Martin KARPÍŠEK
    (Šmíd)

Vítězná premiéra BUTCHISu, tvrdý direkt pro Znojmo

Radost hráčů Gullivers Brno z branky | foto: Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Po několika týdnech letní přípravy a ladění formy odstartovala první florbalová liga mužů. V sobotu byly na programu tři zápasy a ve dvou z nich představili nováčci soutěže. Kromě jejich výkonů mohli diváci být svědky jihomoravského derby mezi Gullivers Brno a Znojmem, který se stal jasnou kořistí domácích.

Start prvoligové sezony začalo jihomoravským soubojem, ve kterém brněnští Gullivers přivítali na domácí palubovce rivala ze Znojma. Do zápasu lépe vkročili hosté, kteří se ujali vedení, ale domácí během čtyř minut dokázali otočit vývoj zápasu na svoji stranu.

Gullivers v dalším průběhu kontrolovali hru a zalsouženě si došli pro tři body. Domácímu výběru se vydařila poslední část, ve které vstřelil pět branek. Čtyřmi body se na demolici Znojma podílel Jakub Matula, který vstřelil hattrick a na jednu branku nahrál.

Podobný scénář utkání nabídlo střetnutí mezi týmy Kunratic a TROOPERS. Hosté pokaždé v zápase dotahovali vedení Pražanů. Ve 33. minutě se dostali na kontakt díky Makyčanovi a zdálo se, že půjde o vyrovnanou koncovku.

Jenže, ve třetí třetině přišel kolaps moravského celku, kterého Start98 využil beze zbytku. Pražané vyhráli poslední dvacetiminutovku v poměru 5:0. TROOPERS tak hned zkraje sezony zaplatili tvrdou nováčkovskou daň. Hattrickem se v domáícch barvách blýskl útočník Jiří Lebeda.

Další nováček první ligy - BUTCHIS odehrál úvodní kolo na vlastním hřišti, kam přijel další celek, který v uplynulé sezoně působil v Národní lize, Aligators Klobouky. První třetina nabídla gólovou přetahovanou, ve které byli šťastnější domácí, kteří ji vyhráli 3:2.

V dalším průběhu zápasu byla klíčová prostřední část, kde se BUTCHIS gólově prosadil hned čtyřikrát. Klobouky na to nedokázaly najít adekvátní odpověď. Ve třetí třetině sice dvakrát snížily, ovšem z výhry o čtyři góly se radovali svěřenci Jana Zahalky. Na vítězství se nejvíce podílela dvojice Jakub Černý s Erikem Papežem (oba 2+1).

Výsledky 1. kola 1. ligy mužů
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - TJ Znojmo LAUFEN CZ 9:1 (2:1, 2:0, 5:0)

Branky: 11. Černoch, 15. Matula, 23. Černoch, 30. Kadlec, 41. Bouška, 46. Matula, 52. Kadlec, 54. Matula, 55. Karpíšek - 8. Kucharič. Rozhodčí: Gavlas - Petřík. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 79. Zásahy brankářů: Krupa 17 - Bauer 24. | ONLINE | VIDEO

FAT PIPE Start98 Kunratice - TROOPERS 9:3 (3:1, 1:2, 5:0)

Branky: 10. Matoulek, 15. Fenik, 16. Lebeda, 22. Matoulek, 44. Lebeda, 45. Kulík, 50. Lebeda, 56. Netrefa, 59. Kašík - 14. Mati, 23. Andrle, 33. Makyča. Rozhodčí: Ležák - Ležák. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 55. Zásahy brankářů: Hodík 13 - Melichar 24. | ONLINE | VIDEO

BUTCHIS - Aligators Klobouky 8:4 (3:2, 4:0, 1:2)

Branky: 8. Vondruška, 10. Černý, 15. Švelbl, 31. Papež, 34. Pecha, 37. Papež, 39. Černý, 60. Wald - 7. Zbořil, 16. Svoboda, 50. Dlouhý, 57. Zbořil. Rozhodčí: Novák - Tichý. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 60. Zásahy brankářů: Jurco 35 - Rychlý 35. | ONLINE | VIDEO