 Střely ve 2. části: 12:3
39:35 Národní tým to ještě zkouší, lotyští obránci však všechna nebezpečí zažehnali.
38:54 Další obrovská šance pro Česko, která však končí střetem dvou hráčů a rozehrává Lotyšsko.
38:09 Ale nakonec se prosazují Češi, a to znovu z velké dálky! Autorem této trefy je tentokrát Daniel Chatrný.
37:42 GÓL Česko U19! 2:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #9 Jakub Bohuslávek (2:1)
37:00 Hra se zase otočila, povzbuzeni jsou teď Lotyši a snaží se kombinovat v českém útočném pásmu.
35:18 Martin Gattnar se dostal do blízkosti lotyšského brankáře, ten na nic neváhal a vykopl mu míček. Skóre se tak nemění.
35:17 Trestné střílení družstva Česko U19 neproměnil #12 Martin Gattnar.
35:10 Lotyšský brankář teď předvedl tři velmi důležité zákroky. Následně však jeden z jeho spoluhráčů zalehl míček na brankovišti a Česko tak má k dispozici trestné střílení!
34:03 Národní tým se snaží přidat druhou branku, ale lotyšská obrana je znovu skvěle srovnaná.
32:49 Jeden z Lotyšů se teď utrhl a běžel úplně sám na Draslara. Ten však skvěle zasahuje a drží český tým!
31:10 Česko vstřelený gól trochu nakopnul a míček teď drží delší dobu.
29:40 A máme srovnáno! Zubek poslal míček na Petráka, který od půlící čáry překvapil všechny na hřišti.
29:36 GÓL Česko U19! 1:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #27 Jaroslav Petrák, asistoval #10 Adam Zubek (1:1)
29:20 Gattnar měl jedinečnou šanci srovnat skóre, při svém samostatném úniku ale narazil na svkělý zákrok lotyšského brankáře.
27:50 Lotyšsko se přece jen dostává do vedení! Dělovku od jednoho z obránců ztečoval svýma nohama Toms Ķeirāns, načež jeho spoluhráč Edijs Šenbergs pohotově dorážel po víko.
27:48 GÓL Lotyšsko U19! 0:1
Branku družstva Lotyšsko U19 vstřelil #5 Edijs Šenbergs, asistoval #14 Toms Ķeirāns (0:1)
27:13 Přečíslení dvou na jednoho Lotyši hrubě nevyužili a Draslar ani nemusel zasahovat.
26:10 Lotyšsko aktivně střílí, ani jeden z pokusů ale dosud netrefil českou bránu.
25:34 Češi dobře napadají a minuta jejich oslabení je pryč.
24:36 Máme tady první přesilovou hru tohoto zápasu. Na trestnou lavici odchází Jakub Faksa, který vytlačil soupeře ze hřiště a Lotyšsko tak má velkou šanci vstřelit úvodní branku.
24:35 Vyloučen hráč #11 Jakub Faksa družstva Česko U19 na 2 minuty za hrubost
24:01 Česko rozehrává z útočného rohu. Zatím se ale nedostalo ke střele na bránu.
23:40 Lotyšsko zkouší kombinovat, postup do útočného pásma ale má stejně těžký jako Češi.
22:39 Martin Gattnar nachystal pěknou pozici pro svého spoluhráče, ten však na malém brankovišti míjí.
20:59 Na druhé straně letěla na Draslara jedovatá střela, český brankář ale nakonec nemusel zasahovat.
20:30 Hned zkraje druhé třetiny byli Češi v obrovské šanci, míček ale do brány nezamířil.
20:00 Lotyši Česko v první třetině k ničemu nepustili a zasahovat několikrát musel také český brankář Adam Draslar. Skóre je tak nerozhodné.
20:00 Střely v 1. části: 4:5
19:10 Lotyši se snažili o poslední útočnou akci, byli ale zastaveni a míček mají čeští obránci.
17:40 První třetina nám pomalu končí a zatím jsme neviděli ani jednu branku. Své ale předvedli oba brankáři, kteří museli vytasit spoustu dobrých zákroků.
15:20 Neméně nebezpečená akce na druhé straně zase končí nad českou bránou.
14:50 Další tutová šance pro Česko, tentokrát však zamířila pouze do zadního mantinelu.
13:39 Oba týmy se v posledních minutách přetahují o míček a ani jeden se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
11:45 Jankovského dělová rána od půlicí čáry zastavena na lotyšském bloku.
11:01 Lotyši znovu vystihli kombinaci národního týmu a od protiútoku je zastavil pouze hvizd rozhodčích.
08:59 Velká šance Česka končí pouze na boční konstrukci brány.
08:30 Draslar si připisuje další těžký zákrok a musí být hodně ve střehu.
07:45 Eliáš se probíjel do brankoviště, šlápl přitom ale na lotyšského brankáře a hra je tak vykázána.
06:08 Národní tým se snaží posílat míček na branku co nejčastěji, Lotyši ale zatím skvěle a hlavně rychle přistupují a Česko tak k zakončení nemá moc klidu.
04:30 Poprvé prověřují soupeřova brankáře také Češi. Ten je úspěšný.
03:15 Na hřišti od prvního hvizdu nechybí ani množství ostrých osobních soubojů.
02:00 Národnímu týmu zatím ve finálních fázích útoku uskakuje míček.
00:40 První zákrok zápasu si ale připisuje Draslar na druhé straně, neboť Lotyši využili svého přečíslení a dobře zakončovali.
00:25 Češi vybojovali úvodní míček a už hledají cestu do útočného pásma.
00:01 Zahajovací formace obou celků jsou již na hřišti. Češi hrají v červených dresech, Lotyši v bílých. Zápas může začít.