Vítkovice urvaly úvodní semifinále! Tatran zaskočil Chodov!

Semifinálový souboj Vítkovic a FBC Ostravy | foto: 1.SC TEMPISH Vítkovice

V sobotu se v ČEZ Extralize rozjelo všemi očekávané semifinále. Dva souboje o postup do superfinále doplnil ještě play-down zápas Znojma a Třince.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 2:4 (1:0, 1:2, 0:2) | