Otrokovice jsou dalšími semifinalisty! Bulldogs se ujali vedení

Panthers po gólu Hradci | foto: Goldea PANTHERS OTROKOVICE

Ve druhé nejvyšší mužské soutěži v sobotu proběhly třetí zápasy tří čtvrtfinále, které mohly rozhodnout o dalších dvou semifinalistech.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Kanonýři Kladno 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) | Stav série: 1:2

Gulliveři viseli nad propastí, třetí čtvrtfinálový zápas se jim ale povedl a po výhře 3:1 tak snížili skóre v sérii na 1:2 ze svého pohledu. K výhře přitom nakročili již v první třetině, kdy se prosadil Adam Bouška a poslal tak Brno do vedení. To postupně narůstalo až do 45. minuty, kdy Gulliveři vedli již 3:0 a svůj náskok si bedlivě střežili. Kanonýři stačili vsítit pouze jeden gól v 57. minutě a prohráli tak 1:3.

Branky: 8. Bouška, 26. Černoch, 46. Boček - 57. Bachmaier. Rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváci: 258. Zásahy brankářů: Michal Prokeš 25 - Ivan Ponomarev 14.  | MATCH CENTER

DDQ Florbal Chomutov - Bulldogs Brno 1:7 (1:2, 0:1, 0:4) | Stav série: 1:2

Bulldogs se ve třetím zápase s Chomutovem vůbec nepárali a připsali si nad ním drtivou výhru 7:1. Byli to ale paradoxně domácí florbalisté, kdo vedl jako první. Po jejich brance na 1:0 už ale žádná další nepřišla a brněnští Bulldoci si zejména díky tříbodovému Petru Koláčnému (3+0) připsali jednoznačný triumf. V sérii tak vedou 2:1 a chybí jim jedna výhra k postupu do semifinále.

Branky: 2. Bernas - 18. Marek, 20. Kalousek, 28. Zukal, 46. Koláčný, 53. Koláčný, 56. Koláčný, 56. Gregr. Rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 424. Zásahy brankářů: Martin Frühbauer 22 - Martin Koudelka 21. | MATCH CENTER

FbC Respect Hradec Králové - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 2:3sn (0:0, 1:1, 1:1, 0:0) | Konečný stav série: 0:3

Hradec svedl se svým čtvrtfinálovým soupeřem ve třetím kole velmi vyrovnanou bitvu, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Domácí přitom byli doslova tři vteřiny před vítězstvím, v neuvěřitelném čase 59:57 však vyrovnal Panther Martin Ležatka a poslal tak duel do prodloužení. To o vítězi nerozhodlo a v následných nájezdech se prosadil Josef Štourač, který tak poslal Otrokovice do semifinále 1. ligy mužů.

Branky: 27. Gregor, 44. Gregor - 30. Vykopal, 60. Ležatka, N Štourač. Rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč. Vyloučení: 1 + Martin Krejčí 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 343. Zásahy brankářů: Ondřej Bárta 15 - Adam Kohút 3. | MATCH CENTER