Trenér/ka žen | Souboj dvou bronzových repre trenérů a ostravského lodivoda

Trenér/ka žen sezony 2023/24 | foto: Matouš Vojáček

Už 14. června proběhne v Praze vyhlášení Cen Českého florbalu. Dalšími finalisty, které si představíme, jsou zástupci nejlepších trenérů ženských týmů. O vítězství bojují dva repre koučové a trenér ostravského FBC.


Tomáš Martiník
  • reprezentace juniorek

Dlouholetý trenér reprezentace juniorek se již počtvrté uchází o celkové vítězství v anketě Trenér sezony žen. Do top trojice této ankety se probojoval již popaté v historii a hodně mu k tomu pomohl úspěch na nedávném světovém šampionátu v Lahti, na kterém české juniorky vybojovaly bronzové medaile. Pro Martiníka šlo již o čtvrtý cenný kov za dobu jeho působení u národního týmu do devatenácti let a není tak divu, že je pravidelným finalistou tohoto prestižního ocenění.

Trenér Tomáš Martiník na MS juniorek 2024 v Lahti | foto: Martin Flousek/Český florbal
Lukáš Procházka
  • reprezentace žen

Ve finální nominaci ceny pro nejlepšího trenéra ženského týmu nechybí ani hlavní kouč ženské reprezentace. Lukáš Procházka v prosinci minulého roku prokázal, že je správnou volbou na post hlavního trenéra seniorského národního týmu, neboť jej dovedl k bronzovým medailím. Pro ženskou reprezentaci šlo o první medaili po dvanácti letech čekání a Lukáš Procházka tak udělal velmi významný krok k přípravě na domácí šampionát žen, který se odehraje na konci roku 2025. Svou čtvrtou účastí ve finální nominaci této ankety se uchází o své druhé prvenství v historii.

Trenér Lukáš Procházka na MS žen v Singapuru | foto: Martin Flousek/Český florbal
Jakub Robenek
  • FBC Ostrava

Předloni dovedl ostravské FBC k historickému vítězství v superfinále, o rok později bral se svým týmem stříbrné medaile ČEZ Extraligy a v sezoně 2023/24 dosáhl na další medailový úspěch. Finále Poháru Českého florbalu sice florbalistkám FBC Ostravy moc nevyšlo, i tak ale dosáhly na druhé místo této prestižní soutěže a kromě toho si na krk pověsily také bronz za celkově třetí místo v ČEZ Extralize. Trenér Jakub Robenek tak dokazuje, že vede ostravské ženy skvělým směrem a právem se tak objevuje ve finále této ankety již pošesté. 

Trenér Jakub Robenek při pohárovém finále v Českých Budějovicích | foto: Český florbal/Martin Flousek

Další pořadí TOP 10

4. Neuman Ondřej (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
5. Czeczinkar Martin (Bulldogs Brno)
6. Velecký Jiří (1. SC TEMPISH Vítkovice)
7. - 8. Sigmundová Dagmar (FBS Olomouc)
7. - 8. Řehák Radek (FBS Olomouc)
9. Fuchs Vladimír (PSN Tatran Střešovice)
10. Dudešek Dušan (1.SC TEMPISH Vítkovice)

Ceny Českého florbalu

Vyhlašuje se celkem třináct kategorií, přičemž jedenáct z nich se volí dvoukolovým systémem. O hvězdách sezony mezi muži a ženami rozhodují po skončení sezony sami fanoušci ve speciálním hlasování. Nově přibyla kategorie fair play, do níž mohli posílat své návrhy fanoušci, kteří pak rozhodovali také o jejím pořadí.

V kategoriích florbalista/ka, brankář/ka, junior/ka trenér/ka mužských, trenér/ka ženských týmů a rozhodčí sezony hlasují dvoukolově kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné osobnosti tuzemského florbalu a sportovní novináři.

O nejužitečnějších hráčích a hráčkách (MVP) Livesport Superligy a ČEZ Extraligy hlasují samotní florbalisté a florbalistky.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se