Sezona KTM vrcholí! První víkend mladých hvězd obstarají nejstarší chlapecké kategorie

KTM BU16 a BU17 (východ) v Prostějově | foto: Michal Struž/Český florbal

Už potřetí vyvrcholí sezona Kempů talentované mládeže (KTM) speciálními Young Stars Weekendy. Jako první se spolu střetnou ve velkém srovnávacím souboji výběry východu a západu v kategorii chlapců do šestnácti a sedmnácti let.


Nejstarší kategorie, v níž jsou florbalisté, které čeká v létě přechod do seniorského florbalu, se sejde ve Skutči, jejich o rok mladší kolegové zamíří do Kutné Hory. Od čtvrtka 16. do neděle 19. května se budou obě kategorie vzájemně porovnávat na hřišti, ale také v rámci fyzické a kondiční připravenosti. Na hráče čeká speciální set prvků a cvičení, za něž budou získávat body pro svůj výběr.

Nepůjde ale jen o srovnání v rámci dovedností a síly, které hráči během celého procesu v rámci KTM posbírali. Na místě je čeká také mediální školení týkající se vystupování elitních sportovců na sociálních sítích a ve veřejném prostoru a další přednášky. Na obou místech bude přítomen také trenér juniorské reprezentace Ladislav Štancl, který bude spolupracovat s trenéry.

Young Stars Weekend BU17

Kromě zkušeností ze samotného víkendu mladých hvězd mohou trenéři těžit i ze znalosti prostředí, ve sportovní hale ve Skutči se totiž vrchol ročníku KTM konal už v minulém roce. "Je zde kvalitní prostředí, kde mají hráči dobré zázemí a nic jim nebrání ukázat své top výkony. Očekávám tedy kvalitní individuální výkony v kondiční i florbalové části, emoce a hodně bodů pro západ. Z osobního pohledu to beru jako další možnost se od hráčů a kolegů trenérů něco naučit, přeci jenom se jedná o ty nejlepší hráče v ročníku v České republice, říká hlavní trenér výběru západ Ladislav Hrma.

Velmi podobně vidí nadcházející akci také hlavní kouč východního výběru Jan Černohorský: "Od kluků očekávám výborný florbal, jejich nadšení a určitou rozumnou rivalitu vůči západnímu výběru. Předpokládám, že hráči se budou chtít na poslední výběrové akci své věkové kategorie ještě pořádně ukázat."

Čemu se budou chtít oba koučové během nadcházejícího víkendu nejvíce věnovat? "Na cíle dané Českou cestou pro KTM této věkové kategorie jsme se už zaměřovali na předchozích kempech. Proto nyní očekávám, že na to kluci navážou a budou schopni tyto herní a taktické dovednosti samostatně přenést do hry," popisuje Černohorský, "Určitě chceme s hráči dotáhnout témata, kterým jsme se věnovali během celé sezony. Abych byl alespoň trochu konkrétnější, tak budeme po hráčích chtít, aby vše absolvovali v maximálním možném nasazení, intenzitě a kvalitě, protože to je pro nás naprostý základ. Po mentální stránce je pro nás důležité, aby hráči byli v módu "teď a tady" a chtěli si všechny situace vzít pro sebe," vyjmenovává pak Hrma.

Podle něj se budou chtít všichni hráči předvést ve "velké parádě", protože uzavřou přípravný proces v rámci KTM, po němž je čeká důležitá sezona, během níž se budou moci prosadit do elitních soutěží či juniorského národního týmu. Podobné vnímání má i Černohorský, podle nějž o nadcházejícím víkendu budou hrát prim především florbalisté v hledáčku reprezentačních koučů.

Young Stars Weekend BU16

Kategorie do šestnácti let se představí v Kutné Hoře, kde se tradičně připravují i české národní týmy. "Očekáváme férovou a zdravou soutěživost. YSW je jediná akce v rámci KTM, kde mají hráči reálně soupeře. Ukáží se zákoutí mentálního, kondičního i florbalového výkonu, který nám hráči v rámci jednotlivých kempů zatím nemohli ukázat. Jak pro realizační tým, tak i pro hráče samotné, je důležité vidět, jak se s tím kdo popasuje. Zároveň se tvoří velmi silný kolektiv po lidské stránce, takže doufám, že si to všichni maximálně užijeme, říká hlavní kouč U16 západ Roman Janda. "Sejdou se zde ti nejlepšé florbalisté do šestnácti let. Věřím, že se budeme všichni bavit florbalem a také předvedenými výkony všech hráčů," popisuje pak hlavní kouč východního výběru Štěpán Lhoťan.

"Kluci mají předvést, co za celou sezonu stihli natrénovat a kam se posunuli. Celý víkend mladých hvězd je jen pro ně a o nich. Všechny kempy brali poctivě, takže teď je třeba, aby to řádně prodali. Od všech hráčů, co na kemp dojedou, tudíž očekáváme co nejlepší výkony, jinak by celá sezona postrádala smysl," doplňuje Lhoťan. 

Janda pak kromě definování cílů připomíná, že coby realizační tým jsou na Young Stars Weekendu spíše coby výpomoc pro hráče, kteří by si měli některé prvky řídit sami. "V rámci samostatnosti si povedou v podstatě vše okolo jednotlivých florbalových tréninků a minizápasů. My trenéři jim budeme nablízku, kdyby potřebovali s čímkoliv pomoci, ale primárně se zaměříme na neméně důležité věci okolo - společné aktivity, rozhovory s hráči, prostě věci, které budou pomáhat tvořit týmovou dynamiku, ze které hráči budou těžit do budoucna, směrem k juniorské reprezentaci. Věřím, že každý hráč bude chtít sám za sebe podat ty nejlepší výkony. Kondičně, florbalově i lidsky. To je jediné, co mě ohledně výkonnosti hráčů na YSW zajímá. Pokud se k tomu takto někdo z hráčů nepostaví, nezaslouží si na takové akci být," říká trenér BU16 západ.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se