Český florbal reaguje na podmínky NSA pro podporu sportů

Buly (ilustrační foto) | foto: Martin Flousek/Český florbal

Český florbal reaguje na požadavky Národní sportovní agentury (NSA), která připravuje další kroky za účelem zpřehlednění aktivních sportovců. NSA avizovala, že bude vyžadovat povinnost svazů vybírat minimální roční příspěvek ve výši 200 Kč od všech členů, kteří jsou uvedeni v Rejstříku sportu.


Úvahy o zavedení této povinnosti přišly již ke konci roku 2023, na březnovém setkání NSA se sportovním svazy byl tento směr jednoznačně deklarován. Český florbal aktuálně vybírá od svých členů pouze licenční poplatky. Výkonný výbor se na základě těchto změn zabýval touto záležitostí i proto, že bez úpravy legislativy by florbalové prostředí nemohlo žádat o finanční podporu od NSA.

"NSA má zájem o co největší transparentnost právě v oblasti rozdělování financí do sportu. Proto přichází s požadavkem na zavedení jednoznačného a osobního členského příspěvku ve výši minimálně 200 Kč ročně za každého člena spolku. Tento poplatek má zajistit určité "vyčištění" databáze sportovců. Florbal neměl dosud členské příspěvky zavedeny v té klasické podobě a vše řešil formou hráčských licencí, proto jsme hledali řešení, které nedopadne plnou vahou na naše členy, ale splníme povinnost stanovenou NSA," komentoval změnu prezident Českého florbalu Daniel Novák ve svém lednovém rozhovoru.

Český florbal se nově nastaveným pravidlům od NSA rozhodl přizpůsobit následujícím způsobem. Každý člen, nově i trenéři a trenérky, rozhodčí, delegáti a delegátky nebo vedoucí družstva, zaplatí pouze nejnižší nutný roční členský příspěvek 200 Kč. Zároveň s tím hráčská licence od sezony 2024/2025 zlevní o 200 Kč a dojde také k výraznému zlevnění soupisek u mládežnických kategorií.

"Tématem členského příspěvku jsme se na výkonném výboru aktivně zabývali a diskutovali jsme možná řešení. Věřím, že jsme našli takovou cestu, která je sice administrativně složitější, ale dopad na členy bude co nejmenší. Podařilo se nám navíc zajistit, aby platby mohly provádět oddíly hromadně a nebylo nutné, aby každý člen platil poplatek jednotlivě," komentuje změnu Novák.

Po schválení v roce 2023 proběhne poprvé valorizace všech licencí o roční inflační změnu oficiálních údajů zveřejňovaných statistickým úřadem, současně však od hráčských licencí bude po valorizaci odečteno již zmíněných 200 Kč, aby bylo možné NSA dokladovat splnění podmínek.

"Záměr valorizace jsme schválili už v roce 2023. Je to ve společnosti standardní princip, se kterým se nyní budeme i v rámci florbalu běžně setkávat a cílem je, aby nedocházelo mezi sezonami ke skokovému zvýšení plateb za příspěvky nebo licence, ale abychom měli nastavený transparentní systém, se kterým mohou všichni členové dopředu počítat," doplnil Novák.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se