6:7
    Tomáš RUČKA
    (Drápal)

Hornets Brno ZŠ Horní - FBS Olomouc 6:7
branky: 17. Marek Zapletal, 43. Jiří Hájek, 48. Jan David Šamánek, 53. Vincent Drápal, 56. Kryštof Kopečný, 59. Tomáš Ručka - 13. Igor Macháček, 19. Tomáš Štrbák, 32. Tomáš Jelínek, 40. Jan Kratochvil, 43. Tomáš Jelínek, 54. Bohdan Kopelec, 56. Tomáš Jelínek; rozhodčí: Pavel Rochovanský - Martin Hudeček; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 143; zásahy brankářů: Bořek Králík 13 - Patrik Antoniazi 19; po třetinách: 1:2, 0:2, 5:3
60:00 Komentář domácích Brückner Pavel (Trenér): Vyrovnané utkání, ve kterém jsme se hledali moc dlouho, a to soupeři stačilo na vítězství. Zítra budeme silnější od začátku, abychom zapsali naše druhé vítězství v sérii. Děkujeme soupeři, rozhodčím i divákům za utkání a zveme je i na zítřejší zápas!
60:00 Komentář hostů Kočiřík Lukáš (Trenér): Další težký zápas za námi. Dnes jsme vydřeli důležitý druhý bod a zítra se budeme snažit sérii ukončit. Kluci od začátku dnes ukázali, že druhé utkání z Olomouce je zapomenuto a předvedli výkon, který jsme chtěli.Děkujeme soupeři a hlavně našim divákům, které nám dnes udělali téměř domácí prostředí. #hot16family
60:00 Střely ve 3. části: 14:13
60:00 Je dohráno. Horneti dnes hodně ztráceli. Utkání se nakonec podařilo zdramatizovat, nicméně na výhru to o jediný gól nestačilo. Matchball tak náleží Olomouci, zítra je možnost na opravu. Tímto děkuji soupeři za zápas a rozhodčím za dobře vedené utkání. Od onlinu se s vámi loučí Ondra Foltýn. Korektor mantinelů Domino toto komentuje: "No to neee :((."
59:59 Konec :(
59:43 Volný úder pro hornets.
59:39 Volný úder pro Olomouc.
59:15 45 vteřin do konce. 1 gól.
58:06 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 6:7
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #15 Tomáš Ručka, asistoval #61 Vincent Drápal (6:7)
58:06 Drápal poslal Kros na Ručku, ten po zemi na bližší poslal míček za Antoniaziho. Časomeřič Dosty toto (řvaním) komentuje: "PO ZEMI K TYČI A GOLMAN JE CO? V P**I!!!"
58:00 Dvě minuty dělí Olomouc od matchballu.
57:36 Králík zdrhá z brány! Horneti to zkouší v šesti.
57:34 Timeout Hornets Brno ZŠ Horní
57:34 Trenér domácích si vybírá svůj oddechový čas. Můžeme očekávat hru se šesti muži na hřišti.
57:12 Horneti se pokouší o tlak, na dva góly jim ale zbývají necelé tři minuty.
55:46 GÓL FBS Olomouc! 5:7
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #87 Tomáš Jelínek bez asistence (5:7)
55:46 Opět je to rychlá odpověď, čeho se domácí publikum dočkalo. Jelínek napodruhé dostal míček dorážkou za Králíkovy záda.
55:12 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 5:6
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #64 Kryštof Kopečný, asistoval #48 Adam Obertan (5:6)
55:12 Kopečný dává kontaktní branku a drží žlutočerné naděje!
54:33 Fanoušci usnuli na vavřínech, upřímně, jsem zklamán. Tribuny jsou plné, fanoušci domácích jsou ale zcela ticho a jediné co slyším je: "FBS OLOMOUC! FBS OLOMOUC!"
54:25 Ručkův zátah olomoucká obrana hravě zblokovala.
53:13 GÓL FBS Olomouc! 4:6
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #47 Bohdan Kopelec, asistoval #8 Jan Minář (4:6)
53:13 Rychlá odpověď. Jestli je 13 smolné číslo, tak teď to platí doslova dvojnásob. V čase 13:13 se totiž trefil Kopelec, který tak dopřává Olomouci kýžený dvoubrankový odstup.
52:55 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 4:5
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #61 Vincent Drápal, asistoval #19 Robin Růžička (4:5)
52:55 Drápalovi ale stačí i to málo. Od mantinelu se trefil přesně a dává kontaktní branku. Tohle bude ještě napínavé.
