• 55 54:41
    3:6
    (Bertini)

Ženy zvládly první přípravu se Švýcarkami

České reprezentantky v přátelském utkání se Švýcarskem | foto: Lubomír Skála/Český florbal

Ženská reprezentace začala svoji misi v St. Gallenu. V prvním přípravném zápase nového cyklu porazily Češky Švýcarsko, a to hlavně díky sérii gólů z druhé třetiny. Hned dvakrát mířily přesně Elišky Krupnová s Trojánkovou.

Do utkání měly lepší vstup Češky. V prvních minutách neudělaly vzadu žádnou větší nepřesnost a samy se mohly vydávat dopředu. Právě rozehrávka z útočného rohu potom stála na začátku kombinace, kterou proměnila ve vedení 1:0 Karolína Suchá. Švýcarky však postupně získávaly více prostoru a po několika šancích si vynutily srovnání skóre.

Česko si mohlo vzít náskok zpět těsně před koncem dějství, kdy jela trestné střílení Nela Jiráková. Trefila ovšem jenom tyčku a brzy potom se hnaly soupeřky do úniku ve dvou. Situaci nicméně zachránila parádním skokem Jana Christianová, díky níž se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhé dějství zato patřilo českým florbalistkám. Kolem poloviny utkání se strhla gólová lavina, kterou si svěřenkyně kouče Lukáše Procházky zajistily náskok 5:1. A co víc, národní družstvo zaznamenalo i využitou početní převahu. Hned dvakrát během dvou minut Eliška Krupnová, jíž doplňovala další dvoubranková střelkyně Eliška Trojánková. Švýcarky se do druhé pauzy zmohly pouze na jedinou snižující trefu.

Ve třetí části se skóre už měnilo spíše jenom kosmeticky. Oba týmy ještě zaznamenaly po jedné brance - za naše reprezentantky se prosadila Martina Řepková - a Česko potvrdilo výhru z prvního přípravného utkání se Švýcarskem.

„Hodně pozitivně hodnotím, že se naše hra postupem času zvedala a holky reagovaly na věci, co jsme si říkali v šatně. Třetí třetina, byť výsledkově to tak nevypadá, byla jasně v naší režii,” podotýká trenér Lukáš Procházka. Následující měření sil se uskuteční už zítra, v sobotu 2. září od 13.00.

Švýcarsko - Česko 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Branky: 17. Hanimannová, 35. Gerigová, 55. Hanimannová - 4. Suchá, 29. Trojánková, 29. Krupnová, 31. Krupnová, 33. Trojánková, 41. Řepková. Rozhodčí: Keel - Siegfried. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 427. Zásahy brankářů: Schmidová 14 - Christianová 18. ONLINE | VIDEO

Sestava Česka: Christianová (Tomšová) - Havlíčková, Jiráková, Beránková, Štolbová, Plášková, Staňková - Řepková, Keprtová, Trojánková - Chudá, Suchá, Krupnová - Mlejnková, Želízková, Bačová - Balková.