3:5
    Martina KLEINOVÁ
    (Bachmaierová)

Mistryně s přehledem uspěly v Brně, nováček trápil Jičín

Souboj o míček z utkání 1. kola Extraligy žen 2022/2023 mezi Bulldogs Brno a FBC Ostrava | foto: Bulldogs Brno

Nový ročník odstartovala Extraliga žen, která má v sobotním programu tři zápasy. Ostravanky se jako úřadující mistryně představily v Brně, kde neměly problém porazit Bulldogs. V dalších utkáních obstála Olomouc v Boleslavi a Jičín zdolal nováčka z Liberce, byť neměl vůbec lehkou práci.

Bulldogs Brno - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:7 (0:2, 1:3, 1:2)

Šampionky zvládly první třetinu nového ročníku úspěšně. Díky trefám Natálie Hurníkové a Malwiny Zagórské získaly vedení 2:0 nad Bulldogs, i když mohly litovat nevyužité přesilovky. Podobným tempem pokračovaly hostující hráčky také po pauze, kdy rozdíl ve skóre zdvojnásobily a kontrolovaly vývoj zápasu.

Ostravanky si navíc pojistily vítězství brankami ze třetí třetiny a připsaly si úvodní výhru sezony. Celkově třikrát se střelecky prosadila Zagórska (3+1), kterou doplnila bilancí 2+2 Michaela Mlejnková.

Branky: 39. A. Brucháčková, 41. E. Brucháčková – 7. Hurníková, 19. Zagórska, 26. Mlejnková, 29. Zagórska, 38. Mlejnková, 48. Zagórska, 54. Káčová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 108. Zásahy brankářů: Prátová 29 – Tomšová 16. ONLINE | OHLASY

MITEL Florbalová akademie MB - FBS Olomouc 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)

Středočeský výběr držel vyrovnaný stav do půlky první třetiny, pak ale přišly slepené trefy Olomouce a hostující hráčky výsledek už nepustily. Velký podíl na výhře má Eva Řeháková, která přispěla k finálnímu skóre třemi góly. Mladá Boleslav korigovala až v úplném závěru, kdy proměnila přesilovku.

Branky: 58. Švejdová - 12. Řeháková, 13. Cholinská, 16. Řeháková, 39. Hubáčková, 54. Zhébalová, 60. Řeháková. Rozhodčí: Hejnová - Kostinek. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 48. Zásahy brankářů: Klementová 47 - Schoupalová 14. ONLINE | VIDEO

Crazy girls FBC Liberec - Finance Novák FBK Jičín 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

Liberec podal v první třetině sebevědomý výkon, když dvěma rychlými brankami otočila nepříznivý stav Kateřina Kvapilová. Jičín se následně dokázal dotáhnout přinejlepším na remízu, přičemž Crazy girls ve třetí fázi znovu odskočily. Zhruba v poslední čtvrthodince však gólově dominoval hostující tým, jenž si zajistil vydřené vítězství 5:3.

Branky: 10. Kvapilová, 11. Kvapilová, 41. Urbanová - 7. Satýnková, 15. Bachmaierová, 45. Bachmaierová, 47. Kacelová, 60. Kleinová. Rozhodčí: Krátký - Vojkůvka. Vyloučení: 4:0. navíc Kvapilová 2+2min. (LIB). Využití: 0:1. Diváků: 77. Zásahy brankářů: Dlouhá 14 - Velzelová 25. ONLINE | VIDEO