Juniorky se představí na domácím turnaji s osmi novými tvářemi

Juniorské reprezentantky Tereza Matýsková a Lucie Baldreichová na tréninku na EFT | foto: Lubomír Skála/Český florbal

Už na začátku února se juniorské reprezentantky představí na domácí půdě, kde vyzvou dvakrát celky Finska a Švýcarska. Trenér Tomáš Martiník odhalil sestavu na přípravné duely v Hradci Králové. "Jsme stále ještě na startu přípravy, a podle toho jsme taky přistoupili k nominaci na tento turnaj," říká hlavní kouč.


Výběr hráček do devatenácti let čekají ve východních Čechách čtyři duely. První je na programu již ve čtvrtek 2. února. "Tyto přípravné zápasy jsou pro nás další skvělou možností mezinárodní konfrontace a o to zajímavější, že to budou zápasy s týmy Švýcarska a Finska, tedy s tou nejužší světovou špičkou a ještě k tomu u nás v Česku. Jsme moc rádi, že po říjnovém EFT ve Švédsku se budeme moct znovu potkat s těmito skvělými výběry. Jedním z cílů bude určitě v těchto zápasech uspět, a to jak výsledkově, tak i herně," odhaluje Martiník.

Pro nový cyklus juniorské reprezentace se bude jednat o druhou zápasovou akci. "Jsme ještě pořád na začátku naší dvouleté cesty, a proto pro nás bude primárním cílem pokračovat v budování našeho projevu. Budeme se chtít zaměřit na pilování našich herních principů, jejich zdokonalování a uplatňování v jednotlivých zápasech. Některé jsme se snažili aplikovat už na EFT a hráčky si je tam postupně osahávaly v realitě mezinárodní úrovně. Něco fungovalo, něco méně a my teď vše potřebujeme dostat co nejvíce pod kůži. Ve Švédsku jsme se zaměřovali více na defenzívní principy, tentokrát bychom chtěli zapracovat na těch ofenzívních - hrát kvalitně na míčku, více hru kontrolovat a zároveň být co nejvíce nebezpeční do koncovky, a samozřejmě co nejlépe využívat brejkové situace, které si dokážeme vytvořit," popisuje trenér základní cíle pro nadcházející akci.

Oproti turnaji Euro Floorball Tour došlo k několika změnám v sestavě. Obměněná je brankářská dvojice, kdy tentokrát dostane prostor zkušenější duo Karolina Bačková - Klára Hodulíková. Poprvé se představí také obránkyně Anna Sigmundová s Terezou Spoustovou a útočnice Eva Křtěnová, Nikola Skoková, Agáta Procházková a Klára Horčičková. "Rozhodli jsme se dát šanci se ukázat v mezinárodní konfrontaci několika dalším hráčkám širšího kádru. Chceme vidět v praxi, jak nejen nové, ale i stávající hráčky, dokáží na hřišti aplikovat a plnit naše herní principy a to, jak se za tři měsíce posunuly ve svých individuálních dovednostech a jak jsou schopny poučit se z nedostatků, které u každé z nich vyplavaly na povrch v zápasech ve Švédsku," komentuje Martiník výběr hráček.

VSTUPENKY NA DOMÁCÍ TURNAJ KUPUJTE ZDE

"Věřím, že se turnaj hráčkám povede, že navážeme na slušné zápasy z EFT a našim českým divákům ukážeme to nejlepší, co v tuto chvíli umíme. Těšíme se na domácí prostředí a na skvělou atmosféru našich fanoušků, která nás, věřím, požene k těm nejlepším výkonům a vítězstvím," láká příznivce přímo do Sportovní haly Třebeš.

Nominace reprezentace juniorek

  • Mezinárodní turnaj reprezentací, Hradec Králové
  • 2. - 5. 2. 2022

Brankářky: Karolina Bačková (Florbal Chodov), Klára Hodulíková (FBS Olomouc).

Obránkyně: Barbora Fáčková (Florbal Chodov), Sofie Gocová (Tatran Střešovice), Tereza Hlaviznová (FBS Olomouc), Tereza Matýsková, Tereza Smetanová (obě 1. SC Vítkovice), Veronika Machálková, Anna Sigmundová (obě Bulldogs Brno), Tereza Spoustová (FbŠ Bohemians).

Útočnice: Lucie Baldreichová, Andrea Břeská, Eva Křtěnová, Nikola Skoková (vš. Florbal Chodov), Linda Fuchsová, Agáta Procházková (obě Black Angels), Klára Horčičková, Valentýna Zerzánová (obě FBS Olomouc), Karolína Klubalová (FBC Liberec), Barbora Lovíšková (Tatran Střešovice), Markéta Seidlerová (FbŠ Bohemians), Nela Sikorová (1. SC Vítkovice).

Rozpis českých zápasů

Čtvrtek 2. 2. 2023
19:00 | CZE WU19 - SUI WU19

Pátek 3. 2. 2023
16:30 | CZE WU19 - FIN WU19

Sobota 4. 2. 2023
18:30 | CZE WU19 - SUI WU19

Neděle 5. 2. 2023
11:00 | CZE WU19 - FIN WU19

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se