59
  • 59 58:04
    Česko U19

Česko U19 - Finsko U19 4:6
branky: 7. Adam Hemerka, 20. Petr Majer, 29. Šimon Stránský, 40. Matěj Pěnička - 17. Waltteri Vesterinen, 27. Jere Koistinen, 39. Oliver Sillanpää, 54. Juuso Ahola, 56. Matti Minkkinen, 58. Matti Minkkinen; rozhodčí: Simon Broman - Martin Matti; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 1272; zásahy brankářů: Karel Hodík 18 - Juuso Jokisalo 20; po třetinách: 2:1, 2:2, 0:3
60:00 Střely v 3. části ČR 7 - FIN 7. Celkem ČR 24 - Fin 24.
59:59 Nejlepším hráčem českého týmu byl zvolen autor jedné z branek, útočník Šimon Stránský.
59:59 Čeští junioři své úvodní vystoupení na domácím šampionátu v Brně prohráli. I když během zápasu čtyřikrát vedli, tři branky v posledních sedmi minutách rozhodly, že první body do tabulky si připisují Finové. Čechy čeká v pátek od 18.30 duel se Slovenskem.
59:30 Další velkou možnost měl Matěj Pěnička, Finové však stále vedou o dvě branky.
58:40 Ve velké šanci se ocitl Tomáš Hanák. Na hranici malého brankoviště ale letící balonek netrefil.
58:04 Timeout Česko U19
57:46 Výborný zákrok v obraně předvedl Filip Forman. Jinak by Finové běželi ve dvou sami na prázdnou branku.
57:20 Češi hrají bez brankáře.
57:00 GÓL Finsko U19! 4:6
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #10 Matti Minkkinen, asistoval #4 Alpo Laitila (4:6)
57:00 A je to o dvě branky. Po rychlé kombinace se opět ze středu trefil Matti Minkkinen.
56:51 Češi se ale nemohou dostat k soustavnějšímu tlaku. Balonek mají na hokejkách zejména Finové.
55:46 GÓL Finsko U19! 4:5
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #10 Matti Minkkinen, asistoval #17 Joel Lahtinen (4:5)
55:46 Poprvé v zápase jdou do vedení Finové. Po zaváhání české obrany se ze středu prosazuje Matti Minkkinen. Češi mají na srovnání přibližně čtyři minuty.
54:52 V brněnské hale sleduje podvečerní utkání 1 272 diváků. Děkujeme!
53:45 GÓL Finsko U19! 4:4
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #2 Juuso Ahola, asistoval #15 Viljami Järvikangas (4:4)
53:45 Je opět srovnáno. Přesnou střelou na zadní tyč se prosadil Juuso Ahola. Stav utkání je šest minut před koncem základní hrací doby 4:4.
52:39 Finové stupňují tlak, Čechům se ale daří zachytávat klíčové křižné přihrávky. Pokud už se hosté přeci jen dostanou ke střele, narazí na Hodíka v brance.
51:45 Rozhodčí ukazují, že gól nepadl.
51:44 Češi si vyžádali přezkoumání situace, kdy Matěj Čermák běžel sám na finskou branku a snažil se zakončit na přední tyč. Z tribun nebylo vidět, zda se balonek náhodou nedostal až za brankovou čáru.
49:50 Třikrát během několika vteřin stál Majer sám před finským brankářem. Zkoušel to střelou i kličkou, míček za brankovou čáru ale nedostal.
48:46 Češi opět odvolávají Hodíka a snaží se držet balonek. Jakmile ale dojde k souboji na polovině soupeře, Hodík se rychle vrací zpět.
46:12 Finové stále více napadají, českým obráncům se ale daří přehrát první vlnu a vyskytují se tak prostory pro rychlé protiútoky.
44:17 Od třetí třetiny naskočil do hry také obránce Ondřej Papoušek. Nastupuje v páru s Ondřejem Kawulokem.
42:50 Diváci v hale se opět probouzejí. Slyšet jsou bubny i hlasité povzbuzování českých juniorů.
41:20 Finové jsou od úvodu poslední třetiny aktivnější a ostřelují branku Karla Hodíka ze všech pozic.
40:00 Střely ve 2. části ČR 12 - FIN 12
39:59 Po druhé části tak vedou Češi 4:3.
39:45 GÓL Česko U19! 4:3
Branku družstva Česko U19 vstřelil #8 Matěj Pěnička, asistoval #2 Filip Forman (4:3)
39:45 Na vyrovnávací trefu Češi opět rychle odpovídají. Střelou na přední tyč a nad rameno finského brankáře se prosadil Matěj Pěnička.
39:10 Když jsou Češi jistě na míčku, často odvolávají Hodíka z branky  zkouší hru v šesti.
38:10 GÓL Finsko U19! 3:3
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #18 Oliver Sillanpää, asistoval #4 Alpo Laitila (3:3)
38:10 Finové i potřetí v utkání srovnávají. Po rychlé střele ze středu hřiště se prosadil Oliver Sillanpaa.
37:54 Šance na skórování měli v posledních minutách jak Češi, tak Finové. Vždy ale zvítězili rychle se vracející obránci.
35:33 Z nepřehledné situace v brankovišti Karla Hodíka je nakonec rozehrávka pro český tým.
