3:2
    Sami JOHANSSON
    (Salin)

Finsko - Česko 3:2
branky: 33. Justus Kainulainen, 38. Peter Kotilainen, 60. Sami Johansson - 14. Adam Hemerka, 16. Marek Beneš; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 10263; zásahy brankářů: Joonas Kaltiainen 10 - Lukáš Bauer 16; po třetinách: 0:2, 2:0, 1:0
59:59 Češi smolně ztrácí skvělý zápas. V poslední vteřině mohl ještě srovnat kapitán Ondrušek, bohužel se mu to nepodařilo a Hartwall Arena slaví postup domácích. Češi se ale nemají za co stydět. Zítra je čeká souboj o bronz proti Švýcarsku.
59:42 Hru přerušuje nedovolený zákrok Langera.
59:26 Češi zkouší odvolat brankáře, na hřišti je šestice florbalistů s hokejkou.
59:11 GÓL Finsko! 3:2
Branku družstva Finsko vstřelil #77 Sami Johansson, asistoval #9 Eemeli Salin (3:2)
59:11 Velká škoda. Finové se na začátku 60. minuty poprvé v utkání ujímají vedení.
58:24 Na druhé straně se ukazovala první formace Suomi.
57:30 Čeští mladíci předvedli podobnou souhru jako při prvním gólu. Hemerka však neskóroval.
56:42 Zaváhání české obrany Kivilehto nepotrestal. Jeho projektil letěl mimo branku Bauera.
54:59 Do posledních pěti minut třetí třetiny vstupují na míčku domácí Finové. Je patrné, že se hraje o hodně.
54:05 Semifinálové drama doprovází hlasité fandění z tribun.
51:52 A když nestihnou zakleknout, přichází řada na českou oporu brankoviště. Zkušený gólman předvádí povedené zákroky.
50:50 Češi tasí bloky, kterými dnes často pomáhají Bauerovi.
50:12 Další šance Marka Beneše. Českému útočníkovi ale brankář Kaltiainen gólovou radost nepřipustil.
48:43 Šindler z otočky střílí těsně mimo.
47:37 Švédští rozhodčí nechávají většinu soubojů bez přerušení.
45:51 Češi v početní nevýhodě i těsně po ní ustáli několik opravdu nebezpečných situací.
44:53 Míček se po skrumáží na velkém brankovišti Bauera odráží mimo hřiště.
43:45 Vyloučen hráč #11 Marek Beneš družstva Česko na 2 minuty za nedovolené vrážení
43:45 Finové dostávají početní výhodu. Češi teprve podruhé v turnaji hrají v oslabení.
42:02 Krbec vyplaval v těsné blízkosti Kaltiainena, nahrávku Hemerky ale nezkrotil.
40:46 První střídání začala opatrně.
39:59 Prostřední perioda tedy končí za stavu 2:2.
39:49 Elitní česká formace si ke konci druhé části vytvořila tlak. Skóre ale zůstává vyrovnané.
37:31 GÓL Finsko! 2:2
Branku družstva Finsko vstřelil #61 Peter Kotilainen, asistoval #36 Ville Lastikka (2:2)
37:31 Je vyrovnáno. Lastikka s Kotilainenem potrestali velkou chybu Čechů v rozehrávce.
35:41 Kainulainen znovu nebezpečný. Finové celkově ožili a jsou lepším týmem.
34:02 Bauer nyní nadvakrát zachránil české vedení. Lastikka byl opravdu blízko druhému zásahu.
33:06 Průběh semifinále s přibývajícím časem přináší stále více tvrdých osobních soubojů.
32:08 GÓL Finsko! 1:2
Branku družstva Finsko vstřelil #73 Justus Kainulainen, asistoval #19 Joonas Pylsy (1:2)
32:08 Finové snižují. Po několika nedůrazech v českém obranném pásmu se v Hartwall Areně slaví gól Kainulainena.
30:27 Při druhém reklamním přerušením mají trenéři svým týmům co říci.
28:45 Delong ve velké příležitosti nedokázal přesně zakončit kombinaci druhé formace.
27:23 Oba týmy se nyní pravidelně střídají v aktivitě a kontrole míčku.
24:36 Lastikka těsně míjí.
23:45 Marek Beneš opět v akci. Kličkami se dostal nedaleko finské svatyně.
21:16 Finové předvedli dobré střídání. Nejen kvůli šanci Kotilainena musel být Bauer ve střehu.
19:59 První dvacetiminutovka tak nabídla dvě branky, díky kterým národní tým v Helsinkách vede.
19:08 Marek Beneš se opět ocitl tváří v tvář s Kaltiainenem. Tentokrát však zamířil mimo brankovou konstrukci.
18:40 Hra je nyní pod českou kontrolou.
17:23 Češi teď měli štěstí. Závar před Bauerem gól nepřináší.
15:30 GÓL Česko! 0:2
Branku družstva Česko vstřelil #11 Marek Beneš, asistoval #25 Tom Ondrušek (0:2)
15:30 2:0! Marek Beneš využil početní výhodu, když dokázal usměrnit za brankovou čáru příhrávku od kapitána Ondruška.
14:35 Vyloučen hráč #8 Juha Kivilehto družstva Finsko na 2 minuty za sekání
14:35 Finové po obdrženém gólu dávají soupeři další šanci. Češi si zahrají přesilovkovou hru.
13:28 GÓL Česko! 0:1
Branku družstva Česko vstřelil #9 Adam Hemerka, asistoval #12 Filip Forman (0:1)
13:28 Po velké šanci Finů přichází česká odpověď! Mladíci se zapisují do statistik krásnou akcí po ose Punčochář - Forman a zakončující Hemerka, který si po přiťuknutí zpoza branky dokázal vytvořit prostor na velkém brankovišti.
12:07 Také Gruber narazil na blok. Dokonce tříčlenný.
10:34 Ani pokus Johanssona nekončí úvodní brankou zápasu. Při komerční přestávce tak skóre zůstává 0:0.
08:55 Ondrušek od mantinelu vystřelil pouze do rohu.
05:55 Hemerka střelou ze středu hřiště trefil blok obránce Finska.
05:07 Junkkarinen tvrdě narazil do brankáře Bauera. Nepříjemný střet způsobil krátkou přestávku.
04:13 Čechy zachraňuje tyčka.
03:38 Delong se jako první z Čechů ocitl v nadějné příležitosti. Těsně přestřelil.
02:39 První velkou šanci zápasu měli reprezentanti Finska. Situaci zastavil obránce Němeček.
00:50 V solidně zaplněné Hartwall Areně se prozatím drží na míčku Finové.
00:00 Vítejte u semifinálového duelu MS 2020, ve kterém Češi vyzvou domácí Finy.