52:30 Olomouc si točí nahrávky kolem žlutočerné defenzívy, to hlavní ale je, že nechcou domácím půjčit míček ani na vteřinu.
51:37 Na druhé straně musel zasahovat Králík proti olomouckému protiútoku.
51:24 Ručka se pokusil o střelu z dálky, Antoniazi pozorný proti střele i následné dorážce Kopečného.
50:08 Zápas konečně nabírá obrátky, hraje se nahoru - dolů, střílí se a běhá se. Emoce jsou jako na houpačce, každý v hale křičí a nikdo nikoho neslyší. Na zápas jako je ten dnešní se tak děje dost pozdě.
49:49 Polovina z přesilovky Olomouce je pryč.
48:49 Vyloučen hráč #88 Jan David Šamánek družstva Hornets Brno ZŠ Horní na 2 minuty za nedovolené vrážení
48:49 Šamánek byl podle sudích v souboji pozdě a šel olomouckému hráči do zad. To se sice nikomu z domácích nelíbí, verdikt rozhodčích ale jen tak nezměnili.
47:59 Slámovu střelu na vzdálenější Antoniazi vystihl a drží si tak dnes skvělou formu.
47:23 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 3:5
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #88 Jan David Šamánek, asistoval #48 Adam Obertan (3:5)
47:23 Duo Šamánek - Hájek se osvědčilo znovu. Šamánek připisuje třetí kanadský bod, Hájek druhý, ale hlavně - společnými silami snižují na 3:5.
45:59 Do třetice si Králík připisuje další důležitý zákrok, když fotbalově odehrál míček za jeho brankovištěm, ke kterému už pádil jeden z olomouckých útočníků. Ti jsou všichni stále hladoví po gólech.
45:41 Tentokrát šla nahrávka v přečíslení na levou stranu, i tam ale Králík skočil a zachránil celou situaci.
45:24 Pecha v přečíslení našel Jelínka, jeho pokus skvělým skokem zlikvidoval Králík. Hlasatel Zíťa toto komentuje: "Natáh tam tlapku."
42:29 GÓL FBS Olomouc! 2:5
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #87 Tomáš Jelínek, asistoval #15 Igor Macháček (2:5)
42:29 Olomouci trvalo jen 14 vteřin odpovědět. Z protiútoku 2 na 1 našel Macháček krosem Jelínka, ten se v zakončení nemýlil a vrací Olomouci tříbrankový náskok.
42:15 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 2:4
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #46 Jiří Hájek, asistoval #88 Jan David Šamánek (2:4)
42:15 Šamánek zpoza brány našel Hájka, ten si míček přetáhnul na střed a zakončil s tak ledovým klidem, jaký je náš vyhlášený chladicí sprej.
41:56 Friedl a Bistrý se navzájem potkali na hřišti a oba se komicky skáceli k zemi. Aneb jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem.
40:52 Olomouc v poklidné rozehrávce.
40:02 Úvodní buly pro Olomouc.
40:01 O náboji dnešního utkání vypovídá i statistika střelby. 11:7 je dost chabá střelecká produktivita obou týmů. V součtu 18 střel je cca průměrný počet za jednu třetinu utkání základní části divize.
40:00 Střely ve 2. části: 4:4
40:00 Druhá třetina je minulostí, Olomouci se v ní podařilo dvakrát skórovat. Horneti mají 20 minut na zvrácení průběhu tohoto, zatím utrápeného zápasu.
39:31 GÓL FBS Olomouc! 1:4
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #14 Jan Kratochvil, asistoval #33 Matěj Pecha (1:4)
39:31 Pecha narýsoval Kratochílovi luxusní kros, ten lákavou nabídku neodmítnul a na konci třetiny navýšil objem olomouckého náskoku na již třígólový.
39:01 Domácí kotel produkuje celkem chabé pokusy o fandění, ačkoliv byla očekávání velká, je to zatím spíše fan club hostů, kdo je na hale více slyšet.
38:32 Hájek běžel do brejku, jeden z olomouckých ho zastavil dokonce za cenu své milované florbalky. S tímto shaftem už si nikdy nezahraje...
37:24 Jelínek do skákavého balonku plácnul backhandem, ani házenkářská brána mu ale nebyla dost velká na to, aby skóroval.
