Zlatý Polish Cup pro juniorky! Byla to skvělá generálka na MS, těší kapitánku Hlaviznovou

České juniorky za sebou mají velmi úspěšný turnaj Polish Cup, na kterém si výhrou nad Švédkami vybojovaly celkové první místo. Jak celou akci a závěrečné finále se Švédskem hodnotí česká kapitánka Tereza Hlaviznová?


Ženská juniorská reprezentace dosáhla na turnaji Polish Cup na nejvyšší možnou metu, neboť ve finále porazila do té doby suverénní Švédsko. "Utkání se mi velmi líbilo. Vstoupily jsme do něho hodně zodpovědně, řekly jsme si, jak chceme hrát a plnily jsme to. V první třetině se nám podařilo odskočit ve skóre a ty další dvě periody jsme byly na míčku a nepouštěly Švédky do žádných šancí," hodnotí finálový duel kapitánka juniorek Tereza Hlaviznová. "Bylo to hodně nahoru a dolů. Po dvou třetinách jsme vyhrávaly a byly na dobré vlně a pak se Švédkám podařilo se trochu přiblížit ve skóre a závěr tak zdramatizovat. Pro diváky to tak určitě byl super zápas a jsem ráda, že se nám to podařilo vyhrát," dodává také její spoluhráčka Anna Brucháčková.

Kromě tohoto velkého vítězství si české juniorky poradily také se všemi ostatními soupeřkami, neboť si na turnaji připsaly pouze jednu remízu s Finskem. "Myslím si, že tenhle turnaj byla perfektní generálka na mistrovství světa. Vyzkoušely jsme si hrát proti těžším soupeřům, hru pod tlakem a odvedly jsme skvělou práci. Samozřejmě nám ale tahle akce taky ukázala, v čem se musíme ještě zlepšit," zmiňuje Hlaviznová. A co že je ještě potřeba zlepšit? "Koncovku v útočném pásmu a doladit všechny maličkosti. Je třeba, aby do sebe všechno perfektně zapadlo ještě před šampionátem," usmívá se.

Jako posilu měla juniorská reprezentace již zmiňovanou Annu Brucháčkovou, která se do tohoto cyklu zapojila po štaci v ženském Áčku. "Jsem docela spokojená, že jsem týmu pomohla nějakými kanadskými body. Návrat byl fajn, s holkami už se znám z dřívějška a je to moc fajn parta. Pod tlakem jsem se necítila, protože v ženách je hra ještě o něco rychlejší," uvádí zkušená česká opora.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se