• 60 59:39
    6:3
    Valentýna ZERZÁNOVÁ

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 6:3
branky: 44. Eva Řeháková, 45. Lucie Cholinská, 46. Tereza Reimerová, 53. Lucie Cholinská, 56. Karolína Šablaturová, 60. Valentýna Zerzánová - 8. Karolína Bláhová, 13. Linda Fuchsová, 36. Lucie Krýslová; rozhodčí: Jan Frýdek - Michal Havelka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 109; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 33 - Monika Šolleová 16; po třetinách: 0:2, 0:1, 6:0
60:00 Je konec! Olomouc ukázala velký morál a otočila utkání z 0:3 na 6:3 a zapisuje si první historickou výhru v play-off! Série pokračuje zítra, opět na Čajkárně v 15:30.
60:00 Střely ve 3. části: 10:9
59:39 GÓL FBS Olomouc! 6:3
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #31 Valentýna Zerzánová, asistoval #71 Klára Horčičková (6:3)
59:39 A je hotovo! Zerzánová jednoruč zatloukla hřebík do střešovické rakve a Olomouc bere první bod!
58:59 Hodulíková znovu skvěle! Olomouc je blízko!
58:43 Pešavová ušetřila pár vteřinek, hraje ale opět Tatran.
58:12 Seemannová zkusila střelu, Hodulíková opět úspěšná.
56:10 Tatran v šesti!
55:53 GÓL FBS Olomouc! 5:3
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #14 Karolína Šablaturová, asistoval #80 Vlaďka Maděrová (5:3)
55:53 Panešová trestuhodně namazala na hůl Maděrové, která pouze předložila Šablaturové a Olomouc je na nejlepší cestě za vítězstvím.
53:41 Tatran na míčku, snaží se srovnat krok s domácími.
52:36 GÓL FBS Olomouc! 4:3
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #50 Lucie Cholinská, asistoval #68 Gabriela Vaculová (4:3)
52:36 Cholinská z poloviny jen tak nazdařbůh nahodila na branku a míček proletěl Šolleové přímo mezi betony. Fantastický obrat!
51:42 Domácí se dostali na míček a zkusili zavařit před brankou hostů, akce končí soubojem v rohu, po kterém se ocitla Šablaturová za mantinelem.
49:23 Hra se zklidnila, oba týmy si za vyrovnaného stavu uvědomují důležitost prvního utkání.
48:30 Pokračujeme ve hře.
48:29 Hodulíková po závaru před její bránou skončila na zemi. Nyní je ošetřována.
46:51 Celá hala je ve varu, čeká nás zajímavý finiš.
45:44 GÓL FBS Olomouc! 3:3
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #24 Tereza Reimerová, asistoval #16 Nelly Baumgartner (3:3)
45:44 A jedeme od začátku! Reimerová prokličkovala obranou Tatranu a skvěle zakončila.
44:50 GÓL FBS Olomouc! 2:3
44:50 Vaculová poslala dělovku na bránu Šolleové, ta vyrazila pouze před sebe a ve správný čas a na správném místě stála Cholinská, které doklepla míček do branky.
44:26 Vyloučen hráč #27 Mariana Býčková družstva PSN Tatran Střešovice na 2 minuty za bránění ve hře
44:26 A nyní je čeká přesilová hra. Vcelku snový start do třetí třetiny pro FBS.
44:10 Gól vlil domácím krev do žil a dostávají se do hry.
43:41 GÓL FBS Olomouc! 1:3
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #5 Eva Řeháková, asistoval #71 Klára Horčičková (1:3)
43:41 Horčičková předložila Řehákové, která na nic nečekala a snižuje skóre zápasu na 1:3!
41:12 Cholinská to zkusila z obranné poloviny, ale bez úspěchu. Zisk zdarma pro Tatran.
40:43 Třetí třetina začala úplně jinak než ty předchozí, FBS dokázalo na chvíli zatopit před brankou Tatranu, nic vážnějšího z toho ale nebylo.
40:00 Druhá třetina nabídla rozhodně více příležitostí pro hráčky Tatranu, domácí skoro nepustily na balonek. Uvidíme, jestli se FBS povede utkání zdramatizovat.
40:00 Střely ve 2. části: 1:5
38:51 109 diváků zatím sleduje převahu Tatranu, který nikam nespěchá a zatím si jde za prvním bodem v této serii.
37:42 Další chyba v rozehrávce domácích a šance Vernerové. Míček končí na horní síťce.
35:10 GÓL PSN Tatran Střešovice! 0:3
Branku družstva PSN Tatran Střešovice vstřelil #55 Lucie Krýslová, asistoval #10 Kateřina Seemannová (0:3)
35:10 Maděrová ztratila balonek, sebrala jej Seemannová, která zadovkou našla Krýslovou a ta vymela rožek branky domácích.
33:54 Cholinská poprvé zaměstnává Šolleovou střelou z první.
31:18 Další pokud Zerzánové a tentokrát zvoní branková konstrukce. Šolleová tak čeká na kontakt s balonkem.
30:58 Nejprve to zkusila Kuchařová a trefila blok, po ní Zerzánová a další zblokovaná střela. Tatran asi sbírá body do Radegast Indexu.
30:14 Dvě šance pro hosty v rychlém sledu a stále stejná básnička - Hodulíková zasahuje.
