• 60 59:52
    2
    Noah KERN

Česko U19 - Švýcarsko U19 10:2
branky: 7. Lukáš Fukala, 14. Filip Smutný, 24. Daniel Chatrný, 30. Daniel Chatrný, 31. Lukáš Pobořil, 41. Lukáš Pobořil, 44. Jaroslav Petrák, 50. Adam Palčinský, 57. Jakub Faksa, 58. Martin Gattnar - 25. Vinz Burren, 60. Linus Arnold; rozhodčí: Janne Sjögren - Thomas Ellis; vyloučení: 0:3; využití: 2:0; diváků: 297; zásahy brankářů: Adam Draslar 10 - Linus Aberle 12, Mathias Juon 5; po třetinách: 2:0, 3:1, 5:1
60:00 Česko zvládlo poslední zápas EFT 2022 vysokou výhrou nad domácím Švýcarskem a turnaj tak zakončí na druhém místě. Prosadilo se hned osm různých hráčů.
60:00 Střely ve 3. části: 11:5
59:55 Česká republika tento zápas končí přesilovou hrou, ve které už se ale nic nestane.
59:52 Vyloučen hráč #2 Noah Kern družstva Švýcarsko U19 na 2 minuty za bránění ve hře
59:04 Švýcaři zaznamenávají druhý čestný zásah. Linus Arnold nedal Draslarovi šanci a snižuje na 2:10.
59:03 GÓL Švýcarsko U19! 10:2
Branku družstva Švýcarsko U19 vstřelil #11 Linus Arnold, asistoval #20 Pascal Schmuki (10:2)
57:46 Máme tady desítku, kterou zařizuje Martin Gattnar.
57:43 GÓL Česko U19! 10:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #12 Martin Gattnar, asistoval #17 Adam Palčinský (10:1)
57:19 Připomíná se také dnes střelami opomíjený Adam Draslar, který teď dobře zasahuje.
56:36 GÓL Česko U19! 9:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #11 Jakub Faksa, asistoval #22 Filip Smutný (9:1)
55:14 Kern by touto sekerou přesekl pravděpodobně i tři florbalky za sebou, ta Adama Palčinského to ale nějakým záhadným způsobem vydržela. Švýcar nicméně odchází na trestnou lavici.
55:13 Vyloučen hráč #2 Noah Kern družstva Švýcarsko U19 na 2 minuty za sekání
53:10 Juon se snažil rychle rozehrát na své spoluhráče, ti ale byli o dost pomalejší než jím vyslaná prihrávka.
52:29 Švýcarsko rozehrává standartní situaci a jen tak tak, že neskončila gólem. Míček proskákal nad břevnem Draslarovy brány.
50:40 Čeští junioři naopak stále nemají dost a hledají další gólové příležitosti.
49:34 Zprvu předvedl Mathias Juon velice pohotový zákrok, když v pádu vyrazil balónek z brankové čáry. Potom už mu ale nedal šanci Adam Palčinský a švýcarský zmar tak pokračuje - 8:1 pro Českou republiku.
49:33 GÓL Česko U19! 8:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #17 Adam Palčinský, asistoval #12 Martin Gattnar (8:1)
46:42 Skvěle teď zasahuje brankář Adam Draslar a bere tak Švýcarsku tu jedinou přiležitost, kterou dosud za celou třetinu mělo.
46:31 Domácím se nedá upřít snaha s tímto zápasem něco udělat. Nedostávají se ale do žádných šancí.
43:37 Linus Aberle toho má už dost a v bráně jej tak střídá jeho kolega Mathias Juon.
43:36 Střídání brankáře. Nový brankář #30 Mathias Juon družstva Švýcarsko U19
43:35 GÓL Česko U19! 7:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #27 Jaroslav Petrák, asistoval #12 Martin Gattnar (7:1)
43:05 Standartní situace Švýcarska z předbrankového prostoru končí pouze na bloku dobře postavené české obrany.
43:00 Hráči teď létají za mantinely, hra se trochu přiostřuje.
41:59 Česko v poklidu kontroluje tento zápas, Švýcarsko se ale stále snaží najít nějaké skuliny.
40:11 Máme tady dalšího dvougólového střelce. Hned na startu třetí třetiny se prosazuje Lukáš Pobořil.
40:10 GÓL Česko U19! 6:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #13 Lukáš Pobořil, asistoval #17 Adam Palčinský (6:1)
40:00 Druhá perioda je u konce. Švýcarsko se zprvu dostalo zpátky do zápasu brankou na 1:3, český tým ale následně pokračoval ve svém tlaku a vytěžil z toho vedení 5:1. Dvakrát se prosadil Daniel Chatrný.
40:00 Střely ve 2. části: 9:4
38:40 Smutný teď promáchl v jasné přiležitosti, skóre se tak nemění.
37:59 Chatrný v dalším úniku, tentokrát ale Aberle jeho pokus kryje.
33:53 Po delší době v zápřahu také brankář Adam Draslar, který pokrývá dobrou střelu po zemi špičkou své boty.
