Souboj o postup do ČEZ Extraligy je vyrovnaný! Mezi Startem98 a Dobruškou rozhodne třetí bitva

Finále 1. ligy žen mezi Startem98 a Dobruškou | foto: Matěj Pašek

Druhá nejvyšší ženská liga se blíží ke svému konci, který je ale pořádně dramatický. Po dvou finálových utkáních je totiž série mezi Startem98 a Dobruškou nerozhodná a dojde tak na třetí zápas.

Finále 1. ligy žen je v plném proudu a o postup v něm bojují ty nejlepší celky celé sezony. Do finálového souboje se probojovaly vítězky obou skupin a druhá nejvyšší ženská liga tak sleduje to nejlepší, co lze.

Východní skupinu ve finále reprezentuje FBC Dobruška, která projela základní částí jako nůž máslem a nikým neporažená vstupovala do play-off jako favorit. Proti ní zase stojí kádr FAT PIPE Tigers Start98, který ještě v minulé sezoně nastupoval v ženské extralize a nyní usiluje o návrat mezi elitu.

Po úvodním víkendu je souboj těchto celků nerozhodný a sérii tak za stavu 1:1 rozhodne až třetí bitva.

První duel získala na svou stranu Dobruška, a to i přes to, že jej Start měl velmi dobře rozehraný. Jeho vedení 1:0 a 2:1 ale na výhru nestačilo, neboť florbalistky Dobrušky zvládly v čase 56:52 srovnat a poslat tak zápas do prodloužení. A v něm jim úvodní bod v sérii připsala trefa Kateřiny Poláčkové, která svou přesností rozradostnila skvělých 544 diváků.

Druhé klání obou celků probíhalo velmi podobně, strany se ale otočily. Své vedení totiž tentokrát ztratila Dobruška, která ovládla první třetinu poměrem 2:1. Ve třetí části ale přišel obrat domácích, který znamenal dvě branky v rozmezí minuty a čtvrt a také srovnání série na nerozhodných 1:1. Hvězdou tohoto zápasu byla třígólová Karolína Mezerová, která proměnila dvě trestná střílení a vsítila také první branku Startu98.

Rozhodující duel je naplánován na sobotu 13. dubna a vypukne v 19 hodin na hřišti Dobrušky. Jeho vítězky zamíří rovnou do ČEZ Extraligy, poražené hráčky naopak čeká extraligová baráž se Znojmem.