Myšlenky na hattrick? Věřím, že přijde v důležitější chvíli, říká nováček Gattnar

Jedním z debutantů v národním týmu je na kvalifikaci v polské Zbaszyńi Martin Gattnar. Vítkovický forvard nasázel v klání proti Polsku dvě branky a nebyl daleko ani od premiérového hattricku.


Češi zvládli poslední duel překvapivě snadno a i Polsku nasázeli vysoký příděl. „Řekl bych, že se nám dařilo dobře. Museli jsme se připravit na to, že v hale bude plno a fanoušci poženou Poláky, kteří budou hodně namotivovaní. Řekli jsme si, že hlavně musíme chytit začátek, nedovolit soupeři skórovat a nepustit ho tak do hry. To se nám povedlo a zbytek zápasu už jsme si pohlídali,” hodnotí klání Gattnar.

Toho potěšila i atmosféra v hale. Klání v Lochówě sledovalo téměř sedm set diváků, kteří hnali české protivníky až do posledních minut. „Je to super. Nezažíváme běžně, že by na naše zápasy v superlize, vyjma play-off, chodily plné haly. Je vždycky fajn si zahrát před takovouto kulisou, i když fandila soupeři,” říká jedna z ofenzivních opor vítkovických rytířů.

V zápase se blýskl dvěma góly a přiznal, že myslel i na hattrick. „Napadlo mě to, ale snažil jsem se na to nesoustředit. Dát hattrick ve třetím zápase za reprezentaci by bylo krásné, ale věřím, že přijde v nějaké důležitější chvíli,” komentuje svůj gólový příděl.

Účastník loňského šampionátu juniorů prožívá na kvalifikaci premiéru v národním mužstvu. „Myslím si, že mé výkony mohou být ještě o něco lepší. Dal jsem ale gól v každém zápase, takže s tím panuje spokojenost. Chci nechat na hřišti všechno a porvat se o stabilní místo v kádru,” hodnotí své výkony v Lochówě.

Už v neděli uzavřou Češi program kvalifikace duelem proti Slovensku, který začne v 18.00. „Asi jako na každém jiném mezinárodním turnaji je poslední zápas ten nejdůležitější a nejtěžší. Bude to finále celé této akce a ukáže nám to i další informace o hráčích a o tom, jak dokáží pracovat v této situaci. Slovensko bude jednoznačně nejtěžší soupeř, navíc po poslední kvalifikační výhře v Celanu bude i hodně motivovaný. Očekávám tedy hodně dobrý zápas,” vyhlíží závěrečnou bitvu trenér Joonas Naava.

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se