3:4
    Matěj ČERMÁK
    (Majer)

Finsko U19 - Česko U19 3:4
branky: 1. Alpo Laitila, 18. Alpo Laitila, 55. Tatu Havula - 23. Matěj Havlas, 43. Matěj Pěnička, 51. Bohumil Piskáček, 59. Matěj Čermák; rozhodčí: Simon Broman - Martin Matti; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 2261; zásahy brankářů: Juuso Jokisalo 13 - Tomáš Jurco 17; po třetinách: 2:0, 0:1, 1:3
59:59 Nejlepším hráčem na straně Finska vyhlášen brankář Jusso Jokisalo, na české straně byl zvolen taktéž brankář Tomáš Jurco.
59:59 Český tým to dokázal! Po dvou letech obhajuje juniorský titul mistrů světa! V Brně tak mohou vypuknout bujaré oslavy!
59:59 Střely ve 3. třetině: Finsko 6 - Česko 7. Celkově Finsko 20 - Česko 17.
59:21 Minkkinen míjí odkrytou branku
58:57 Fantastický Jurco proti další střele finského hráče!
58:30 Finové to zkoušejí v šesti!
58:21 Timeout Finsko U19
58:21 GÓL Česko U19! 3:4
Branku družstva Česko U19 vstřelil #14 Matěj Čermák, asistoval #12 Petr Majer (3:4)
58:21 Finský výběr si vyžádal oddechový čas.
58:21 Český tým jde těsně před koncem do vedení, krásnou akci Majera zakončuje Matěj Čermák! Český výběr je blízko k obhajobě titulu mistrů světa.
58:01 Jokisalo kryje velkou šanci Havlase!
56:45 Další parádní blok, tetokráte na druhé straně od Maliče
55:31 Střela Havlase pouze do dalšího finského bloku
55:31 Hemerka těsně před bránou faulován, český tým má k dispozici standardní situaci.
54:19 GÓL Finsko U19! 3:3
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #7 Tatu Havula, asistoval #15 Viljami Järvikangas (3:3)
54:19 A je vyrovnáno! Krásná, rychlá akce Finů končí brankou. Stav srovnává Tatu Havula
53:28 Bachamaier to zkusil ihned z rozehrávky, jeho střela zablokována.
52:09 Za mantinelem skončil Majer, český tým zůstává na polovině Finska.
51:08 Dobré obtočení Čermáka, Jokisalo si jeho pokus však pohlídal.
50:33 GÓL Česko U19! 2:3
Branku družstva Česko U19 vstřelil #18 Bohumil Piskáček, asistoval #13 Matěj Havlas (2:3)
50:33 Český výběr jde necelých deset sekund před koncem do vedení! Střelu Havlase doráží do branky Bohumil Piskáček!
49:44 Sniper Finů Minkkinen si ani v polovině třetí třetiny nepřišel na Jurca!
48:30 Stránského v obrovské šanci vychytal finská brankář Jokisalo.
47:49 Na druhé straně Hanák ve velké šanci pouze do brankáře Finska.
47:37 Obrovská šance Finů, skvěle se do obrany vrátil Papoušek a zmařil příležitost soupeře.
47:00 Pokus Koistinena opět skvěle vyráží Jurco
45:57 Simonen se tlačil do šance, česká obrana ale byla důsledná.
45:02 Pokus Majera vyráží finský brankář
44:22 Finům se úvod třetí části nepovedl, jsou pod tlakem domácího výběru.
43:30 První střela Finů ve třetí třetině neohrozila branku Jurca.
42:21 Ještě jeden, ozývá se v brněnské hale.
42:04 GÓL Česko U19! 2:2
Branku družstva Česko U19 vstřelil #8 Matěj Pěnička, asistoval #14 Matěj Čermák (2:2)
42:04 Je srovnáno! Míček do branky procedil Matěj Pěnička a srovnává stav.
41:55 Dlouhá kombinace domácího výběru, český tým si připravuje šanci.
40:01 Třetí část startuje. Český tým v první kombinaci
39:59 Střely ve 2. třetině: Finsko 6 - Česko 4
39:59 Je za námi druhá třetina finálového duelu, ve druhé části se prosadil pouze Matěj Havlas, čímž snížil stav na 1:2. Český tým má jednu třetinu na to, aby minimálně srovnal.
39:00 Probíhá poslední minuta druhé části hry
38:38 Další obrovská šance Finů! Junnila míjí odkrytou branku
37:40 Monster save Tomáše Jurca proti střela Minkkinena!
36:13 Po pravém mantinulu se protáhl Sillanpää, jeho pokus vyráží Jurco do bezpečí.
35:53 Střela Hemerky odražena za mantinel, český tým zůstane na míčku
34:32 Havlas opět do finského bloku
34:28 Čermák promáhl ve velké šanci
33:50 Ve velké šanci Finové, Tomáš Jurco dokázal vyrazit i střelu Koistinena
33:20 Další úspěšný blok finské obrany
32:50 Český výběr v dlouhé kombinaci na vlastní polovině.
31:31 Opět to zkusil Vesterinen, tentokrát jeho střela mířila za mantinel.
30:38 Další skvělý zákrok Jurca!
29:28 Sám na branku soupeře se hnal Stránský, zkusil kličku ala Peter Forsberg, což nebylo ideální řešení.
