V Česku bude šampionát žen! Hostit jej budou dvě města

Mezinárodní florbalová federace (IFF) rozhodla na zasedání výkonného výboru o pořadateli budoucího mistrovství světa žen, které se bude konat v roce 2025. Velkou radost budou mít především čeští fanoušci, protože šampionát po dvanácti letech zavítá do České republiky! Hostitelskými městy budou Brno a Ostrava.


Česká republika přivítá vrcholnou akci žen podruhé v historii. Premiérový šampionát žen se v naší kotlině konal v roce 2013, a to na stejných místech. "Jsme velmi rádi, že nám IFF svěřila pořádání ženského šampionátu. Každý šampionát je pro nás výzva a věříme, že navážeme na předchozí povedení akce v Česku. Vnímám to jako důležitý krok pro podporu rozvoje ženského florbalu jak z pohledu propagace, tak i možnosti dalšího posunu v práci se základnou. Chtěl bych rovněž poděkovat zástupcům obou hostitelských měst za spolupráci při vyjednávání podmínek pro podání žádosti o pořadatelství. Už teď se nemůžeme dočkat, až do Brna a Ostravy zavítáme," říká prezident Českého florbalu Daniel Novák.

"O přidělení pořadatelství 2025 jsme jednali relativně dlouho, nejvíce jsme diskutovali s finskou federací, která měla také zájem pořádat další šampionáty. Nakonec mezi námi došlo k dohodě a Finové uspořádají dvě následující mistrovství, v roce 2026 MS mužů a v roce 2027 MS žen," komentoval přidělení světového šampionátu 2025 Česku viceprezident IFF Filip Šuman a dodává: "Je znát, že máme na mezinárodní úrovni velký kredit, uplynulé šampionáty v ČR byly velice úspěšné. Což samozřejmě také znamená, že budou na nás vysoká očekávání. Následující MS bude mimo Evropu v Singapuru, tak uvidíme na jak vysokou laťku budeme navazovat."

Dějiště mistrovství světa budou dvě. Základní skupiny se odehrají v brněnské STAREZ ARÉNĚ VODOVA, na play-off a boje o medaile se týmy přesunou do OSTRAVAR ARÉNY v Ostravě. "Velkou výhodou pro nás je, že obě haly velmi dobře známe nejen z posledního ženského šampionátu. Na Vodově jsme pořádali MS juniorů před dvěma lety, v ostravské aréně jsme pak hostili v letech 2018 a 2019 superfinále. Ve všech případech byly haly plné diváků a atmosféra na té nejlepší úrovni. Znovu budeme chtít pro všechny návštěvníky vytvořit jedinečný zážitek. Věřím tedy, že i tentokrát si fanoušci najdou cestu v co největším počtu a pomohou našim hráčkám v cestě za medailí," dodává Novák.

MS se sice koná až za dva roky, avšak práce na organizaci mistrovství světa začínají už teď. V nadcházejících měsících se tak můžete těšit na prezentaci loga, vizuálního stylu a posléze by měl být spuštěn i prodej vstupenek. "Máme teď dva roky na přípravu všeho důležitého. V prvních chvílích budeme řešit to, jak bude celé mistrovství vypadat a jakou mu dáme identitu. Věřím, že se nám znovu povede uspořádat šampionát, na nějž se bude vzpomínat v tom nejlepším světle," vysvětluje prezident Českého florbalu.

Posledním šampionátem, který Česká republika pořádala, bylo juniorské mistrovství světa v roce 2021, které celé hostila právě hala na Vodově. "Juniorský šampionát byl z organizačního pohledu velmi povedený a chceme na něj navázat. Už tehdy jsme si vyzkoušeli spoustu nový principů, mezi něž patří ve velké míře udržitelnost a rádi bychom nejen tuto dnes již nedílnou součást každé naší akce ještě více rozvinuli právě během 'velkého mistrovství'," vysvětluje předseda organizačního štábu mistrovství světa Petr Chvojka.

Už na konci tohoto roku čeká florbalistky šampionát v Singapuru, na němž budou chtít vybojovat historicky druhou medaili. Další příležitost na světový úspěch budou hráčky mít právě v České republice na šampionátu v roce 2025.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se