Ostravské FBC rozložilo Olomouc čtyřmi brankami v pěti minutách

Souboj Olomouce a FBC Ostravy v ČEZ Extralize | foto: FBS Olomouc

V neděli se v ČEZ Extralize odehrálo kompletní desáté kolo základní části. Olomouc bojovala s FBC, Vítkovice testovaly Třinec a Bulldočky vyzvaly Liberec.

K1 Florbal Židenice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:17 (2:7, 1:5, 0:5)

Chodov se do utkání s Židenicemi pustil s velkou chutí a již v první třetině si vytvořil pětibrankový náskok. Dařilo se zejména chodovské útočnici Lucii Baldreichové, která zkompletovala hattrick za pouhých sedm minut. V polovině zápasu se skóre překlenulo přes magickou desítku a o vítězi tak bylo jednoznačně rozhodnuto. Za Židenice vsítily čestné branky alespoň Natálie Janečková, Zuzana Žampachová a Nikola Domonkosová, pražský kádr si ale došel pro velmi pohodlnou výhru 17:3 a bere tak cenné tři body do tabulky.

Branky: 5. Janečková, 19. Žampachová, 24. Domonkosová - 4. Břeská, 4. Belicová, 9. Baldreichová, 11. Baldreichová, 15. Plášková, 16. Baldreichová, 20. Plášková, 24. Prontekerová, 26. Balková, 30. Havlíčková, 32. Chudá, 36.  Frantíková, 48. Kovaříková, 55. Skoková, 55. Balková, 59. Kovaříková, 60. Skoková. Rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 156. Zásahy brankářek: Anna Kratochvílová 15 - Karolina Bačková 8. | MATCH CENTER | OHLASY

FBS Olomouc - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:8 (1:1, 2:2, 1:5)

Duel mezi domácí Olomoucí a ostravským FBC byl až do třetí třetiny velmi vyrovnaný a na každý gól hostí zvládly Hanačky bleskově odpovědět. Ve 35. minutě dokonce domácí tým slavil vedení 3:2, které mu vystřelila Eva Řeháková, vydrželo mu ale pouhých dvacet sedm vteřin a znovu se tak hrálo za nerozhodného stavu. Utkání Olomouci uteklo v posledních deseti minutách, v nichž se ostravské FBC prosadilo hned čtyřikrát a definitivně tak zlomilo veškerý odpor. Rozhodující branku si připsala ostravská útočnice Paulína Hudáková a Ostrava tak domů veze velmi cenné vítězství.

Branky: 17. Vaculová, 22. Pešavová, 35. Řeháková, 51. Vaculová - 16. Rybičková, 21. Vrlíková, 36. Gálová, 49. Zagórska, 54. Hudáková, 54. Gajdečková, 57. Bačová, 59. Vrlíková. Rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 111. Zásahy brankářek: Hana Kuchařová 14 - Veronika Tomšová 15. | MATCH CENTER | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Intevo Třinec 13:2 (5:0, 4:2, 4:0)

Vítkovice si proti nováčkovi soutěže otevřely střelnici a v první periodě se radovaly z pěti branek. Ve 27. minutě se ozval také Třinec, za který se prosadila Vendula Podsedníková, od té doby už se ale znovu prosazoval pouze ostravský celek a na konci druhé periody to tak bylo již 9:2 pro rytířky. Kanonádu završila smršť tří vítkovických gólů v rozmezí necelých dvou minut a Třinec tak v zápase utržil vysokou prohru 2:13. Hattrick si na straně domácích připsala Tereza Matýsková.

Branky: 2. Grāpēna, 8. Kubečková, 10. Maroszová, 17. Maroszová, 17. Staňková, 29. Matýsková, 32. Matýsková, 36. Matýsková, 39. Kabelková, 49. Šponiarová, 50. Husková, 51. Kabelková, 57. Kubečková - 27. Podsedníková, 37. Šibrová. Rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 127. Zásahy brankářek: Viktorie Karasová 9 - Dagmar Šteglíková 10. | MATCH CENTER | OHLASY

FbŠ Bohemians - PSN Tatran Střešovice 5:6 (2:2, 1:2, 2:2)

Pražské derby odstartovalo v pořádném tempu a již po dvou minutách diváci viděli po brance na obou stranách. Jako první se v devatenácté vteřině prosadila střešovická Lucie Krýslová, záhy na to ale srovnala Radka Korbelářová. Pro ní navíc byl tento gól velmi symbolický, neboť ještě v minulé sezoně oblékala dres právě Tatranu. Jí a její sestře Simoně se ale proti svému bývalému klubu dařilo náramně a společnými silami zařídily ještě druhou a třetí branku Bohemians. Střešovice přece jen do dalšího vedení poslala Nikola Hermannová a její celek tak vstupoval do třetí třetiny za stavu 4:3. Své jednobrankové vedení nakonec Tatran udržel až do konce a z derby tak bere těsnou výhru.

Branky: 3. R. Korbelářová, 17. R. Korbelářová, 27. S. Korbelářová, 50. S. Korbelářová, 54. Procházková - 1. Krýslová, 12. Bláhová, 25. Panešová, 29. Hermannová, 43. Lovíšková, 53. Fuchsová. Rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 119. Zásahy brankářek: Eliška Svrčková 20 - Monika Šolleová 16. | MATCH CENTER | OHLASY

Bulldogs Brno - Crazy girls FBC Liberec 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Liberec Bulldočky dlouho trápil a definitivně rozhodnuto bylo až v poslední desetiminutovce. Na první gól se ale čekalo dlouhých devatenáct minut a jedinou střelkyní první třetiny se stala domácí florbalistka Markéta Vlčková. Rozhodující trefu si nakonec připsala Eva Stará, která poslala Bulldogs do vedení 4:2 a brněnský kádr tak vybojoval tříbodovou výhru.

Branky: 19. Vlčková, 32. Brucháčková, 38. Žáková, 47. Stará, 51. Pešková, 53. Garguláková - 25. Žbánková, 44. Klubalová, 58. Opic. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářek: Karolína Krištofová 9 - Aneta Fryčová 16. | MATCH CENTER | OHLASY