Dvě last minute vyrovnání! Tatran srovnal, Chodov a ostravské celky jsou dva kroky od semifinále

Čtvrtfinálový souboj Chodova a Bohemians | foto: Matěj Pašek

ČEZ Extraliga v neděli pokračovala druhými zápasy čtvrtfinálových bitev. Podařilo se favoritům přidat druhý bod v sérii nebo je jejich soupeři dorovnali a další víkend se tak začne za nerozhodného stavu?

ČEZ EXTRALIGA | 2. ČTVRTFINÁLE
1. SC TEMPISH Vítkovice - Bulldogs Brno 14:3 (5:0, 4:2, 5:1) | Stav série: 2:0

Vítkovice se s ničím nepáraly a hned v první třetině se vyhouply do pětibrankového vedení. Bulldogs dlouho nemohly najít recept na zastavení drtivé ostravské ofenzívy a ze své branky tak sbíraly jeden míček za druhým. Samy se přitom brněnské hráčky dočkaly prvního vstřeleného gólu až ve 34. minutě, kdy se prosadila Veronika Machálková. V té době už ale rytířky vedly 9:1 a do konce zápasu zvládly skóre navýšit až na 14:3. Čtyřmi kanadskými body se v duelu prezentovala Nela Sikorová (2+2).

Branky: 3. Sikorová, 4. Grāpēna, 12. Sikorová, 13. Kubečková, 16. Husková, 24. Husková, 26. Kubečková, 30. Willmannová, 31. Grāpēna, 47. Seevaldová, 48. Kubečková, 49. Gajdošová, 55. Hyršová, 58. Maroszová - 34. Machálková, 37. Bolfová, 43. Stuchlíková. Rozhodčí: Kamil Sojka - Martin Petřík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 77. Zásahy brankářek: Viktorie Karasová 16 - Martina Franková 24, Karolína Krištofová 1. | MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Crazy girls FBC Liberec 15:2 (4:0, 7:1, 4:1) | Stav série: 2:0

Také druhý ostravský celek vykročil do druhého čtvrtfinále tou pravou nohou. Ostravské FBC vedlo po první periodě již 4:0 a mířilo tak za jasným druhým bodem v sérii. Ten nakonec přišel po vysoké výhře 15:2, kterou zařídila zejména pětibodová Malwina Zagórska. Tato domácí florbalistka si ve druhém čtvrtfinále proti Liberci připsala hned čtyři branky a podobně na tom byla její spoluhráčka Pavlíína Bačová, která zapsala hattrick a dvě asistence.

Branky: 6. Sigmundová, 11. Bačová, 17. Zagórska, 17. Bačová, 22. Sigmundová, 26. Káčová, 27. Bačová, 32. Vrlíková, 35. Kotzurová, 39. Feiková, 40. Zagórska, 46. Gálová, 48. Kotzurová, 55. Zagórska, 60. Zagórska - 26. Klubalová, 52. Klubalová. Rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 94. Zásahy brankářek: Veronika Tomšová 14 - Alžběta Hánová 11, Aneta Fryčová 9. | MATCH CENTER

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 1:2p (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) | Stav série: 1:1

Druhé utkání mezi Olomoucí a Tatranem znovu přineslo obrovské drama, při kterém se diváci určitě nenudili. Velmi vyrovnaný průběh nabídl první branku zápasu až ve 35. minutě a byly to Střešovice, kdo se ujal vedení 1:0. Za tohoto útlého náskoku už to vypadalo na senzační výhru a nulu k tomu, v poslední minutě základní hrací doby za to však vzala Gabriela Vaculová, která svou přesnou ranou propálila díru do vzdálenější tyčky střešovické brány a duel tak dospěl až do prodloužení. Obrovské drama nakonec rozhodla tatranská florbalistka Kateřina Vachudová, která střelou do prázdné brány srovnala sérii.

Branky: 60. Vaculová - 35. Vernerová, 68. Vachudová. Rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 111. Zásahy brankářek: Klára Hodulíková 21 - Monika Šolleová 21. | MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FbŠ Bohemians 4:3p (0:0, 2:1, 1:2, 1:0) | Stav série: 2:0

Bohemians znovu pořádně natrápily svého soupeře a stejně jako v prvním klání, i v tom druhém dovedly zápas až do prodloužení. Po dramatickém průběhu, v němž Chodov vedl ještě třicet vteřin před koncem základní hrací doby, se klokanky zvedly a gólem v čase 59:31 srovnaly na 3:3. V nastaveném čase pro ně ale přišla těžká rána, neboť zápas rozlouskla Eliška Chudá a poslala tak Chodov do vedení 2:0 v sérii.

Branky: 27. Prontekerová, 28. Mezerová, 58. Belicová, 63. Chudá - 36. Urbanová, 48. S. Korbelářová, 60. Veselá. Rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 132. Zásahy brankářek: Jana Christianová 22 - Eliška Svrčková 30. | MATCH CENTER

ČEZ EXTRALIGA | PLAY-DOWN
TJ Znojmo LAUFEN CZ - K1 Florbal Židenice 1:9 (0:5, 1:3, 0:1)

Židenice drtily Znojmo od prvních minut a již ve druhé minutě vedly 2:0. Po páté trefě ve své síti si domácí florbalistky vzaly oddechový čas a gólový příděl ale stále pokračoval a po druhé periodě tak Židenice vedly už 8:1. Své vedení nakonec hostující hráčky dovedly až k vítězství 9:1 a berou tak cenné body do tabulky play-down. Naopak Znojmo je velmi blízko sestupu do baráže extraligy.

Branky: 28. Kovářová - 1. Klvačová, 3. Janečková, 7. Klvačová, 12. Marková, 12. Janečková, 22. K. Jahodová, 26. Králová, 34. K. Jahodová, 53. Zimolová. Rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 132. Zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 29 - Alena Večeřová 15. | MATCH CENTER