1

2

6.

Švédsko U19 - Česko U19 4:5pn
branky: 2. Melker Hemmingberg, 29. Emil Jacobsson, 48. Joel Ekström, 50. Mattias Lövenfors - 6. Petr Majer, 13. Adam Hemerka, 19. Matěj Pěnička, 20. Filip Forman, N Matěj Havlas; rozhodčí: Andrew Lewis - Anssi Silvo; vyloučení: 5:3; využití: 1:2; diváků: 1077; zásahy brankářů: Emil Lindblom 2, Emil Ödman 6 - Tomáš Jurco 20; po třetinách: 1:4, 1:0, 2:0, 0:0
6 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #17 Viktor Hammarstedt , ale gól nevstřelil.
6 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #13 Matěj Havlas a vstřelil rozhodující gól (4:5).
5 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #17 Viktor Hammarstedt a vstřelil gól.
5 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #13 Matěj Havlas , ale gól nevstřelil.
4 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #44 Joel Ekström , ale gól nevstřelil.
4 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #28 Šimon Stránský a vstřelil gól.
3 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #9 Gabriel Erol , ale gól nevstřelil.
3 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #10 Ondřej Papoušek , ale gól nevstřelil.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #6 Hannes Nyström , ale gól nevstřelil.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #12 Petr Majer , ale gól nevstřelil.
1 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #91 Emil Viklund , ale gól nevstřelil.
1 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #5 Lukáš Punčochář , ale gól nevstřelil.
70:00 Zahájena trestná střílení
70:00 Střely v prodloužení Švédsko 3 - Česko 0. Celkem Švédsko 24 - Česko 12.
70:00 Ukončení prodloužení
69:59 Prodloužení je u konce a o prvním finalistovi rozhodnout nájezdy.
69:57 Timeout Švédsko U19
69:57 Vyloučen hráč #28 Šimon Stránský družstva Česko U19 na 2 minuty za sekání
69:57 Další trest pro českého hráče. Tři sekundy před koncem prodloužení je vyloučen Šimon Stránský. A jelikož má Švédsko rozehrávku, vybírá si rovněž oddechový čas.
69:24 Timeout Česko U19
69:16 Češi se ubránili a střídačka pod vedením Jaroslava Berky si vybírá timeout.
69:00 Probíhá poslední minuta prodloužení.
67:47 Výborný blok Lukáše Punčocháře teď zachránil české naděje.
67:19 Vyloučen hráč #11 Ondřej Kawulok družstva Česko U19 na 2 minuty za bránění ve hře
67:19 Přesilová hra pro Śvédsko. Na trestnou lavici usedá český obránce Ondřej Kawulok.
66:39 Na obou stranách byly k vidění názkany šancí. Branku nakonec ale ani z týmů neohrozil.
65:10 Po dlouhé době jsou v držení míčku Švédi, k velké šanci se ale zatím ani jeden z týmů nepropracoval.
63:53 Matěj Pěnička dostal míček na mantinel, ale ranou z první přestřelil.
61:55 První česká formace se snaží postupnou kombinací prolomit švédskou obranu.
60:22 Prodloužení začalo. Míček mají na hokejkách Češi. K první střele se ale následně dostali Švédi.
60:00 Střely ve 3: části Švédsko 10 - Česko 4.
59:58 Češi mohli rozhodnout v posledních sekundách. Střela Matěje Pěničky skončila jen na hrudi švédského gólmana.
59:00 Do konce základní hrací doby zbývá poslední minuta.
57:50 Také na druhé straně bylo živo. Střela Melkera Hemmingberga prolétla jen těsně kolem šibenice.
56:40 Rychlý útok Švédů zastavil Onřej Kawulok. Jen o několik chvil později přihrál na střed Filipu Formanovi, který jen těšně minul pravou tyč.
55:00 Češi mohli jít v rychlém protiútoku 2 na nikoho, obhození Matěje Pěničky bylo ale příliš dlouhé a míček sebral švédský brankář.
54:28 V posledních minutách se hra uklidnila. Je evidentní, že žádný z týmů nechce udělat chybu.
