Hattrick Jendrišáka i pět bodů Langera, Češi nasázeli Slovákům v posledním zápase kvalifikace deset gólů

Matěj Jendrišák slaví gól do sítě Slovenska | foto: Český florbal

Mužská reprezentace úspěšně uzavřela kvalifikaci na mistrovství světa v polském Lochówě. V zápase o umístění rozstřílela Slovensko 10:1. Výhru dirigoval pěti body Filip Langer. Matěj Jendrišák zaznamenal hattrick. Oba týmy měly již před utkáním jistý postup na světový šampionát, který se bude konat v prosinci ve švédském Malmö.


Slovensko – Česko 1:10 (0:6, 1:2, 0:2)

Český tým po třech vysokých výhrách nad Maďarskem, Rakouskem a Polskem pokračoval v podobném stylu i proti Slovensku. Už po 17 vteřinách hry otevřel skóre Matěj Havlas. Výběr Jaroslava Berky v první třetině i nadále dominoval a Slováky nepouštěl do žádných větších šancí. Naopak několik gólových příležitostí si sám vypracoval a dokázal je využít. Úspěšná byla především první formace, která se postarala rovnou o pět z šesti českých branek prvního dějství. Poslední zásah úvodní části měl na svědomí Matěj Jendrišák, pro nějž se jednalo o 72. gól v národním týmu a díky tomu se osamostatnil rovněž na čele historické tabulky střelců.

Matěj Jendrišák s míčkem, kterým vstřelil 72. gól v reprezentaci | foto: Lubomír Skála/Český florbal

Slovenské snížení přišlo ihned po startu druhé třetiny. Míček z buly se odrazil k Michalu Dudovičovi, který prudkou ránou z půlky překonal Tomáše Jurca. Češi ale měli i nadále zápas pod kontrolou. Přidali další dva góly a před poslední hrací částí drželi pohodové vedení 8:1.

Obraz hry se do konce zápasu příliš nezměnil. Národní tým byl častěji na míčku i nebezpečnější v útoku. A nakonec i ve čtvrtém kvalifikačním duelu překonal metu 10 vstřelených gólů. Kulatá desátá trefa přišla z hole Matěje Jendrišáka, který díky ní navíc zkompletoval hattrick a odnesl si cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Skvělý zápas odehrál rovněž Filip Langer, který zaznamenal dva góly a tři asistence. Český kapitán se pak stal s celkovými 17 body nejproduktivnějším hráčem týmu v kvalifikaci. Tou reprezentační áčko prošlo hladce i přes absenci některých tradičních opor a zajistilo si místo na mistrovství světa ve Švédsku. Šampionát se bude konat v Malmö od 7. do 15. prosince 2024.

Branky: 21. Dudovič - 1. Havlas, 5. Langer, 7. Meliš, 13. Havlas, 17. Langer, 18. Jendrišák, 24. Jendrišák, 32. Hatala, 49. Gattnar, 56. Jendrišák. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:3. Zásahy brankářů: Kohút 41 - Jurco 15. | MATCH CENTER | IFF App

Sestava Česka: Jurco (Bauer) – Meliš, Langer, Šebek, Punčochář, Zakonov, Zouzal – Havlas, Šindelář, Gattnar – Pěnička, Hanák, Forman – Šindler, Jendrišák, Besta – Hemerka, Kreysa, Majer.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se