Sparta otočila třetí finále a je jednu výhru od juniorského titulu!

Finále CE ligy juniorů mezi Spartou a Vítkovicemi | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

CE liga juniorů vrcholí a o víkendu se odehrálo třetí finále mezi celky Vítkovic a Sparty.

ACEMA Sparta Praha UNYP - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3 (1:2, 1:1, 2:0) | Stav série: 2:1

Třetí finále juniorské ligy začalo velkým dramatem, při kterém se Sparta sama mohla dostat do vedení, ale místo toho prohrávala o dvě branky. V osmé minutě totiž neproměnil trestné střílení Jakub Šváb a Vítkovice se následně dostaly do náskoku 2:0 dvěma trefami ve třech minutách. Sparta pak zabrala a vrátila se do zápasu gólem na 2:2, rytíři ale znovu odskočili do vedení a diktovali hru. Třetí perioda však patřila domácím florbalistům, kteří dvěma góly otočili finále na svou stranu a vybojovali si tak velmi cenný mečbol v sérii.

Branky: 19. Havlina, 23. Šlosar, 42. Havlina, 56. Havlina - 9. Peterek, 12. Fukala, 26. Sitora. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Filip Leibl. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 305. Zásahy brankářů: Vítek Šimáček 17 - Matěj Prašivka 21. | MATCH CENTER