Nerozhodná bitva juniorek: s Finskem si vynutily remízu 3:3

Anna Brucháčková při utkání české reprezentace juniorek | foto: Matouš Vojáček / Český florbal

Zřejmě nejtěžší soupeřky na Polish Cupu se střetly v pátek s českými juniorkami. Druhé utkání turnaje odehrály svěřenkyně Tomáše Martiníka s Finkami, které v zápase třikrát vedly, jenže ani jednou náskok neudržely. Češky tak vydřely nesmírně cennou remízu se silným protivníkem.

Finsko WU19 – Česko WU19 3:3 (1:1, 2:1, 0:1)

České juniorky držely s Finskem krok až téměř do poloviny první třetiny, kdy právě seveřanky otevřely skóre utkání. Naše reprezentantky se ovšem komplikací nezalekly a stále byly týmu Suomi vyrovnaným rivalem. I díky tomu se jim naskytla šance v 19. minutě, kterou využila Karolína Klubalová a vrátila Češky na nerozhodný stav.

Hned po úvodním hvizdu druhé části se situace Česku opět ztížila. Finskému družstvu totiž stačilo jen 17 sekund, aby opět odskočilo do vedení. Nicméně na reakci se nečekalo dlouho, protože už o necelé dvě minuty později slavila trefu na 2:2 Karolína Lískovcová. České hráčky určitě nijak nezaostávaly a tvrdě bojovaly, jenže třetímu gólu Finek přece jen nezabránily.

Také český tým ale ukázal, že umí skvěle vstoupit do třetiny. Právě v té závěrečné se velmi brzy střelecky prosadila Valentýna Zerzánová a měla velký podíl na tom, že měření sil doputovalo až k remíze 3:3. Po vysokém úspěchu nad Polkami ze čtvrtečního souboje tak přichází i první dělba bodů pro české florbalistky. Ty v sobotu završí skupinu na Polish Cupu od 13 hodin proti Norsku.

"Spokojeností by se mělo v přípravě šetřit, ale myslím si, že jsme podali slušný výkon. Ten stačil na remízu, která je cenná, ale výsledek nebyl tím hlavním. Šlo o to, jak zvládneme některé dílčí věci, o nichž jsme si říkali, že je potřebujeme do zápasu dát,” ocenil herní projev Češek trenér Tomáš Martiník.

Sestava Česka: Bačková (Svrčková) – Matýsková, Kubalčíková, Gocová, Fáčková, Jirásková, Sigmundová, Hlaviznová – Brucháčková, Zerzánová, Horčičková – Křtěnová, Baldreichová, Klubalová – Štekerová, Lovíšková, Lískovcová – Fuchsová, Sikorová.

Branky: 14. Parviainenová, 21. Katajistová, 35. Granlundová – 19. Klubalová, 22. Lískovcová, 41. Zerzánová. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Saarinenová 27 – Bačková 6. MATCH CENTER | STREAM (IFF)