51:46 Utkání sleduje v brněnské hale 1077 fanoušků.
50:15 Švédové šli dva na nikoho, situaci ale nevyřešili dobře a Jurco klidným zákrokem udržel vyrovnaný stav.
49:34 GÓL Švédsko U19! 4:4
Branku družstva Švédsko U19 vstřelil #29 Mattias Lövenfors , asistoval #76 Filip Erheden (4:4)
49:24 K radosti švédské střídačky je srovnáno. Po rychlé kombinaci zůstal na malém brankovišti neobsazený Mattias Lövenfors. Se zakončením už neměl problém.
48:59 Ve velké šanci selhal Matěj Čermák.
47:45 Carlson vyslal tvrdou střelu, kterou ale Jurco konečny prstů vyrazil do rohu.
47:11 Po tvrdém souboji u střídačky Švédů se ze země těžko sbírá Petr Majer. Viditelně otřesený odešel ze hřiště za pomoci spoluhráčů.
47:00 GÓL Švédsko U19! 3:4
Branku družstva Švédsko U19 vstřelil #44 Joel Ekström, asistoval #29 Mattias Lövenfors (3:4)
47:00 Česká obrana zapomněla na Joela Ekströma, který zakoončil samostaný únik proti Tomáši Jurcovi střelou k levé tyči.
46:53 Češi přesilovou hru nevyužili.
45:22 Výbornou práci v obraně odvedl Matěj Pěnička, když zastavil protiútok Švédů.
44:53 Vyloučen hráč #81 Emil Jacobsson družstva Švédsko U19 na 2 minuty za bránění ve hře
44:53 Pa faulu na českého kapitána Filipa Formana budou hrát Češi další přesilovou hru.
43:15 Matěj Havlas a Šimon Stránský běželi 2 na 1, ale rozhodčí hru přerušili kvůli českému faulu na polovině hřiště. Jak je poznat z reakce fanoušků i hráčů, tento výrok byl podle mnohých velmi kontroverzní.
41:41 Po trvdém zákroku skončil za mantinelem Ondřej Kawulok.
40:54 Poslední část začali aktivněji čeští florbalisté.
40:00 Střely ve 2. části Švédsko 9 - Česko 2
39:59 Druhá třetina končí za stavu 4:2 pro Česko.
39:00 Krásně to teď provedl Adam Hemerka. U mantinelu obešel dva protihráče a přihrál do šance Šimonu Stránskému, který ale minul.
38:20 Jan malič vystihl rozehrávku, proběhl celé hřiště, jeho střela ale skončila na masce soupeřova brankáře.
37:01 Oba týmy se několikrát dožadovaly vyloučení za hru na zemi nebo hru vysokou holí, rozhodčí ale zůstávají klidní.
35:14 Obrovskou přílžitost neproměnil Matěj Pěnička. Po nahrávce Filipa Formana netrefil zcela odkrytou bránu.
32:22 Další skvělý zákrok předvedl Tomáš Jurco.
31:20 Švédové jsou kompletní, Česko další přesilovou hru nevyužilo.
30:00 Šimon Stránský trefuje tyč.
29:14 Vyloučen hráč #77 August Bergkvist družstva Švédsko U19 na 2 minuty za špatné střídání
29:14 Švédové chybují. V době své rozherávky byli v poli v šesti hráčích a budou se opět bránit.
28:47 GÓL Švédsko U19! 2:4
Branku družstva Švédsko U19 vstřelil #81 Emil Jacobsson, asistoval #6 Hannes Nyström (2:4)
28:47 Švédsko snižuje. Krásnou kombinaci zakončil střlou do odkryté brány Emil Jacobsson.
28:01 Vyloučen hráč #17 Matouš Burian družstva Česko U19 na 2 minuty za bránění ve hře
28:01 První přesilovou hru si zahrají také Švédové.
26:30 Aktivita je teď na straně Švédů. Češi ale dobře blokují pokusy svého soupeře.
