Chodov prověřila Olomouc, Tatran uspěl v Židenicích. Souboj nováčků pro Třinec

Hráčka Tatranu Bára Matějková při utkání ČEZ Extraligy | foto: PSN Tatran Střešovice

V sobotu v ČEZ Extralize došlo na čtyři zápasy. Olomouc hostila na své půdě Chodov, Třinec vyrazil na půdu Znojma a Tatran bojoval s Židenicemi. Jako poslední se Bohemka utkala s Libercem.

FBS Olomouc - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Duel Olomouce a Chodova byl zpočátku velmi vyrovnaný a v první třetině se diváci dočkali napínavé podívané. Jako první se do vedení dostal Chodov, jeho náskok mu ale vydržel pouhé čtyři minuty, neboť na 1:1 srovnávala domácí kapitánka. Na další branku se pak čekalo dlouhých třicet minut, ale byla to trefa rozhodující. Za Chodov se totiž prosadily postupně Kateřina Kovaříková, Kristýna Vejvodová, Kristína Belicová, Klára Jiříková a pražský celek tak zvítězil 5:1.

Branky: 6. Reimerová - 3. Kovaříková, 36. Kovaříková, 37. Vejvodová, 43. Belicová, 60. Jiříková. Rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 55. Zásahy brankářek: Hana Kuchařová 17 - Jana Christianová 18. | MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Intevo Třinec 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)

První perioda zápasu mezi Znojmem a Třincem byla bezbranková, zato ta druhá divákům nabídla hned pět gólů. Třinec se třemi trefami v řadě dostal do pohodlného vedení a Znojmo zvládlo pouze zkorigovat skóre na 1:4. Na začátku třetí třetiny se domácím povedlo vsítit ještě jednu branku, Třinec už si ale své vedení utéct nenechal, náskok si pojistil trefou Terezy Martynkové a dokráčel si pro výhru 5:3.

Branky: 35. Smutná, 41. Procházková, 59. Bartušková - 22. Portešová, 26. Macigová, 33. Sovadinová, 37. Mieszek, 44. Martynková. Rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 122. Zásahy brankářek: Adéla Malkusová 30 - Simona Pytlíková 20. | MATCH CENTER

K1 Florbal Židenice - PSN Tatran Střešovice 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)

Tatran měl dominantní nástup do zápasu. Skóre otevřela svým prvním gól po návratu po zranění Kateřina Seemannová. Necelých dvacet vteřin pak stačilo hostům k tomu, aby Lucie Venerová zvýšila na 2:0 a ještě před polovinou první části znovu udeřila Seemannová. Další trefy začaly padat až ve druhé části, kdy Židenice díky Barboře Markové a Michaele Hřebíčkové snížily na rozdíl jediné trefy. Myšlenky na rychlé vyrovnání ale vzápětí sebrala Brňankám Pavlína Soukupová. V posledním dějství už pak střešovické hráčky nedovolily další dramatizaci a pohlídaly si triumf.

Branky: 28. Marková, 32. Hřebíčková – 7. Seemannová, 7. Vernerová, 9. Seemannová, 36. Soukupová, 49. Ježdíková, 50. Bystrianská. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 52. Zásahy brankářek: Večeřová 18 – Drbalová 14. | MATCH CENTER

FbŠ Bohemians - Crazy girls FBC Liberec 7:3 (1:1, 2:0, 4:2)

V první třetině dokázaly Crazy Girls se soupeřkami držet krok. Navíc se i dostaly do vedení díky trefě Markéty Žbánkové, avšak aktivnější klokanky kontrovaly díky Lucii Veselé. V prostředním dějství pak výborně chytající Fryčovou pokořily obě sdestry Korbelářovy, které pak pálily ostrými i v posledním dějství. Simona nakonec dovršila hattrick, Radka zaznamenala stejně jako Veselá dvě trefy.

Branky: 16. Veselá, 22. R. Korbelářová, 32. S. Korbelářová, 45. S. Korbelářová, 48. Veselá, 54. R. Korbelářová, 56. S. Korbelářová – 13. Žbánková, 47. Valešová, 55. Žapková. Rozhodčí: Cigl – Leibl. Vyloučení: 0:2. Navíc Urbanová (LIB) OS. Využití: 1:0. Diváků: 114. Zásahy brankářek: Karli 11 – Fryčová 27. | MATCH CENTER