29:09 Vesterinenova střela končí na bloku Čermáka
28:33 Krásným průnikem se dostal do zakončení Majer, brankář Finska opět kryje.
27:49 Forman padá po obtočení zpoza branky, rozhodčí ale vylučovat nebude.
26:44 Opět tvrdá střela Laitily, tentokrát Jurco vyráží do bezpečí.
26:22 Vesterinen faulován, Finové mají k dispozici rozherávku
25:30 Fanoušci ženou perfektní podporou český tým za vyrovnáním
24:03 Forman si teď po faulu jednoho z Finů vyměňuje názory s Kilpim.
23:14 Havlas faulován, další rozehrávka pro Česko.
22:10 GÓL Česko U19! 2:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #13 Matěj Havlas, asistoval #28 Šimon Stránský (2:1)
22:10 Český tým se poprvé v zápase prosazuje! Šimon Stránský našel krásně Matěje Havlase, který snižuje na 1:2.
22:01 Pěnička také mijí branku
21:36 Další střela Formana pouze do bloku finského obránce
20:53 Forman chtěl najít mezeru v postavení finské brankáře, nenašel.
20:50 Vyloučen hráč #3 Topias Simonen družstva Finsko U19 na 2 minuty za držení
20:50 První přesilovka pro český výběr. Topias Simonen odchází na trestnou lavici za držení.
20:15 Druhá část zahájena, buly tentokrát pro Finy.
19:59 Střely v 1. třetině: Finsko 8 - Česko 6
19:59 První třetina je za námi, do kabin odcházejí spokojenější Finové, kteří po dvou brankách Laitily vedou 2:0. Český tým bude muset v dalším průběhu utkání dotahovat
19:00 Probíhá poslední minuta první třetiny
17:37 GÓL Finsko U19! 2:0
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #4 Alpo Laitila, asistoval #10 Matti Minkkinen (2:0)
17:37 Finové přesilovku využívají, Alpo Laitila podruhé v zápase vymetá všechny pavučiny v brance Jurca.
16:51 Skvělý blok Formana, na míčku stále Finové.
16:41 Vyloučen hráč #10 Ondřej Papoušek družstva Česko U19 na 2 minuty za hrubost
16:41 Druhou přesilovku si zahrají Finové, na trestnou lavici odchází za nedovolené bránění Ondřej Papoušek
16:41 Kilpi v další šanci, Jurco bezchybný
15:55 Český tým je v tlaku, podaří se srovnat?
15:50 Tečovaná střela Martina Čermáka těsně nad branku!
15:22 Pěnička natáhl ke střele, finský brankář zneškodňuje další jeho pokus.
14:29 Do šance se tlačil Laitila, Hemerka se ale skvěle vrátil do obrany.
14:01 Parádní blok finské obrany proti střele Piskáčka
13:52 Krásně se protáhl po mantinelu Hanák, jeho přihrávka ale nenašla před brankou adresáta.
12:41 Další parádní nahrávka Formana, tentokrát na Pěničku. Jeho dvě střely byly zablokovány finskou obranou.
12:17 Ke střele natáhl Piskáček, jeho pokus byl zablokován.
11:55 Havlas skvěle vystihl rozehrávku soupeře, český tým na balonku.
10:44 Český tým čím dál tím více drží balon na hokejkách, snaží se dostat k šanci.
09:59 Forman krásně našel Čermáka, ten těsně před brankou přestřeluje
08:57 Právě v ní se objevil Hemerka, jeho střela ale letěla nad branku.
08:44 Český tým sevírá svého soupeře, ne a ne se dostat do větší šance.
08:04 Papoušek faulován, český tým má k dispozici další rozehrávku z dobrého prostoru.
06:52 Krásně se teď proháčkoval Matěj Čermák. Brankáč Finska si jeho obkroužení kolem branky pohlídal.
06:28 Ve velké šanci Kilpi míjí českou branku!
06:06 Neuvěřitelná atmosféra dnes panuje v hale Vodova.
05:13 Pěnička zpět na hřišti
04:44 Velký závar před brankou českého týmu ukončuje povedeným zákrokem Jurco
03:58 Fantasticky to teď udělal Ondřej Papoušek, který získal cenné vteřiny.
03:25 Finové zahajují přesilovkovou kombinaci
03:13 Vyloučen hráč #8 Matěj Pěnička družstva Česko U19 na 2 minuty za hrubost
03:13 Pěnička dohrál svého soupeře, za to si půjde odsedět dvě trestné minuty.
02:26 První ohrožení finské branky. Střela Piskáčka ale nenadělala brankáři soupeře větší problémy.
01:48 Hanák faulován, zajímavá standardní situace pro český tým
01:13 Forman ztratil míček v obraně, proti střele Laitily vytáhl parádní zákrok Jurco.
00:37 Finové vstoupili do utkání velmi aktivně, vysoko napadají, to dělá českému týmu problémy.
00:04 GÓL Finsko U19! 1:0
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #4 Alpo Laitila, asistoval #12 Waltteri Vesterinen (1:0)
00:04 Tak to bylo rychlé! Finové jdou do vedení po krásné brance Laitily, který vymetl v brance Jurca všechny pavučiny.
00:01 Finálové utkání startuje! Úvodní buly úspěšné pro český výběr.