Bulldogs i Kanonýři jsou v semifinále. Jak se vyvíjí play-down?

Čtvrtfinále první ligy mužů mezi Gullivers a Kladnem | foto: Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Rozuzlení čtvrtfinále první ligy přišlo v nedělních utkáních. Postup mezi nejlepší čtveřici potvrdila mužstva Bulldogs a Kladna, která postupují shodně za stavu 3:1 na zápasy. Současně pokračovalo i play-down, kdy ve druhých duelech zvýšily náskok ve svých sériích Start98 s Čelákovicemi.

4. čtvrtfinále play-off
DDQ Florbal Chomutov – Bulldogs Brno 8:9p (2:3, 5:1, 1:4 – 0:1) | série 1:3

Až do prodloužení dospělo měření sil Chomutova s Bulldogs. Po druhé třetině, kterou zvládli Severočeši s přehledem 5:1, to už vypadalo pro domácí velmi slibně – jenže ani vedení 7:4 nestačilo. Od 50. minuty začali Brňané stahovat manko a v čase 58:11 si vynutili prodloužení. Klíčový moment v podobě gólu, který stvrdil buldočí postup do semifinále soutěže, pak přišel ve čtvrté minutě přidaného času z hole Michala Valachoviče.

Branky: 15. Holovej, 16. Dušek, 21. Martin, 23. Dušek, 25. Halej, 37. Kellermann, 38. Linc, 56. Šulaj – 3. Švábík, 10. Koláčný, 13. Svatoň, 27. Mráz, 50. Gregr, 55. Gregr, 57. Gregr, 59. Kučera, 64. Valachovič. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 2:0, navíc Fator (CHO) osobní trest, Pešák (BUL) 4minutový trest a Koláčný 4minutový trest. Využití: 1:0. Diváků: 338. Zásahy brankářů: Frühbauer 20 – Koudelka 19, Faltus 4. MATCH CENTER | OHLASY

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Kanonýři Kladno 3:7 (1:2, 0:3, 2:2) | série 1:3

Kromě buldočí smečky postoupili dále i Kanonýři Kladno, kteří si potřebovali vytvořit dostatečný náskok nad Gullivers. To se jim podařilo ve druhém dějství díky třem gólům během sedmi minut. Sokol později jenom korigoval v závěru utkání, kdy už nestačil překazit účast Středočechů v semifinále ligy. V zápase dal o sobě vědět dvěma trefami a asistencí Jakub Bohuslávek.

Branky: 10. Černoch, 55. Kouřil, 58. Matula – 8. Janda, 12. Stůj, 33. Bohuslávek, 35. Bohuslávek, 40. Fojtík, 49. Bachmaier, 54. Novák. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 191. Zásahy brankářů: Prokeš 15 – Janoušek 20. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

2. utkání play-down
FATPIPE Start98 – FbC Plzeň 8:6 (1:1, 5:1, 2:4) | série 2:0

Úžasné drama se uskutečnilo na hřišti Startu98, kde pokračovala série play-down s Plzní. Skóre dlouho kontrolovali Pražané a už 7:2, nicméně i přesto se dostali do značných potíží. Plzeň ve třetí části doháněla výraznou ztrátu a ani ne pět minut před koncem ji scházely už jenom dvě branky. Start98 ovšem komplikace přežil a zvýšil své vedení v bojích o záchranu. Matěj Netrefa měl na úspěchu obrovský podíl, protože sám dal čtyři góly a na jeden další nahrával.

Branky: 12. Netrefa, 26. Netrefa, 34. Chaloupka, 37. Netrefa, 38. Kulík, 40. Netrefa, 44. Jambor, 53. Škorpa – 20. Täuber, 22. Vošta, 50. Brabec, 51. Vošta, 54. Šebek, 56. Horažďovský. Rozhodčí: Tichý – Žofka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 58. Zásahy brankářů: Dittrich 33 – Bezděk 29. MATCH CENTER | OHLASY

ASK Orka Čelákovice – FBC Letka Toman Finance Group 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) | série 2:0

Také hráči Čelákovic si vytvořili nadějný náskok, s ním však Letka nic vážnějšího již neudělala. Důležitou roli na straně domácích sehrál gólman Vojtěch Žáček, jehož úspěšnost zákroků sahala při 30 střelách proti jeho brance až takřka k 97 procentům.

Branky: 8. Richtr, 30. Špalek, 39. Čáp, 47. Doutnáč, 58. Ptr Němeček – 41. Hranický. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 127. Zásahy brankářů: Žáček 29 – Petr 19. MATCH CENTER | OHLASY