30:54 Švýcarsko znovu vypadlo ze hry a brankář Aberle se teď může jen smutně otáčet za jedním míčkem ve své bráně za druhým. Spoluhráči mu vůbec nepomáhají a řítí se na něj samé samostatné úniky.
30:53 GÓL Česko U19! 5:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #13 Lukáš Pobořil, asistoval #27 Jaroslav Petrák (5:1)
29:01 Co nezvládl švýcarský útočník, teď předvádí ten český. Daniel Chatrný se znovu prosazuje, tentokrát střelou mezi nohy přesouvajícího se švýcarského brankáře - Česko vede 4:1.
29:00 GÓL Česko U19! 4:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #10 Lukáš Fukala (4:1)
27:20 Burren teď mohl přidat svou druhou branku v tomto zápase. V souboji jeden na jednoho s českým gólmanem ale tentokrát neuspěl.
27:00 Švýcarsko změnilo svou hru a mnohem častěji je teď na balónku ve svém útočném pásmu.
24:30 Ze své první velké šance v zápase se prosazuje také Švýcarsko - Burren nedal z předbrankového prostoru Draslarovi šanci.
24:29 GÓL Švýcarsko U19! 3:1
Branku družstva Švýcarsko U19 vstřelil #26 Vinz Burren, asistoval #28 Maël Marthaler (3:1)
23:58 Česko se brankou v přesilové hře dostává do vedení 3:0. Přesně k bližší tyčce zakončil Daniel Chatrný.
23:57 GÓL Česko U19! 3:0
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #9 Jakub Bohuslávek (3:0)
22:47 Máme tady na reprezentační úrovni asi trochu raritní vyloučení - Jascha Haldemann si jde na dvě minuty odpočinout za hru na zemi.
22:46 Vyloučen hráč #23 Jascha Haldemann družstva Švýcarsko U19 na 2 minuty za hra na zemi
20:30 Hned na startu druhé periody se do obrovské šance dvou na jednoho řítilo Švýcarsko. Hráč s balónkem to vzal na sebe a snažil se oklamat českého brankáře, kličkou ale trefil pouze tyčku brány.
20:00 První třetina je u konce. Kromě dvou gólových příležitostí českého týmu v ní zatím k ničemu dalšímu nedošlo a do kabin se tak jde za stavu 2:0 pro Česko. Švýcarsko bude muset hodně přemýšlet, jak na svého soupeře najít alespoň nějakou protihru.
20:00 Střely v 1. části: 7:3
19:20 Jeden z domácích se mohl na sklonku první periody dostat do samostaného úniku, česká obrana ale skvěle zasáhla.
18:06 Švýcaři by si o pauze měli seřídit mířidla, neboť zatím ve více příležitostech bránu netrefili než naopak.
17:22 Hra je na konci první třetiny hodně rozkouskovaná a vesměs se na hřišti nic neděje.
15:13 Český kapitán teď rozehrál kromě míčku také svého soupeře, se kterým v klinči končí na zemi. Hra ale pokračuje dál.
13:46 Skvělá souhra Eliáše a Smutného končí druhou brankou českého týmu! Švýcarský gólman byl proti rozběhnutému Filipu Smutného zcela bezmocný.
13:45 GÓL Česko U19! 2:0
Branku družstva Česko U19 vstřelil #22 Filip Smutný, asistoval #8 Filip Eliáš (2:0)
12:20 Až teď si český brankář Adam Draslar poprvé sahá na balónek. Hned ale musel předvést těžký zákrok.
11:00 Švýcarsko se za 11 minut hry zatím nedostalo do žádné větší šance.
08:49 Další souboj českého hráče s brankářem výběru helvétského kříže končí úspěšněji pro muže v bráně. Střelu Šimona Vavrouška Aberle skvěle pokryl.
06:42 Na tenhle pokus už ale byl švýcarský gólman krátký. Střelou zápěstím do horního rohu brány se prosazuje Lukáš Fukala.
06:41 GÓL Česko U19! 1:0
Branku družstva Česko U19 vstřelil #10 Lukáš Fukala, asistoval #24 Vojtěch Bílek (1:0)
06:11 Skvělý zákrok teď předvedl švýcarský brankář Linus Aberle! Po křižné přihrávce už jeden z českých hráčů střílel do zcela prázdné branky, jeho pokus ale narazil pouze na svižný přesun Aberleho.
05:25 První střelu na branku v tomto zápase má na starosti český výběr. Dobrá nahrávka Daniela Chatrného do předbrankového prostoru ale následně skončila pouze na betonech švýcarského brankáře.
03:57 Domácí kádr kombinuje ve svém útočném pásmu, Česko ale dobře brání a pokrývá všechny možné prostory pro nahrávku.
02:01 Hra je zatím hodně rozházená, oba kádry dělají chyby a na hřišti je tak mnoho volného prostoru.
00:45 V obrovské šanci ale na druhé straně Martin Gattnar. Jeho backhend jen těsně minul švýcarskou branku.
00:05 Poslední zápas obou týmů na turnaji EFT 2022 začal a Švýcaři se ihned tlačí do zakončení.