Na tým jsem velice hrdý. Takovou zkušenost jsme všichni potřebovali, říká Naava

Velmi smutný vrchol sezony zažili v O2 areně manželé Mirva a Joonas Naavovi. První jmenované se v barvách Chodova nepodařilo v ženském BigBoard Superfinále vyzrát na rytířky z Vítkovic, za které si shodou okolností třicetiletá Finka v sezoně 2014/15 zahrála. Lépe na tom nebyl nebyl ani její manžel Joonas, jenž s Mladou Boleslaví získal po napínavé bitvě s Tatranem také stříbrné medaile. Jaké dojmy v sobě lodivod týmu z města automobilů a asistent české seniorské reprezentace v jedné osobě ukrýval?


Joonasi, jak moc jste zklamaný z dnes již druhé stříbrné medaile pro vaši rodinu? 
Samozřejmě bolí to moc. Oba jsme s manželkou strašně zklamaní. Velmi jsme si přáli zvítězit, byli jsme k tomu hodně blízko, ale ani jednomu z nás se to bohužel nakonec nepodařilo. Oba neúspěchy je však potřeba co nejrychleji hodit za hlavu a snažit se načerpané zkušenosti ze superfinále využít v budoucnu. 

Jak byste z vašeho pohledu superfinálové klání zhodnotil? 
Myslím si, že až na úvodních deset minut utkání jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si mnoho šancí, kterými jsme mohli zápas překlopit na svou stranu. Paradoxně nás ale trápila koncovka, v základní části jsme jako jediné mužstvo dokázali nastřílet přes tři sta branek, dnes to ale ve finální fázi nebylo ono. Někdy to tak prostě je a nic s tím neuděláte. Jinak jsme podali opravdu skvělý výkon, kluci výborně plnili zápasový plán a jsem na ně velmi hrdý. Tatranu patří velká gratulace, hrál neskutečně a to, co se mu v probíhající sezoně povedlo, nemá obdoby. 

Pět z posledních sedmi vašich zápasů rozhodovalo až prodloužení, či dokonce nájezdy. Co říkáte na tento fakt? 
Musím říct, že jsme velmi silný a houževnatý tým. Každý se může v mančaftu na kohokoliv spolehnout a vzájemně se podporujeme. Určitě je to také tím, že se nikdy nevzdáváme. Dnes nám prodloužení nevyšlo, ale věřím, že příště to už klapne. 

Za sebou máte první ročník na lavičce Mladé Boleslavi. Jak byste ho zhodnotil?
Před sezonou jsme v týmu udělali mnoho změn. Spousta věcí byla jak pro mě, tak pro hráče nová a museli jsme se dohromady naučit fungovat. Podle mě se nám to nadmíru podařilo. Do sestavy jsme zakomponovali několik mladých hráčů a kádr dobře vyvážili. Pro mnohé včetně mě se nyní jednalo o vůbec první superfinále a všichni jsme tuto zkušenost moc potřebovali. Jsem nesmírně rád, že mnoho kluků tu bude pokračovat i sezonu příští. V Bolce jsem opravdu šťastný a jsem moc rád, jaký tu máme tým. Leckdo si řekne že, v Boleslavi je to jen o velkém nakupování a prodávaní hráčů, ale já věřím, že jsme v O2 areně opravdu ukázali, jak jsme se všichni do jednoho dokázali semknout a předvést skvělý týmový výkon. Do nadcházejícího ročníku vlétneme opět hladoví po úspěchu a s ohromnou touhou vítězit.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se