Sparta porazila BUTCHIS, Liberec prodlužoval s Vítkovicemi

Radost florbalistů Sparty po gólu BUTCHISu | foto: BUTCHIS

Mužská superliga v neděli odehrála pětici utkání, které provázelo také speciální studio. Došlo na souboj BUTCHISu a Sparty, Bleků a České Lípy, Karlových Varů a Chodova a Tatranu s Pardubicemi. Speciální program Studio Livesport Superliga doprovodilo odpolední utkání Liberce a Vítkovic.

BUTCHIS - ACEMA Sparta Praha 5:8 (2:2, 1:3, 2:3)

Souboj BUTCHISu a Sparty nejprve lépe vycházel domácím, kteří se dostali hned dvakrát do vedení. Pak se ale vývoj otočil a otěže převzala Sparta, která slepenými góly Roberta Košira a Matěje Prunera a odskočila do vedení 7:4 a to už si pohlídala do konce utkání. Dvěma góly zápas rozhodl již zmiňovaný sparťanský florbalista Matěj Pruner, na druhé straně se blýskl třemi asistencemi Jakub Černý.

Branky: 4. Novák, 19. Novák, 24. Maňour, 52. Petráň, 55. Novotný - 13. Juha, 20. Havlina, 21. Pruner, 35. Marvánek, 38. Curney, 53. Košir, 54. Pruner, 57. Peška. Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 77. Zásahy brankářů: Eduard Vladař 24 - Martin Beneš 14. | MATCH CENTER

FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6p (2:1, 2:1, 1:3, 0:1)

Liberec rozehrál duel proti Vítkovicím o něco lépe a po první a druhé třetině tak byl ve vedení. To si ale nechal utéct ve třetí dvacetiminutovce, v níž se Vítkovice nejprve vrátily do zápasu dvěma góly nachystanými Lukášem Fukalou a poté dokonce odskočily do náskoku 5:4. Tři a půl minuty před závěrečnou sirénou přišlo srovnání z hole Prokopa Ferdana a duel tak pomalu spěl do prodloužení. To nakonec ovládli ostravští rytíři, za které se prosadil Štěpán Kaleta v individuální akci.

Branky: 3. Mádlo, 18. Kopecký, 27. Pařízek, 39. Faksa, 57. Ferdan - 7. Šmíd, 24. Šindler, 41. Kaleta, 41. Matejčík, 55. Matejčík, 63. Kaleta. Rozhodčí: Daniel Böcker - Andreas Lybacken. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 262. Zásahy brankářů: Petr Chlad 16 - Denis Jasiok 15. | MATCH CENTER

BLACK ANGELS - FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:4 (3:1, 1:3, 5:0)

Bleci si vytvořili slibný náskok již v první třetině, v té druhé ale inkasovali tři branky a skóre tak bylo nerozhodné 4:4. Rozhodující se stala třetí perioda, v níž se Black Angels urvali ze řetězů a pětici slepených branek rozhodli o svém vítězství 9:4. I přes závěrečnou snahu České Lípy už se s tímto skóre nic dalšího nestalo a hlavní hvězdou utkání se stal autor hattricku Jakub Hromada.

Branky: 8. Hromada, 9. Hromada, 11. Renčín, 32. Burian, 51. Hromada, 52. Čáslava, 55. Burian, 58. Novotný, 59. Hanák - 6. Krajcigr, 21. Krajcigr, 29. Vavruška, 34. Trčka. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 320. Zásahy brankářů: Ondřej Matiášek 15 - Jan Dvořák 4, Daniel Jukl 0, Jan Dvořák 4. | MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:14 (0:3, 1:5, 3:6)

Karlovy Vary nechytily začátek duelu a proti Chodovu inkasovaly jednu branku za druhou. První domácí gól přišel až v pozdní 39. minutě, kdy už ale pražský celek vedl 7:0 a své vedení tak nerušeně dál navyšoval. Skóre se nakonec zastavilo až na vysoké číslovce čtrnáct, které znamenalo jednoznačnou výhru pro Chodov a těžkou prohru pro Vary. Pěti kanadskými body se v utkání blýskl chodovský Tom Ondrušek, který vsítil čtyři góly a na jeden nahrával.

Branky: 39. Hrbáček, 41. Hozman, 47. Zahraj, 51. Hozman - 1. Ondrušek, 13. Ondrušek, 17. Vávra, 23. Petráň, 24. Vošta, 32. Vávra, 38. Petráň, 40. Ondrušek, 42. Klápa, 48. Petráň, 53. Vávra, 55. Komárek, 60. Ondrušek, 60. Vošta. Rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka. Vyloučení: 1 + Jan Pícha 4 + TDKU:1. Využití: 1:1. Diváci: 257. Zásahy brankářů: Daniel Váradi 12 - Karel Hodík 13. | MATCH CENTER

ESA logistika Tatran Střešovice - SOKOLI Pardubice 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)

Střešovice vykročily pro vysokou výhru již v první třetině, ve které se prosadily třikrát a i přes jedno zaváhání držely náskok 3:1. Ten pak vzrůstal v dalším průběhu zápasu, neboť se prosadili ještě Čelakovský, Boček a Eliáš a na světelné tabuli tak svítil náskok Tatranu již 7:1. A zatímco Sokoli už se v tomto utkání neprosadili, Tatran přidal ještě tři branky a zakulatil své vítězství na 10:1.

Branky: 2. Kolísko, 6. Havlas, 6. Kreysa, 24. Čelakovský, 32. Boček, 36. Čelakovský, 38. Eliáš, 48. Boček, 53. Čelakovský, 58. Mühlfait - 9. Žáček. Rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 150. Zásahy brankářů: Lev Kliment 21 - Martin Haleš 28.