24:10 Výborný Tomáš Jurco. Tváří v tvář švédskému útočníkovi výborně zakročil a udžel Česko v tříbrankovém vedení.
23:41 Tyč teď zachránila Tomáše Jurca od druhého inkasovaného gólu.
22:08 V dobré příležitosti se zjevil Jesper Lagemyr, ale minul. Stejně tak o pár chvil později Tomáš Hanák na druhé straně.
20:44 První minutu druhé třetiny drželi míček Švédové, Jurca ale neohrozili.
20:00 Střídání brankáře. Nový brankář #30 Emil Ödman družstva Švédsko U19
20:00 Střely v 1. části Švédsko 2 - Česko 6.
19:42 GÓL Česko U19! 1:4
Branku družstva Česko U19 vstřelil #2 Filip Forman, asistoval #28 Šimon Stránský (1:4)
19:42 Další střela Filipa Formana už skončila v síti. Češi jdou 18 sekund před koncem první třetiny do tříbrankového vedení.
19:06 V dobré příležitosti trefil Filip Forman jen bok švédské branky.
18:15 GÓL Česko U19! 1:3
Branku družstva Česko U19 vstřelil #8 Matěj Pěnička, asistoval #28 Šimon Stránský (1:3)
18:15 Matěj Pěnička se prosadil střelou ze středu hřiště a Češi vedou 3:1.
17:56 Vyloučen hráč #29 Mattias Lövenfors družstva Švédsko U19 na 2 minuty za držení
17:56 Po prúniku Šimona Stránského je vyloučen další švédský hráč. Češi mají k dispozici více než 90 sekund přesilovky 5 na 3.
17:29 Vyloučen hráč #2 Sebastian Theorin družstva Švédsko U19 na 2 minuty za sekání
17:29 Další přesilovka pro Česko. Faulován byl matěj Havlas.
16:35 Hra je teď ve znamení osobních souboj a ztrát okolo poloviny hřiště.
14:10 Švédi po obdržené brance ožili a měli několik střeleckých příležitostí během pár desítek sekund.
12:53 GÓL Česko U19! 1:2
Branku družstva Česko U19 vstřelil #9 Adam Hemerka, asistoval #13 Matěj Havlas (1:2)
12:53 Češi jsou do vedení. Po krásné individuální akci se prosadil Adam Hemerka.
11:57 Švédové jsou kompletní.
11:30 Na středu hřiště byl sám Matěj Havlas, míček ale netrefil.
10:45 Češi drží balonek, ale přes kvalitné švédské bloky se nedokáží dostat ke střele na bránu.
09:54 Vyloučen hráč #16 Markus Berntsson družstva Švédsko U19 na 2 minuty za sekání
09:54 První přesilovou hru si zahraje Česko.
09:17 Česko je v posledních minutách aktivní a švédští obránci při rozherávce často chybují.
07:55 Výborný zákrok teď předvedl obránce Jan Malič. Zabránil téměř jistému gólu.
05:59 GÓL Česko U19! 1:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #12 Petr Majer, asistoval #19 Tomáš Hanák (1:1)
05:59 Je srovnáno! Tomáš Hanák vybojoval balonek na mantinelu a přihrál Petru Majerovi, který už se nemýlil.
04:42 Česko je teď aktivnější a obránci soupeře mají problém s vysokým napadaním.
03:10 Hemerka ani Havlas teď nedokázali prostřelit výborné švédské bloky.
02:13 Matěj Čermák ani Matěj Pěnička se v dobré příležitosti na hranici malého brankoviště neprosadili.
01:02 GÓL Švédsko U19! 1:0
Branku družstva Švédsko U19 vstřelil #72 Melker Hemmingberg, asistoval #44 Joel Ekström (1:0)
01:02 Švédsko jde do vedení. Po špatném střídání českého týmu se sám před Jurcem ocitl Melker Hemmingberg a neměl problém zakončit do odkryté brány.
00:31 První čanci mělo Švédsko. August Bergkvist ale z dorbé pozice netrefil bránu.
00:01 Úvodní buly zápasu vyhrál český kapitán Filip Forman.