35:10 Kawulok teď zalehl jednoho ze soupeřů na mantinelu. Rozhodčí píská volný úder.
32:31 Češi početní převahu nevyužili. Stav tak zůstává 3:2 pro domácí.
31:40 Přesilovkové formaci pod taktovkou Filipa Formana se zatím nedaří. Největší šanci neproměnil ze své oblíbené pozice Matěj Pěnička.
30:31 Vyloučen hráč #25 Otto Kilpi družstva Finsko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení
30:31 První přesilovka pro domácí tým. Petr Majer neproměnil situaci 3 na 1, v následném souboji za brankou to ale s razancí přehnal Otto Kilpi. Majer skončil za mantinelem a Kilpi si odchází odpočinout na trestnou lavici.
29:30 Sám na finského brankáře běžel Matěj Čermák, bohužel pro český tým to napálil přímo do výstroje gólmana. Na druhé straně pak zachránil téměř jistý gól Bohumil Piskáček.
28:57 GÓL Česko U19! 3:2
Branku družstva Česko U19 vstřelil #28 Šimon Stránský bez asistence (3:2)
28:57 Češi si berou opět vedení zpět. Prvotřídní ranou z dálky se prosadil Šimon Stránský.
26:31 GÓL Finsko U19! 2:2
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #9 Jere Koistinen, asistoval #3 Topias Simonen (2:2)
26:31 Finové podruhé v zápase srovnávají. Nejprve si Hanák nepohlídal úprk finského obránce, jehož střelu ještě Hodík vyrazil maskou. Na následnou dorážku Topiase Simonena už nestačil.
25:52 V dobré příležitosti se ocitl Šimon Stránský, z ostrého úhlu ale trefil jen boj finské branky.
24:50 Už to vypadalo, že se Alpo Laitila prokličkuje až před Hodíka. V poslední chvíli mu ale míček vyšťouchl Adam Hemerka.
23:58 Rozhodční musí uklidňovat velmi namotivované hráče. Naposledy si k sobě zavolal Jana Maliče a Samuliho Junnilu.
22:00 Češi druhé oslabení ubránili. Výbornou práci předvedl zejména Martin Dolejš.
20:01 V závěru první části byl ještě vyloučen za sekání Matěj Penička, takže Finsko hraje na začátku prostřední části přesilovou hru.
20:00 Vyloučen hráč #8 Matěj Pěnička družstva Česko U19 na 2 minuty za sekání
20:00 Střely v 1. části ČR 5 - FIN 5
19:39 GÓL Česko U19! 2:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #12 Petr Majer, asistoval #11 Ondřej Kawulok (2:1)
19:39 Češi opět vedou. Po dorážce z prostoru před brankou se ze vzduchu prosadil Petr Majer.
18:30 Po vyrovnání se obraz hry příliš nezměnil.
16:48 GÓL Finsko U19! 1:1
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #12 Waltteri Vesterinen, asistoval #9 Jere Koistinen (1:1)
16:48 Je vyrovnáno. Po chybě Punčocháře a nedorozumění s Hodíkem měli už Finové lehkou pozici.
16:06 Vyloučen hráč #14 Matěj Čermák družstva Česko U19 na 2 minuty za sekání
15:30 Máme tu první vyloučení zápasu. Pokud Finové nepromění svou hru bez brankáře ve vyrovnávací trefu, půjde si na trestnou lavici sednout český útočník Matěj Čermák.
14:49 Ve velké šanci se obejvil Tomáš Hanák. Sám před Jokisalem ale nedokázal procedit míček mezi nohy finského brankáře.
12:45 Druhá formace českého týmu teď zamkla Finy na jejich polovině, o dobrou příležitost ale Hemerku či Havlase připravilo lepší zpracování.
11:00 Hra je v posledních minutách vyrovnaná. Oba týmy se snaží soupeře unavit postupnou rozehrávkou, obrany jsou ale pozorné.
09:12 Finové měli obrovskou příležitost. Sám před Hodíkem se najednou zjevil Sillanpaa, naštěstí pro český tým přestřelil.
07:30 Finové začali po obdržené brance napadat, vzniklo z toho ale přečíslení 3 na 2 na druhé straně. Ve výborné pozici však Pěnička selhal.
06:40 GÓL Česko U19! 1:0
Branku družstva Česko U19 vstřelil #9 Adam Hemerka, asistoval #5 Lukáš Punčochář (1:0)
06:40 Česko vede! První gól juniorského národního týmu na turnaji v Brně vstřelil po krásné individuální akci Adam Hemerka.
05:57 Brankář Hodík byl už překonán, po střele Koistinena ho ale zachránila levá tyč. Následnou dorážku poslali Finové na tribunu.
04:40 Hemerka v dobré příležitosti chtěl jseště přihrávat Stránskému před prázdnou branku, míček mu ale sjel z čepele. Češi jsou však stále aktivnější.
03:15 Hanák byl v tvrdém souboji v pravém rohu na polovině soupeře. Míček nakonec proti Vesterinenovi udržel.
02:20 Malič výborným zákrokem zabránil rychlému finskému protiútoku.
01:32 První minutu měli míček v držení převážně čeští obránci. Finové číhají na chybu v rozehrávce.
00:01 Utkání mezi Českem a Finskem bylo zahájeno. Úvodní buly vyhrál český kapitán Filip Forman.