29:58 Prakticky vůbec nic, míček končí mimo vymezený prostor a hrát bude znovu Tatran.
29:47 Olomouc čeká standartní situace v rohu, uvidíme, co hráčky vymyslí.
28:35 Tak teď už hoří i v domácí obraně, Vachudová v další tutovce neúspěšná a hráčky FBS mohou děkovat Hodulíkové, že je stav pořád "pouze" 0:2.
26:28 Tak ani teď, střela Reimerové nad.
24:41 Domácí se dostali po dlouhé době do hloubky útočného pásma, ale nic z toho. Pouze další ztráta. Šolleová tak zatím čeká na zákrok ve druhé dvacetiminutovce.
23:51 Bláhová dostala trochu místa na levé straně a poslala pumelici zápěstím, Hodulíková úspěšná.
23:13 Blok Horčičkové po střele Želízkové.
21:53 První útočné snažení Olomouce této třetiny končí ztrátou Maděrové. Znovu tak může hrát hostující celek.
21:06 Tatran ihned po buly získal míček a od začátku druhého dějství je na balonku.
20:01 První vyhrané buly pro domácí.
20:00 První třetina rozhodně nabídla zajímavou podívanou, Tatran má ze hry více a podle toho zatím vypadá průběžný výsledek utkání. Domácí hráčky budou muset hodně zabrat, především směrem dopředu.
20:00 Střely v 1. části: 5:12
19:50 Zerzánová si přidržela soupeřku, s čímž hlasitě nesouhlasí domácí střídačka. Emoce začínají pracovat.
19:11 Býčková dostala trestuhodně až moc prostoru, další velká šance pro Tatran a další zákrok domácí golmanky.
18:28 Další dobrá rotace hostujících hráček po rozehrání, na střelu Matějkové ale Hodulíková viděla a čapla ji do rukavic.
18:23 Standartka z rohu pro Tatran.
16:53 Tvrdý souboj Vaculové s Býčkovou v rohu útočného pásma domácích, obě hráčky končí na zemi.
16:12 A když už není Tatran na míčku, tak skvěle brání prostor a domácím nezbývá nic jiného, než hra po mantinelu a případné dlouhé výhozy Hodulíkové.
15:51 Další velká šance Tatranu, Vernerová ale nepropálila Hodulíkovou.
14:41 Velký tlak domácích, Šolleová jej ale ukončila zákrokem po nepovedené střele Řehákové.
12:05 GÓL PSN Tatran Střešovice! 0:2
Branku družstva PSN Tatran Střešovice vstřelil #16 Linda Fuchsová, asistoval #14 Barbora Lovíšková (0:2)
12:05 Vernerová poslala míček do závaru před brankou, kde si jej našla Lovíšková ale trefila pouze blok, načež si odražený míček našla Fuchsová a nekompromisně jej poslala k tyči.
11:59 Stůjová po zisku prošla kolem levého mantinelu až k bráně Hodulíkové, ta její střelu vykryla.
10:23 Hra má velký spád, je v ní ale hodně ztrát a proto se hra přelévá ze strany na stranu a šance střídá šanci.
08:52 Po zaváhání Hermannové se dostala do brejku Vaculová, její zakončení kryje Šolleová.
08:12 Soukupová dostala trochu prostoru na ose hřiště a zkusila vystřelit, Hodulíková vyráží.
07:14 GÓL PSN Tatran Střešovice! 0:1
Branku družstva PSN Tatran Střešovice vstřelil #37 Karolína Bláhová, asistoval #24 Kateřina Vachudová (0:1)
07:14 Vachudová dostala míček z útočného rohu nahoru na Bláhovou, která střelou nad nohu otevírá skóre utkání.
07:01 Hermannová dostala po rozehrání standartní situce míček a ihned zkusila střelu, Hodulíková chytá.
06:40 Zerzánová zatáhla a poslala míček na bránu, Šolleová zasahuje.
05:34 Zatím to rozhodně není žádné vyčkávání, jak bývá zvykem ve vyrovnaných sériích.
04:51 Vaculová dostala míček z hloubky, na nic nečekala a poslala míček směr soupeřova branka. Lovíšková její pokus blokuje.
03:31 První větší šance pro Olomouc. Pěnkavová využila chyby v obraně hostů, ale míček za strážkyni hostující svatyně neprocpala.
02:51 Lovíšková to zkusila z levého křídla, střela ztečována nad.
02:01 Želízková vypálila ze středu hřiště, bránu přestřelila.
01:42 Šolleová zasahuje, na úvod jednoduchý zákrok po ztečované střele Šablaturové.
01:06 Tatran zastavil protiútok Olomouce, oba týmy střídají.
00:30 Tatran bojuje s rozehrávkou.
00:22 Moc dlouho se na něm neohřál, po útočném faulu dostane první příležitost na útočné snažení také domácí celek.
00:01 Úvodní buly pro Želízkovou, Tatran začne na míčku.
00:00 Utkání můžete sledovat také živě na platformě ceskyflorbal.tv zde
00:00 Vítáme vás u textového online přenosu z prvního čtvrtfinálového utkání ČEZ Extraligy mezi týmy FBS Olomouc a  PSN Tatran Střešovice. Tato série je považována za nejvyrovnanější ze všech čtyř, Olomouc poprvé v historii začíná doma. Pojďme na to!