7:6
    Ondřej KOPIČ
    (Ekl)

Ostrava bodovala v prodloužení, Vítkovice nezaváhaly

Utkání Panthers Otrokovice s FBC Ostrava v rámci 2. kola Livesport Superligy | foto: PANTHERS OTROKOVICE

Hned čtyřmi zápasy v pátečním termínu pokračovala florbalová Livesport Superliga. Ve druhém kole zdolalo v souboji moravských týmů FBC Ostrava v prodloužení Otrokovice, zatímco si Vítkovice poradily s nováčkem z Karlových Varů. Další dvě utkání pak měla dějiště v Praze, kde bodovali Black Angels s Královskými Vinohrady.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FB Hurrican Karlovy Vary 10:2 (4:0, 3:2, 3:0)

S přehledem si došly pro tři body Vítkovice, které si připisují druhou výhru z úvodních dvou kol. Nováčka z Karlových Varů rozdrtily 10:2, když se hned čtyřikrát trefil Rostislav Gattnar. Na tři kanadské body se potom vytáhli Adam Delong s Markem Matejčíkem (oba 1+2).

Branky: 2. Matejčík, 5. Gattnar, 7. Gattnar, 11. Gattnar, 24. Delong, 28. Šebesta, 32. Jankovský, 43. Fukala, 48. Gattnar, 56. Hatala – 26. Zeman, 35. Klápa. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváků: 183. Zásahy brankářů: Jasiok 8 – Eckhardt 23. ONLINE | OHLASY

PSG PANTHERS OTROKOVICE - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:7p (3:0, 0:3, 3:3 – 0:1)

Pořádně napjatou bitvu urvala ve svůj prospěch Ostrava. Domácí Otrokovice vedly už o tři trefy, nicméně hosté se ve velkém stylu vrátili do zápasu a vynutili si prodloužení. V něm vstřelil rozdílovou branku Šimon Kuczera a vydřel první vítězství FBC v novém ročníku.

Branky: 12. Kostka, 16. Gašparík, 20. Nehila, 44. Vykopal, 52. Gašparík, 57. Kelemen – 22. Bräuer, 24. Pešat, 29. Friedel, 43. Pešat, 47. Bräuer, 50. Gál, 64. Kuczera. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 221. ONLINE | OHLASY

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - BLACK ANGELS 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)

Z pražského souboje vytěžili plný počet bodů Black Angels, kteří přetlačili Chodov výsledkem 5:4. Zhruba v půlce utkání sice hosté ztratili náskok, který původně čítal dva góly, jenže situaci nakonec zvládli. Přestřelku rozsekl v závěrečné minutě normální hrací doby Matěj Boček.

Branky: 25. Netrefa, 31. Vávra, 39. Vávra, 53. Komárek - 5. Burian, 12. Hanák, 35. Renčín, 43. Čáslava, 60. Boček. Rozhodčí: Bališ - Varga. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 195. Zásahy brankářů: Hodík 15 - Körber 22. ONLINE | OHLASY

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:6 (2:0, 2:1, 4:5)

Napínavý finiš ustály Královské Vinohrady, které udržely vedení nad Českou Lípou. Pražané si však cestu za vítězstvím dost zkomplikovali, když z náskoku 6:1 bylo ještě chvilku před koncem skóre 7:6. Severočeši však v posledních sekundách už nesrovnali a z duelu nemají ani bod. Velkolepý individuální výkon ukázal za Vinohrad šestigólový Vojtěch Klápa.

Branky: 7. Klápa, 13. Švejda, 26. Klápa, 40. Klápa, 46. Klápa, 48. Klápa, 53. Klápa, 60. Gärtner - 24. Staněk, 50. Tichý, 57. Slaný, 58. Slaný, 60. Vavruška, 60. Kopič. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 2 + Tadeáš Melíšek TDKU + 4:0. Využití: 0:3. Diváků: 115. Zásahy brankářů: Křepelka 22 - Netopilík 25, Dvořák 3.  ONLINE | OHLASY