Junioři jsou v polovině cyklu. Štancl nominoval na kemp pět nováčků

Reprezentace juniorů na turnaji ve Švýcarsku | foto: unihockey-fotos.ch/Claudio Schwarz

Národní tým do devatenácti let se v červnu představí v Kutné Hoře, kde je bude čekat třídenní soustředění. “Tento kemp bude určitým předělem mezi koncem sezony, polovinou reprezentačního cyklu a vstupem do jeho druhé části, která už bude opravdovou přípravou na mistrovství světa,” říká trenér Ladislav Štancl, který nominoval hned šest nových tváří.


Český tým dosud absolvoval úvodní kemp a na něj navázaly dvě herní akce - turnaj Euro Floorball Tour a přátelská klání ve Švýcarsku. "I proto chceme čas na vícedenní akci využít pro další posun týmového nastavení fungování, dynamiky a sjednotit další priority naší práce. Díky šesti odehraným zápasům a herním tématům, kterým jsme se na EFT i na turnaji ve Švýcarsku věnovali, máme dostatek video materiálů a navnímaných věcí, na které určitě chceme navázat. Rezervy ještě cítím v tom, že bychom měli být víc efektivní v nastavení práce a využít opravdu každý moment tří společných dní ve prospěch týmu a rozvoje hráčů. To je jeden z velkých úkolů, abychom se posunuli do stavu, ve kterém musíme být v dubnu 2025," říká Štancl.

Ve středočeském městě, které se stalo již tradičním místem pro reprezentační kempy, se sejde rozšířený tým. Trenérský štáb bude mít k dispozici dvaadvacet hráčů a tři gólmany. "Cílem je ukotvit to, co jsme zatím s hráči stihli natrénovat a nastavit, vyzkoušet nové vazby a posunout celé fungování týmu na úroveň, která už se bude blížit tomu, jak bychom chtěli vypadat na konci cyklu. Zároveň je cílem tohoto kempu vytvoření playbooku pro hráče z herních situací, které budeme na trénincích řešit," popisuje Štancl další cíle.

"Chceme, aby nám hráči dali důvod je znovu nominovat."
Ladislav Štancl, trenér reprezentace U19

Svou vůbec první akci s reprezentací do devatenácti let prožije hned pětice hráčů. Obránci Adam Stýblo z Liberce a vítkovický Matěj Šmerda a také čtyři útočníci - Elliot Festa z Hradce Králové, jenž však strávil ročník v sestavě Chodova, ostravský Vojtěch Murín, a také vítkovický odchovanec Jan Sitora. "Je teď jen na nich, aby nám ukázali, že je máme příště nominovat znova. Ostatně na toto klademe důraz pokaždé. Chceme, aby nám každý hráč, který je nominován, dal důvod jej nominovat znova. A to svým přístupem, výkony a herní kvalitou," vysvětluje hlavní trenér U19, který bude v nadcházející sezoně působit rovněž na lavičce superligové Mladé Boleslavi.

Během uplynulých týdnů byl Štancl v kontaktu i s dalšími případnými adepty na juniorský dres, zúčastnil se totiž Young Stars Weekendů, které jsou vrcholem sezony Kempů talentované mládeže. "V průběhu sezony jsme měli navíc dopolední tréninky pro poměrně široký kádr, díky tomu většinu kluků na KTM dobře znám. Dělá mi radost, když sleduji, jak se v rámci Českého florbalu pracuje s talentovanými hráči a hráčkami s potenciálem, i proto se snažím propojit i realizační týmy nejstarších kategorií s naším reprezentačním, aby spolupráce byla ještě efektivnější a přínosnější," popisuje Štancl.

Vrcholem cyklu bude světový šampionát, který bude za necelý rok hostit Švýcarsko. Juniorský tým bude čekat zářijový kemp, následně turnaj Euro Floorball Tour a herní přípravu uzavře únorový Polish Cup. "Hlavním úkolem do nadcházejících měsíců je tvořit jádro týmu a začít pracovat na detailech, nastavení rolí a ustálení herních vazeb. Tvrdým faktem je to, že po červnovém kempu již nebude čas na zkoušení a testování. Do nominací se vejdou pouze hráči, kteří nás 100% přesvědčí svými výkony a my budeme mít jistotu, že jsou maximálně připravení," uzavírá český trenér.

Nominace reprezentace juniorů
  • Reprezentační kemp, Kutná Hora
  • 23. - 25. 6. 2024

Brankáři: Lev Kliment (Tatran Střešovice), Miroslav Kovařík (FbŠ Bohemians), Vítek Šimáček (Sparta Praha).

Obránci: Martin Feigl (Florbal MB), Adam Kos, Kosťantyn Šlosar, Michael Wertheim (vš. Sparta Praha), Šimon Ruber (Storvreta IBK, Švéd.), Adam Stýblo (FBC Liberec), Matěj Šmerda (1. SC Vítkovice), Ferdinand Tomášek (Kanonýři Kladno).

Útočníci: Adam Bureš (Tatran Střešovice), Filip Bergman, Jakub Šourek, Jakub Vařecha (vš. Florbal MB), Daniel Dolejš (Došwich Milevsko), Elliot Festa (FbC Hradec Králové/Florbal Chodov), Daniel Grézl (FbŠ Bohemians), Lukáš Holásek (Pixbo Innebandy, Švéd.), Jan Krejča (EräViikingit, Fin.), Vojtěch Murín (FBC Ostrava), Lukáš Rada (Florbal Židenice/FbŠ Bohemians), Jan Sitora (1. SC Vítkovice), Bartoloměj Smolka (FBC Liberec), Daniel Večl (Sparta Praha).

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se