• 62 61:15
    4:3
    Milan MELIŠ
    (Kisugite)

Je to tam! Tatran postupuje do finále Poháru mistrů! Vyrovnanou bitvu se švýcarským Wilerem rozsekl v prodloužení

Střešovický Marek Beneš pod tlakem jednoho z hráčů švýcarského Wileru-Ersigen | foto: Swiss Unihockey

Florbalisté střešovického Tatranu si po třinácti letech zahrají finále Champions Cupu! Do boje o zlato v nejprestižnější klubové soutěži světa se svěřencům kouče Milana Fridricha podařilo přejít přes švýcarský Wiler-Ersigen. První duel na půdě úřadujícího mistra tamní nejvyšší ligy skončil nerozhodně 3:3. Totéž skóre svítilo i na výsledkové tabuli po základní hrací době odvetného rozhodujícího utkání, hraného první prosincovou sobotu ve Sportovním centru Řepy. Následné prodloužení rozhodl ve prospěch Pražanů přesnou trefou zadák Milan Meliš, a přihrál tak finálového soupeře švédskému Falunu, kterým bude právě výběr nejúspěšnějšího tuzemského klubu.

Tatran Střešovice - SV Wiler-Ersigen 4:3 po prodl. (3:2,0:1,0:0,1:0)

První třetina duelu mezi českým a švýcarským mistrem nabídla divákům velmi pohledný florbal s mnoha šancemi na obou stranách, ve které padlo celkem pět branek. Tu první obstarala po parádním rozehrání volného úderu domácích nová akvizice Střešovic Martin Kisugite. Na 2:0 zvyšoval pro Tatran jeho 23letý útočník Jonáš Kreysa. Za necelé tři minuty však bylo zásluhou Jana Bürkiho a Yannise Wysse vyrovnáno. Vedení vrátil Pražanům v poslední minutě úvodní části Jakub Boček. Po první siréně tedy do kabin odcházeli šťastnější florbalisté Tatranu, poněvadž na výsledkové tabuli svítilo skóre 3:2 pro domácí.

Prostřední perioda vyšla lépe hostům, kteří se zásluhou Niklase Affoltera, pro něhož se jednalo o vůbec jeho první přesný zásah v probíhající sezoně, dokázali jedinkrát prosadit. Po čtyřiceti minutách tak v Řepích panoval nerozhodný stav 3:3.

Třetí perioda žádnou branku nenabídla, tudíž jsme po konci základní hrací doby mohli spatřit stejný výsledek jako po úvodním měření sil na půdě Wileru. Vítěze mače i celého dvojzápasu určilo až nařízené prodloužení, ve kterém taženou střelou rozvlnila síť dlouholetá opora Tatranu Milan Meliš, který tak rozhodl o postupu Střešovic do vysněného finále Poháru mistrů, v němž se celek z hlavního města představil naposledy v roce 2011, kdy padl s finským týmem EräViikingit.

Tatran Střešovice se v boji o triumf v Champions Cupu střetne v období mezi 22. a 28. lednem se švédským Falunem, který si cestu do finále proklestil přes odvěkého rivala Storvretu i se dvěma českými legionáři Filipem Langerem a Ondřejem Němečkem v sestavě.

Branky: 8. Martin Kisugite, 14. Jonáš Kreysa, 20. Jakub Boček, 62. Milan Meliš - 14. Jan David Bürki, 16. Yannis Michael Wyss, 32. Philipp Niklas Affolter; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil (oba Česko); vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 873; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 14 - Yanick Flury 12; po třetinách: 3:2, 0:1, 0:0, 1:0 | MATCH CENTER | VIDEOPŘENOS