Junioři zvládli úvodní klání, Vondruška debutoval hattrickem

Čeští junioři se radují z gólu v přípravném duelu ve Švýcarsku | foto: unihockey-fotos.ch/Claudio Schwarz

Reprezentace juniorů vyrazila ke své druhé herní akci v rámci nového cyklu. Češi pod vedením Ladislava Štancla čelili juniorskému celku Švýcarska, proti němuž vykročili k triumfu už v první třetině.

Švýcarsko – Česko 4:8 (1:3, 1:1, 2:4)

Premiéru v národním týmu si odbylo několik hráčů. V brance poprvé nastoupil sparťan Vítek Šimáček, v poli se pak poprvé v národním dresu představili Martin Feigl, Vojtěch Petráň, Daniel Večl, Jan Vondruška, Matěj Vrátný a Jakub Šourek.

Jako první udeřili Švýcaři, kteří hned zkraje využili přesilovku díky Bühlerovi. V polovině úvodní části srovnal debutant Vondruška, který se zorientoval v brankovišti a zavěsil. O deset vteřin později zafungovala spolupráce dvou boleslavských hráčů. Vařecha dobrým napadáním získal míček, který předložil Šourkovi a ten také při svém prvním startu skóroval. Jen o minutu později navíc zavěsil Daniel Grézl a Češi vedli 3:1.

Hned na startu druhé třetiny pak Šourkovu střelu odrazil švýcarský hráč ke Kosovi a ten se z dorážky nemýlil. Švýcaři rychle reagovali. Za obranou se objevili Meier, který podruhé překonal premianta Šimáčka. V polovině utkání sáhli trenéři k výměně gólmanů a do hry se dostal i Kliment. Oba celky pak nevyužily přesilovku, a tak šel výběr Ladislava Štancla i do posledního dějství s dvougólovým náskokem.

Hned na začátku třetího dějství navíc Čechy vrátil do třígólového náskoku Vondruška. Ti byli navíc vzápětí za své napadání a aktivitu odměněni dalším zásahem, tentokrát se prosadil Jakub Vařecha. Švýcaři zkusili v poslední desetiminutovce hru bez brankáře, za což je nejprve potrestal Petráň. Hráči ze země helvétského kříže pak dokázali dvakrát skóre korigovat. Pět vteřin před koncem pak Vondruška dovršil z trestného střílení hattrick.

Jan Vondruška proměňuje nájezd, kterým dovršil hattrick | foto: unihockey-fotos.ch/Claudio Schwarz

„Na svou premiéru jsem byl dobře připravený. První dva góly jsem dal z předbrankového prostoru, nájezd v závěru, kterým jsem dovršil hattrick, byla už jen odměna. Jsem rád, že mi to tam napadalo,” usmívá se hrdina utkání Vondruška. „Týmový výkon byl nahoru dolů. První třetina se nám vcelku povedla. Nedokázali jsme na to ale tolik navázat ve druhé části, ale jsme rádi, že v té posledním nám tam ještě nějaké góly napadaly. Mrzí mne, že některé cíle, které jsme si před utkáním nastavili, nám nevyšly. Musíme kvalitně zregenerovat a lépe se fokusovat na duel se švýcarskou U23,” vyhlíží sobotní bitvu.

Branky: 6. Bühler, 24. Meier, 53. Hocevar, 54. Reusser – 10. Vondruška, 10. Šourek, 11. Grézl, 22. Kos, 41. Vondruška, 45. Vařecha, 60. Vondruška (N). Rozhodčí: Boström – Hakan (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 223. | MATCH CENTER | IFF App

Sestava Česka: Šimáček (31. Kliment) – Ruber, Holásek, Šlosar, Vařecha, Feigl, Grézl – Bergman, Wertheim, Vondruška – Večl, Kos, Bureš – Krejča, Smutný, Petráň – Šourek, Eliáš, Vrátný.