• 60 59:18
    Chomutov

Hradec překvapil Bulldogs, s čistým štítem uspělo Kladno

Utkání Bulldogs Brno s FbC Hradec Králové | foto: Bulldogs Brno

Doteď byli druzí, domácí zaváhání je však odsunulo o příčku níže. Hráči brněnských Bulldogs v 10. kole první ligy neudrželi vedení nad Hradcem Králové, a tak nováček slavil v prodloužení. Bez inkasovaného gólu a se skóre 10:0 dominovalo Kladno nad Plzní, zatímco soutěž i nadále vedou Otrokovice. Výhra neunikla ani Startu98.

Bulldogs Brno měli v posledních kolech parádní formu, když vyhráli každé z předešlých šesti utkání. Pěknou sérii ale přerušil nováček z Hradce Králové, na něhož Jihomoravané doma nestačili 5:6 po prodloužení. Vedli přitom už 5:2, jejich protivník ovšem do 53. minuty vyrovnal a prodloužení rozhodl hostující Vítek Ryba. Buldoky tak na druhé pozici soutěže nahradilo Ústí. Zároveň nezaváhaly Otrokovice, jež upevnily čelo tabulky úspěchem 5:2 nad Gullivers.

Nejdrtivější vítězství kola náleží Kanonýrům Kladno, kteří zničili 10:0 Plzeň. Na pohodlném výsledku se podílel čtyřmi góly a jednou asistencí Matyáš Bachmaier, jehož zdárně doplňovali Ferdinand Tomášek (1+3) či Tadeáš Chroust (0+3). Do postupové desítky pronikl Start98, jemuž vyšlo měření sil s Chomutovem. Pražané sice ztráceli na konci druhé třetiny 3:4, skóre však otočili i díky hattricku Matěje Netrefy.

Nedělní výsledky 10. kola 1. ligy mužů
DDQ Florbal Chomutov – FAT PIPE Start98 4:5 (0:2, 4:1, 0:2)

Branky: 24. Fator, 34. Nachtmann, 35. Martin, 40. Šarša – 7. Matoulek, 18. Matoulek, 32. Netrefa, 48. Netrefa, 51. Netrefa. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 253. Zásahy brankářů: Chabr 26 – Dittrich 28. MATCH CENTER | OHLASY

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Goldea PANTHERS OTROKOVICE 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 16. Černoch, 23. Černoch – 16. Gál, 39. Štourač, 48. Gál, 52. Štourač, 56. D. Ležatka. Rozhodčí: Beránek – Přibyl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 68. Zásahy brankářů: Krupa 17 – Kohút 10. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FbC Plzeň – Kanonýři Kladno 0:10 (0:4, 0:1, 0:5)

Branky: 5. Bachmaier, 11. Čika, 14. Blažej, 16. Janda, 32. Bachmaier, 48. Tomášek, 49. Bachmaier, 53. Prudil, 55. Hübner, 57. Bachmaier. Rozhodčí: Tichý – Žofka. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváků: 90. Zásahy brankářů: Šrámek 37 – Melega 15. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍOHLASY HOSTÉ

Bulldogs Brno – FbC Respect Hradec Králové 5:6p (1:1, 4:2, 0:2 – 0:1)

Branky: 10. Vágner, 25. Gregr, 27. Mráz, 28. Vaverčák, 29. Mazáč – 18. Gregor, 23. Koubek, 30. Koubek, 47. Sucharda, 53. Sucharda, 61. Ryba. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 122. Zásahy brankářů: Faltus 14 – Šimeček 21. MATCH CENTER | OHLASY