David NOVÁK
    (Matula)

Těsný start osmifinále. První bod v sérii berou Kladno a Gullivers!

Triumf Kladna v 1. zápase osmifinále | foto: Kanonýři Kladno

Druhá nejvyšší mužská soutěž v sobotu rozehrála osmifinále, v němž si první výhry v sérii zajistily celky Kladna a Gullivers. Obě utkání se ale nesla ve velmi vyrovnaném duchu a rozhodovala v nich jediná branka.

Oba osmifinálové duely 1. ligy mužů byly dle očekávání velmi vyrovnané a oba dokonce skončily shodným skóre 6:5. Jako ty šťastnější se na startu série zapsaly celky Kladna a Gullivers.

Kanonýrům první bod v osmifinále vystřelilo zejména duo Tomáš Chroust a Jan Louvar, které zařídilo čtyři branky ze šesti. Rozhodující trefu si zase připsal Jakub Bohuslávek, jenž v pozdní 59. minutě skvěle zakončil svůj samostatný únik.

V souboji brněnských Gullivers a Znojma zase dominoval domácí David Novák, který svůj tým nejprve dostal na dostřel kontaktní brankou na 3:4 a následně mu v prodloužení také vystřelil vedoucí bod v sérii.

Kanonýři Kladno - FbC Plzeň 6:5 (2:1,2:2, 2:2)

Branky: 9. Louvar, 10. Khek, 22. Chroust, 36. Chroust, 52. Šefčík, 59. Bohuslávek - 11. Malý, 26. Malý, 27. Vyčíchlo, 46. Kuneš, 51. Horažďovský. Rozhodčí: Jiří Jelínek - Radek Štengl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 151. Zásahy brankářů: Ivan Ponomarev 25 - Martin Bezděk 19. | MATCH CENTER

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:5p (2:4, 1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 8. Matula, 8. Videman, 31. Novák, 49. Ruber, 49. Kouřil, 63. Novák - 6. Kucharič, 12. Mašek, 18. Kucharič, 18. Mašek, 38. Šrámek. Rozhodčí: Libor Gavlas - Pavel Hála. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 256. Zásahy brankářů: Matyáš Krupa -5 - Jan Hándl -6. | MATCH CENTER