36:54 Hra jde z jedné strany na druhou, nejdřív Ručka zblokoval nebezpečný pokus ze středu, následně vyslal Kopečného do protiútoku. Ten se pokusil o obhození olomouckého obránce, fikaný kousek mu ale nevyšel.
36:35 Kopečný nevědomky zblokoval střelu Kratochvíla. Po tom, co ho trefila do ramene se nechápavě otočil.
35:01 Horneti v rozehrávce.
34:15 Ručka svůj zátah umístil přesně na vzdálenější tyč, Antoniazi ale byl pozorný a vytrčil do místa střely nohu.
33:38 Sláma naštvaně ukazuje na své rameno, po tom co rozhodčí ukázal volný úder pro FBS. V osobním souboji poslal jednoho v bílém za mantinel, až musel náš fotograf Honza uskočit.
33:16 Obertan po souboji v rohu ještě něco diskutuje s rozhodčími, přes jeho připomínky rozehrává Olomouc.
32:11 Domácí jsou hodně zatažení při hře bez míčku, jak by řekla jedna postava ze seriálu Lajna, hrajete to trochu jako Tampa. Není to pěkný, ale funguje to.
31:04 GÓL FBS Olomouc! 1:3
31:04 K rozehrávce od mantinelu se postavili Jelínek s Macháčkem, kteří to sehráli dokonale a poslali FBS do dvougólového vedení.
29:57 Jeho backhandový blafák mu Antoniazi vystihnul a skóre se tak nemění. EDIT: Emoce z první ruky. "P**O!" Zaklel si Šamánek sám pro sebe na střídačce a ještě si bouchnul rukou do zdi.
29:56 Trestné střílení družstva Hornets Brno ZŠ Horní neproměnil #88 Jan David Šamánek.
29:56 Zapletal si udělal kličku do středu a byl osekán jako vánoční jedle. K trestnému stříení se staví Šamánek.
28:46 Slaběňák zblokoval Ručkův pokus.
27:34 Drápal opět v šanci! Ze zátahu poslal míček vzduchem před bránu, tam do něj doslova praštil nabíhající Šamánek, Antoniazimu se rozzvonila tyčka a myslím, že nějakou tu minutu mu v hlavě ještě zvonit bude.
25:59 Olomouc v plném počtu.
25:11 Drápalův pověstný příklep trefil Antoniaziho masku. Ten kluk viděl asi tolik co já v šest ráno v zrcadle po čtyřhodinovém spánku - velké kulové.
24:59 Polovina přesilovky bez zásadních výpadů.
23:59 Vyloučen hráč #6 Tomáš Štrbák družstva FBS Olomouc na 2 minuty za sekání
23:59 Horneti dostanou druhou možnost na skórování v početní převaze, dřevorubeckým sekáním na Havlíčka se provinil Štrbák.
23:43 Lacina svým presem nezpůsobil nic než zbořené mantinely, které po něm musel uklízet náš pořadatelský tým.
23:01 Teď už ale Olomouc opět na míčku.
22:10 Sláma vybojoval rozehrávku z útočného rohu, vymyslí Zapletal nějakou další zapletalovinu?
20:25 Olomoučtí jsou na hřišti vidět značně víc. Šamánek jen tak tak zblokoval jejich střelecký pokus, který by Králík jen těžko chytal.
20:02 Již nám tu fanoušci vytleskávají Zorbu a druhá dvacetiminutovka je za rohem!
20:01 Zatímco hráči odpočívají, probíhá nám přestávková soutěž a i ti nejmenší tak mají příležitost se na hřišti předvést.
20:00 Střely v 1. části: 7:3
20:00 První třetina je za námi, k vidění byly 3 góly, z toho dva na straně Olomouce a pouze jediný na straně hornetů. Za malou chvíli pokračujeme.
19:39 Friedl si pohrál s míčkem pěkně dlouho, dribloval s ním asi 15 vteřin v kuse.
18:05 GÓL FBS Olomouc! 1:2
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #6 Tomáš Štrbák, asistoval #47 Bohdan Kopelec (1:2)
18:05 Štrbák si míček přetáhnul do středu a ze střední vzdálenosti se trefil přesně do víka Králíkovy klece. Vrací tak Olomouci jednobrankové vedení.
17:42 Slaběňák se přečíslení 2 na 1 pokusil vyřešit nahrávkou do kuchyně, ta mu ale nevyšla.
