6:4
    (Matoulek)

Poslední Start ukončil nelichotivou sérii, doma zdolal Orku

Florbalisté Startu | foto: FAT PIPE Start98

Netradičně v úterý večer se hrála 1. liga mužů. V předehrávce 16. kola se utkaly dva týmy ze spodních pater tabulky. Poslední Start, který prohrál pět posledních utkání v řadě, hostil dvanáctou Orku Čelákovice.

Na domácích byla od začátku znát touha po přerušení šňůry pěti porážek. Brzy v zápase dali gól a po vyrovnání čelákovických si vzali vedení zpět díky druhému přesnému zásahu Viktora Chaloupky. Jenže pak hosté dvěma brankami překlopili skóre na svou stranu a po první třetině odcházeli do šaten spokojenější.

Ve druhé části odmítla Orka navýšit svůj náskok z trestného střílení. Protože ani v přesilovkách gól nepadl, vedli hosté před posledním dějstvím 3:2. Napínavý duel nakonec na svou stranu urval pražský tým, když v závěru otočil třemi trefami během necelých tří minut. Orka tak nenavázala na překvapivé vítězství nad Otrokovicemi a důležité tři body zapsal Start, který vyhrál poprvé od konce října.

FAT PIPE Start98 - ASK Orka Čelákovice 6:4 (2:3, 0:0, 4:1)

Branky: 4. Chaloupka, 14. Chaloupka, 44. Škorpa, 54. Netrefa, 55. Škorpa, 57. Bagin - 13. Červinka, 15. Bárta, 18. Kohút, 49. Bláha. Rozhodčí: Tichý - Žofka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváků: 60. Zásahy brankářů: Hendlinger 13 - Zetek 17. | MATCH CENTER