O rok zkušenější. Chudá se po štaci v SSL vrací na Chodov

Eliška Chudá v dresu Täby FC | foto: Per Wiklund

Kádr chodovských lvic přivítá před nadcházejícím ročníkem známou tvář. Po roční zkušenosti v nejlepší ženské lize světa se na Jižní Město vrací reprezentantka Eliška Chudá.


21letá reprezentantka, která má na kontě bronzovou medaili z odloženého juniorského mistrovství světa 2020, strávila uplynulý ročník ve švédské SSL, kde oblékala dres Täby FC, kam z Chodova zamířila se spoluhráčkou Karolínou Suchou. Celku z předměstí Stockholmu pomohla k pátému místu po základní části a postupu do play-off sedmi body. V průběhu sezony jí ale trápilo zranění, kvůli němuž několik zápasů vynechala.

Od nadcházející sezony bude znovu prohánět balonek po halách v Extralize žen. "Návrat po roce domů byl plánovaný, takže není velkým překvapením, že budu opět hájit barvy Chodova. Věřím, že jsem se hráčsky zas o něco posunula a týmu tak mohu příští sezónu co nejvíc pomoct," říká ke svému návratu ve zprávě na webu Chodova.

S florbalem začala Chudá v kádru Black Angels, odkud se po krátkém hostování v dorostu Mladé Boleslavi přesunula na Jižní Město. Nejprve do kádru Tigers, v němž i debutovala v ženské extralize. V roce 2020 se po sloučení Tigers se Startem98 přesunula do sestavy Chodova, se kterým si v následujících dvou ročnících pokaždé zahrála v superfinále. V obou případech ale skončily lvice těsně pod vrcholem.

Kromě zmíněného úspěchu s juniorskou reprezentací už za sebou má Chudá i účast na dospělém šampionátu a aktuálně bojuje o to. aby si zahrála i na mistrovství světa, které bude na programu již na konci tohoto roku. V národním týmu doposud odehrála třináct klání a zapsala si jedenáct asistencí. 

Pro Chodov bude velmi vítaným oživením mladého kádru. V ženské extralize dosud odehrála v základní části 83 střetnutí, během nichž zapsala 162 bodů (73+89). V play-off pak přidala dalších 49 ve 33 kláních, což je více než perfektní vizitka.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se