16:35 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 1:1
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #13 Marek Zapletal, asistoval #89 Michal Rada (1:1)
16:35 Zapletal se trefil přesně k vzdálenější tyčce Antoniaziho brány a srovnal na 1:1. Hala burácí.
15:53 Bistrý dostal míček do rohu a poslal ho na Pechu na střed před Králíka. Jeho nahrávku za minutu dvanáct polapil Růžička.
14:45 Máme za sebou necelých 15 minut a už teď mi začíná hrabat z pokřiku "OLOMOUC!" BUM BUM BUM "OLOMOUC!" BUM BUM BUM. Dneska nejspíš neodejdu z haly s nepoškozeným sluchem.
12:52 GÓL FBS Olomouc! 0:1
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #15 Igor Macháček, asistoval #33 Matěj Pecha (0:1)
12:52 Jeden z olomouckých trefil tyčku Králíkovy brány, k odraženému míčku se jako první dostal Macháček a svůj lehký úkol splnil. Otevřel tak skóre dnešního utkání a svým fanouškům doslova vlil novou energii do žil a hlasivek.
11:45 Drápal vyslal dobrý pokus od půlky hřiště, ke skákajícímu míčku se jako první dostal Barus, svoji dorážkou poslal míček jen těsně nad Antoniaziho klec.
10:56 Olomoučtí si dovezli geniální fanouškovský tandem, kdy jeden tluče do bubnu a druhý na jeho bubnování reaguje kříčením do megafonu "OLOMOUC!!!" "OLOMOUC!!!"
10:11 Minář od levého mantinelu zkusil střelu z výběhu, jeho pokus ale skončil daleko od brány.
09:25 Weinstein si obhodil dva z olomouckých, k zakončení se ale opět nedostal.
08:53 Pecha kličkuje na vlastní polovině hřiště.
08:09 Kratochvíl se pokusil o nahrávku přes osu, domácí beci si ale na jeho pokusu počíhali a ujmuli se míčku.
07:14 Olomouc má stále větší podíl na držení balonku, branky jsme se ale nedočkali.
06:53 Olomouc v pěti.
06:28 Drápalův příklep šel těžce mimo.
05:53 Horneti z první půle své přesilovky nevytěžili mnoho.
04:53 Vyloučen hráč #75 Jan Slaběňák družstva FBS Olomouc na 2 minuty za držení
04:53 Slaběňák se provinil nepatrným držením, sudí ale byli pozorní a jeho zákrok vyhodnotili jako faul za dvě minuty.
03:46 Macháčkovi střela z dálky sjela, nicméně kutálející se míček byl několikrát trefen různými hráči a různými částmi jejich těl a florbalek a bílá kulička tak jen těsně minula Králíkovu svatyni.
02:54 Rada si proťuknul míček o mantinel a dostal se do nebezpečného prostoru, k zakončení už ho ale olomoučtí nepustili.
02:31 Šamánek dobře napadá olomouckou rozehrávku.
01:27 Jelínek dostal od Macháčka nahrávku na střed přímo před Králíka, první větší šanci si ale nechal uniknout a brána domácích tak nebyla ohrožena.
00:55 Fanoušci obou družstev se již probrali a zahájili své mohutné bubnování. Očekáváme skvělou atmosféru.
00:02 Úvodní buly pro domácí.
00:01 Hráči za sebou již mají nástup s pokřiky u brán a jde se na line - up. Za malou chvíli zápas vypukne.
00:00 Milí diváci, při jediném pohledu z okna je zřejmé, že jaro nám začalo. Venku je sluníčko, rtuť na teploměru dosahuje astronomických výšek (momentálně čárečka s pořadovým číslem 17), a všechno nám to v přírodě žije. Velikonoce jsou tu a u běžného Čecha doma byste nyní pravděpodobně našli proutky na pomlázky a vajíčka s barvami, ale u našich florbalistů ne. Ti mají na programu 3. kolo play - up, ve kterém se postaví týmu FBS Olomouc. Série o přímý postup do Národní ligy je již rozehraná, po dvojzápase v olomoucké Čajkaréně je stav 1:1, nejdříve Olomouc dotáhla do vítězného konce přestřelku s konečným skóre 8:6, další den se ale horneti značně polepšili v obraně a přetlačili svého soupeře poměrem 5:2. Dnes se tedy u nás na bohunickém Tatranu hraje o matchball. O celém utkání vás bude formou online přenosu informovat Ondra Foltýn.