Růžový jestřáb sestřelen: Vary zaskočily favorita! Sparta čelila Rytychovi

Buly Karlových Varů a Chodova | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

V pátek se v Livesport Superlize odehrálo šest utkání. Pardubice vyzvaly mistra z Tatranu, Liberec se o body porval s Vítkovicemi a Mladá Boleslav se vydala na půdu ostravského FBC.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FB Hurrican Karlovy Vary 3:4p (2:2, 1:1, 0:0, 0:1)

Chodov si v zápase s Karlovými Vary vytvořil brzké dvoubrankové vedení, které ale ztratil během deseti minut. Hosté se poté navíc mohli dostat do vlastního náskoku, trestné střílení za ně však neproměnil Michal Strachota. Vyrovnaná hra pokračovala také ve druhé třetině, v níž se za Karlovy Vary prosadil Matěj Korbel a poslal tak svůj tým do vedení 3:2. Chodov ale trefou do šatny ve 40. minutě srovnal skóre a zadělal tak na velké drama. To po bezgólové třetí třetině rozhodlo až prodloužení, v němž vstřelil vítěznou branku Michal Klápa z trestného střílení a zajistil tak Karlovým Varům obrovskou výhru.

Branky: 5. Ondrušek, 6. Komárek, 40. Klápa - 7. Klápa, 18. Hozman, 33. Korbel, 62. Klápa. Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 287. Zásahy brankářů: Karel Hodík 20 - Adam Draslar 26. | MATCH CENTER | OHLASY

SOKOLI Pardubice - Tatran Střešovice 2:11 (1:4, 0:5, 1:2)

Pardubice nerozjely duel proti Tatranu moc dobře a poprvé inkasovaly už po dvaceti třech sekundách. Příděl branek se jim sice podařilo přerušit trefou Vojtěcha Kalužy ve 12. minutě, pak ale následovala série několika střešovických zásahů za sebou a bylo rozhodnuto. Na celkovém vítězství mistra minulé sezony 11:2 se podílelo hned třináct florbalistů, nejvýznamněji pak tříbodový Marek Beneš (2+1), který se stal rovněž hráčem utkání.

Branky: 12. Kaluža, 57. Zajíček - 1. Beneš, 10. Boček, 10. Mühlfait, 11. Kisugite, 27. Čermák, 29. Šimek, 29. Beneš, 36. Čelakovský, 40. Šindelář, 50. Hanák, 54. Havlas. Rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 531. Zásahy brankářů: Matěj Denemark 17 - Lev Kliment 9. | MATCH CENTER | OHLASY

TJ Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians 2:12 (1:3, 1:6, 0:3)

Bohemians se snažili dostat do vysokého vedení již v první třetině, zastavila je ale kontaktní trefa Ivana Perglera ve 13. minutě. Po úvodním hvizdu druhé části zápasu ale klokani rozjeli drtivý brankostroj a ve třicáté minutě na světelné tabuli svítilo jejich vysoké vedení 8:1. Pražské SKV se zmohlo pouze na dva zásahy, které si připsal již zmiňovaný Ivan Pergler a Daniel Keller, a utržilo tak vysokou prohru 2:12. Na druhé straně florbalisté Bohemians si pořádně zastříleli a jejich hlavní střelec Jaroslav Petrák si připsal hned čtyři góly.

Branky: 13. Pergler, 38. Keller - 10. Kvasnica, 10. J. Petrák, 16. J. Petrák, 21. Buršík, 26. Krebner, 27. K. Petrák, 29. Gajdoš, 30. Trnka, 33. J. Petrák, 42. Kvasnica, 51. J. Petrák, 56. Šebek. Rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Diváci: 221. Zásahy brankářů: Mikuláš Futschik 10, Aleš Křepelka 13 - Daniel Műck 13. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec 14:5 (6:0, 5:1, 3:4)

Vítkovice se s Libercem nemazaly a hned v první periodě si vytvořily drtivý šestibrankový náskok. Ten se hostům už jen těžko dorovnával a první trefu si připsali až za stavu 0:10. Rytíři ale i tak pokračovali ve střelecké chuti a postupně zvyšovali své vedení. Skóre se nakonec zastavilo až na číslovkách 14:5 a diváky by mohl tento výsledek šokovat, neboť šlo o souboj druhého a čtvrtého celku superligové tabulky. Ostravský kádr si ale se svým hůře postaveným soupeřem poradil zcela bez problémů a bere tak zasloužené body.

Branky: 5. R. Gattnar, 11. Hájek, 13. Palčinský, 15. Šebesta, 18. Palčinský, 20. Palčinský, 31. Pažák, 33. M. Gattnar, 34. Hájek, 35. Kaleta, 40. Šmíd, 52. Šmíd, 59. M. Gattnar, 60. Pažák - 38. Rozkovec, 41. Janeček, 47. Ferdan, 53. Valeš, 57. Faksa. Rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 196. Zásahy brankářů: Denis Jasiok 17 - Vojtěch Dufek 9, Petr Chlad 9. | MATCH CENTER | OHLASY

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Předvýběr.CZ Florbal MB 5:6 (0:1, 2:0, 3:5)

Souboj Ostravy a Boleslavi byl velmi vyrovnaný a vedoucí branku na 1:0 si hosté připsali pouze díky nařízenému trestnému střílení. Na sklonku druhé třetiny domácí udělali svému publiku radost, neboť se dvěma slepenými góly vyhoupli do vedení 2:1 a ve 44. minutě jej ještě navýšili. V rozmezí 48. až 53. minuty se ale strhla ostrá přestřelka, v níž padlo pět branek a náskok zase rázem držela Boleslav. Ostravské FBC se ještě zmohlo na srovnání 5:5, po inkasovaném gólu v čase 59:41 už ale kapitulovalo a ztratilo tak dobře rozehraný zápas.

Branky: 35. Košarišťan, 37. Bräuer, 44. Pešat, 50. Pum, 59. Kučera - 5. Bína, 48. Suchánek, 49. Besta, 51. Zakonov, 53. Besta, 60. Bína. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:3 + Milan Tomašík OS. Využití: 1:1. Diváci: 195. Zásahy brankářů: Jan Binder 20 - Lukáš Bauer 14. | MATCH CENTER | OHLASY

ACEMA Sparta Praha - BUTCHIS 10:6 (4:2, 3:1, 3:3)

Sparta se dostala do brzkého vedení, BUTCHIS ale zvládli bleskově zareagovat a do poloviny první třetiny tak bylo skóre nerozhodné. Ještě před první sirénou ale domácí kádr uskočil do dvoubrankového náskoku a ten ve druhé třetině postupně navyšoval. Na celkovém vítězství 10:6 se podílelo devět sparťanských hráčů, největší podíl ale na výhře měl Marek Zouzal, který si připsal čtyři asistence a jednu branku. Stejný hráč byl také vyhlášen hvězdou utkání, stejně jako dvougólový Jan Novotný na druhé straně.

Branky: 3. Pražan, 10. Zouzal, 12. Krbec, 16. Marvánek, 22. Curney, 31. Krbec, 36. Košir, 41. Košir, 43. Krbec, 54. Čermák - 4. Veleba, 14. Václavík, 31. Waldhauser, 46. Novotný, 57. Novotný, 59. Novotný. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 382. Zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - David Rytych 15.| MATCH CENTER | OHLASY