• 60 59:45
    5:8
    (Zubek)

Vítkovice uspěly na Bohemce, rozhodl náskok z první třetiny

Osobní souboj Patrika Šebka (FbŠ Bohemians) s Michalem Pažákem (1. SC TEMPISH Vítkovice) v televizním utkání | foto: FbŠ Bohemians

Souboj dvou soupeřů z vrchních pozic Livesport Superligy zvládly Vítkovice. Na hřišti do té doby neporažených Bohemians zvítězili hosté 8:5 hlavně díky perfektní první třetině, kterou ovládli rozdílem pěti gólů. Klokani tak utrpěli první porážku sezony.

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:8 (0:5, 2:0, 3:3)

Vítkovice měly přímo bombastický nástup do duelu. Už v páté minutě se radovaly z vedení 2:0, když těžily ze slepených gólů Štěpána Kalety s Martinem Gattnarem. Následně se podobná situace povedla hostům ještě jednou a dosud neporažení Bohemians byli rázem ve velkých potížích. Výbornou efektivitu potvrdily Vítkovice i krátce před odchodem do šatny, což znamenalo náskok 5:0 po prvním dějství.

Prostřední fáze ovšem sedla lépe klokanům. Domácí mužstvo trefami Martina Kisugiteho a Jakuba Buršíka stáhlo manko na tři góly a před závěrečným dějstvím stále mělo o co bojovat. Bohemians přitom mohli být v ještě lepší situaci, kdyby trestné střílení proměnil Karel Petrák. Možnost však neskončila brankou.

Také ve třetí fázi se domácí florbalisté snažili dohnat ztrátu, Vítkovice jim už ale žádný zvrat nedovolily. Výsledek zněl 8:5 pro hosty a znamenal první prohru svěřenců Michala Jedličky v základní části Livesport Superligy. Tím se hostující hráči vyhoupli na druhou příčku tabulky, zatímco Bohemians jsou čtvrtí.

Branky: 24. Kisugite, 33. Buršík, 48. Kawulok, 49. Řehoř, 59. K. Petrák - 5. Kaleta, 5. M. Gattnar, 8. Pažák, 9. R. Gattnar, 19. Besta, 44. R. Gattnar, 58. Besta, 60. M. Gattnar. Rozhodčí: Dolanský - Sýkora. Vyloučení: 4:1, navíc Šebek (BOH, 2+2 min.). Využití: 0:1. Diváků: 541. Zásahy brankářů: Zavřel 18 - Souček 23. MATCH CENTER