Bleci zdolali Chodov v prodloužení! Bohemka rozdrtila Liberec

Superligový souboj Black Angels a Chodova | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

V neděli se v Livesport Superlize odehrála čtyři utkání. Jako první se Chodov střetl se svým městským soupeřem z Black Angels, poté Karlovy Vary vyzvaly Vítkovice a Boleslav vyrazila na půdu SKV. Ve večerním duelu Bohemians přivítali Liberec.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - BLACK ANGELS 5:6p (1:1, 0:2, 4:2, 0:1)

Chodov začal zápas proti městskému rivalovi dobře a již v první minutě se prosadil díky trefě Marka Vávry. V průběhu druhé třetiny Bleci otočili hru a dostali se do vedení 3:1, pravá přetahovaná se ale rozehrála až ve třetí části.  Po gólech Mikuláše Komárka a Toma Ondruška se Chodov vyhoupl na koně, jejich soupeř si ale nechtěl nechat utéct výhru a brzy tak srovnal na 4:4. Minutu před závěrečnou sirénou to už vypadalo na vítězství chodovského kádru, pak za to ale vzal Jakub Hromada a duel tak za stavu 5:5 dospěl až do prodloužení. V tom nakonec rozhodl Jakub Renčín a Black Angels tak berou bod navíc.

Branky: 2. Vávra, 44. Komárek, 46. Komárek, 52. Ondrušek, 56. Horký - 13. Hromada, 25. Renčín, 35. Burian, 54. Hromada, 60. Hromada, 63. Renčín. Rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček. Vyloučení: 1 + Karel Hodík 4:1. Využití: 0:0. Diváci: 187. Zásahy brankářů: Karel Hodík 12, Tadeáš Dittrich -1 - Marek Netopilík 23. | MATCH CENTER | OHLASY

FB Hurrican Karlovy Vary - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:9 (1:5, 0:2, 5:2)

Ostravští rytíři se v první třetině duelu s Karlovými Vary s ničím nepárali a pěti brankami se dostali do pohodlného vedení 5:1. Za domácí kádr se dlouhou dobu zvládl prosadit pouze Daniel Péc a Vítkovice tak v poklidu navyšovaly svůj náskok. V rozmezí 44. až 52. minuty sice inkasovaly čtyři branky po sobě a Vary se tak dotáhly na rozdíl 5:7, své vítězství už si ale ostravský celek utéct nenechal a utkání dovedl až do vítězství 9:6. Největší podíl na výhře Vítkovic měl autor hattricku Adam Zubek a také Marek Matejčík, který třikrát na branku nahrával.

Branky: 16. Péc, 44. Kún, 46. Péc, 49. Klápa, 52. Švarc, 60. Rosa - 3. Hubálek, 10. Hájek, 11. Zubek, 18. Jankovský, 19. Zubek, 30. Zubek, 33. R. Gattnar, 52. Pažák, 56. M. Gattnar. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:3. Diváci: 206. Zásahy brankářů: Adam Draslar 28 - Denis Jasiok 22. | MATCH CENTER | OHLASY

TJ Sokol Královské Vinohrady - Předvýběr.CZ Florbal MB 6:14 (4:3, 0:5, 2:6)

Úvodní třetina vyšla lépe pražskému SKV, které také díky dvěma trefám v pouhých a neuvěřitelných šesti vteřinách vedlo nad Boleslaví 4:3. Ve druhé periodě za to ale hosté pořádně vzali a celý průběh zápasu naprosto překopali. Branky Adama Delonga, Michala Sládka, Dominika Beneše a Jakuba Bíny od sebe dělilo pouhých čtrnáct minut a Boleslav se tak rázem vyhoupla do náskoku 8:4. Ve třetí části už to byla vcelku jednoznačná záležitost, neboť se hosté prosadili ještě šestkrát a do Boleslavi si tak odvážejí vysoké vítězství 14:6. Naopak SKV je i přes slibný začátek bez bodu.

Branky: 6. Araks, 10. Procházka, 18. T. Gärtner, 18. Pužman, 47. Pergler, 57. D. Gärtner - 7. Šebek, 17. Sládek, 20. Vařecha, 25. Delong, 25. Sládek, 30. Delong, 37. Beneš, 39. Bína, 42. Sládek, 45. Gašparík, 46. Besta, 51. Tomašík, 54. Zoufalý, 57. Punčochář. Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 273. Zásahy brankářů: Mikuláš Futschik 13 - Dominik Hanuš 4, Lukáš Bauer 7. | MATCH CENTER | OHLASY

FbŠ Bohemians - FBC Liberec 14:3 (5:1, 3:1, 6:1)

Jako první se do vedení dostali liberečtí florbalisté, vzápětí ale hru převzali do svých rukou Bohemians, kteří se prosadili pětkrát v pěti minutách. Krasojízda klokanů pak pokračovala také v dalším průběhu zápasu a ve 24. minutě si Liberec bral za stavu 1:7 ve svůj neprospěch timeout. Ani ten ale rozjetý brankostroj nezastavil a Bohemians si dalšími sedmi góly dokráčeli pro vysoký triumf 14:3. Ten dirigovali zejména čtyřbodoví Ondřej Kawulok (3+1) a Jaroslav Petrák (1+3).

Branky: 5. Bílek, 8. Šebek, 8. Kawulok, 9. Gajdoš, 10. Kawulok, 22. Kawulok, 24. K. Petrák, 27. J. Petrák, 44. K. Petrák, 46. Buršík, 47. Hronek, 51. Malič, 57. Trnka, 59. Buršík - 3. Ferdan, 37. Kárník, 53. Faksa. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 134. Zásahy brankářů: Daniel Műck 24 - Petr Chlad 10, Vojtěch Dufek 8. | MATCH CENTER | OHLASY