Hlavní anketu vedou po prvním kole aktuální držitel i držitelka ocenění

Kapitánka Eliška Krupnová s pohárem za třetí místo | foto: Martin Flousek/Český florbal

Poslední představení poločasového průběhu ankety o nejlepší české florbalisty a florbalistky patří tradičně královské disciplíně. Po prvním kole jsou na čele Ondřej Němeček s Eliškou Krupnovou, jimž při posledním vyhlášení patřilo pódium.


Kapitán reprezentace Ondřej Němeček prožil úspěšný start ve švédské Storvretě, národní tým dovedl k historickému triumfu nad Švédskem a nebýt nepříjemného zranění, mohl se poprat o postup do finále Poháru mistrů. V něm naopak dovedl střešovický Tatran historickému vítězství Marek Beneš, Němečkův parťák z první reprezentační formace. Jemu v hlasování patří čtvrté místo. O jednu příčku nad ním je Němečkův spoluhráč ze Storvrety i národního týmu Filip Langer, pátá příčka patří Filipu Formanovi, který se před startem ročníku vrátil do švédského Kalmarsundu.

Že vám v tomto výčtu chybí druhé místo? To je totiž možná největším překvapením celé sezony. Jistě, že má Jiří Curney na svém kontě již nyní téměř 70 bodů není nic neobvyklého. Konec konců mu patří řada rekordů a svůj apetit prokazuje již prakticky druhou dekádu. Jenže tento ročník je pro něj výjimečným a jakými obrovskými zadostiučiněním. "Karas" totiž v uplynulém ročníku skončil v nemocnici s Miller Fisherovým syndromem. Po překonání této náročné nemoci, kdy nebylo jisté, zda se vůbec vrátí na hřiště, se postupně dostal do kondice a od úvodního kola znovu udivuje všechny příznivce a vysloužil si i hlasy odborníků. 

Kapitán české mužské reprezentace Ondřej Němeček | foto: Svensk Innebandy
Mezi ženami je pětice hráček celkem jasná. Všechny umístěné florbalistky mají lví podíl na zisku bronzové medaile na MS v Singapuru. Vede dlouholetá jednička žebříčku této ankety Eliška Krupnová, v těsném závěru za ní je jeden z českých klenotů – Anna Brucháčková.

Třetí příčka patří Denise Ratajové, která patří k ofenzivním zbraním nejen české reprezentace, ale významnou roli má i ve švýcarském Zugu. Čtvrté místo patří Vanesse Rebecce Keprtové, která naskočila v bronzovém klání do útoku a právě její dvě trefy byly jedny z rozhodujících faktorů. Pátou příčku pak drží maskovaná opora, která současně vede i gólmanskou anketu, Jana Christianová.

Výsledky ankety Florbalista sezony po 1. kole hlasování

1. Ondřej Němeček
2. Jiří Curney
3. Filip Langer
4. Marek Beneš
5. Filip Forman

Výsledky ankety Florbalistka sezony po 1. kole hlasování

1. Eliška Krupnová
2. Anna Brucháčková
3. Denisa Ratajová
4. Vanessa Rebecca Keprtová
5. Jana Christianová

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se