(Gašparík)
57
  • 57 56:57

Páteční zápasy: Sparta i Boleslav zničily své soupeře, Vary trápily Tatran

Florbalisté Sparty slaví branku do sítě Královských Vinohrad | foto: ACEMA Sparta Praha

Hromada branek padala v pátečních bitvách Livesport Superligy. V 18. kole soutěže řádili sparťané nad Královskými Vinohrady i Mladá Boleslav, která podusila Black Angels. Atraktivní byl souboj v Karlových Varech, kde domácí florbalisté dostali pod tlak favorizované Střešovice.

ACEMA Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:3 (4:1, 7:0, 2:2)

Pražské derby bylo ze začátku vyrovnané, nicméně Sparta se brzy rozstřílela. Také díky dvěma gólům Jiřího Curneyho, kdy druhý z nich padl až těsně před koncem první části, dominoval domácí tým 4:1 a SKV mělo co vylepšovat. Ani po přestávce však Královské Vinohrady nevzdorovaly úspěšně a jejich manko se ještě výrazně prohloubilo.

V poslední třetině se utkání již pouze dohrávalo ke konečnému výsledku 13:3. Curney celkově vyčníval osmi body (5+3), zatímco pěti asistencemi se prezentoval Mikuláš Krbec a čtyřmi trefami Robert Košir. Sparťané se tak dostávají o pouhý bod za lídra superligy z Vítkovic.

Branky: 3. Pražan, 9. Curney, 12. Košir, 20. Curney, 23. Zouzal, 26. Curney, 32. Čermák, 33. Košir, 35. Sedláček, 36. Košir, 39. Curney, 51. Curney, 58. Košir – 5. Keller, 43. Keller, 53. Pergler. Rozhodčí:  Schuler – Sprecher. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváků: 372. Zásahy brankářů: Beneš 15, Hejna 3 – Křepelka 10, Futschik 7. MATCH CENTER | OHLASY

BLACK ANGELS – Předvýběr.CZ Florbal MB 4:18 (2:8, 1:4, 1:6)

Středočeši předvedli v úvodní fázi drtivý výkon na půdě Black Angels. Střelecky se rozjeli v páté minutě a za necelých osm minut vedli už 5:0. Slepené trefy navíc padaly i potom, čímž Boleslav upravila na 8:0 a donutila Pražany vzít si oddechový čas. Domácí sice následně snížili, ale jejich soupeř zápas stále pevně kontroloval. A nic se neměnilo ani v dalších etapách duelu.

Na finálním skóre 18:4 se podílelo rovných 15 boleslavských hráčů z pole. Nejvíce to pak střílelo Michalu Sládkovi se čtyřmi góly, k němuž se přidaly další produktivní opory mužstva Adam Delong (1+3) a Ronald Gašparík (0+4).

Branky: 18. Procházka, 20. Kozák, 30. Burian, 41. Fryš – 5. Sládek, 5. Tomašík, 6. Sládek, 8. Punčochář, 13. Tokoš, 16. Vařecha, 16. Zoufalý, 17. Koláčný, 27. Feigl, 31. Delong, 33. Vařecha, 35. Beneš, 46. Sládek, 46. Tokoš, 49. Vařecha, 50. Zoufalý, 51. Punčochář, 52. Sládek. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 365. Zásahy brankářů: Netopilík 12, Matiášek 21 – Bauer 13. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FB Hurrican Karlovy Vary – Tatran Střešovice 4:6 (0:1, 1:2, 3:3)

Zajímavá přetahovaná se strhla v Karlových Varech, odkud si Tatran odvezl ubojované vítězství 6:4. Hosté si horko těžko vypracovali tříbrankový náskok, na který do konce druhé třetiny odpověděl snížením Matěj Korbel.

Tatran sice později opět skóroval, nicméně Hurrican ještě zahrozil a do poslední minuty platil kontaktní rozdíl. Ten definitivně zrušil svojí druhou trefou v utkání Matěj Havlas a posunul Střešovice na druhou pozici soutěže. Pražané navíc mají oproti vedoucím Vítkovicím zápas k dobru, a tak se je mohou pokusit už brzy z čela sesadit.

Branky: 39. Korbel, 43. Pícha, 49. Lebeda, 58. Hozman – 16. Havlas, 30. Čelakovský, 34. Hanák, 46. Tlapák, 48. Sádlo, 60. Havlas. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 216. Zásahy brankářů: Váradi 19 – Kliment 17. MATCH CENTER | OHLASY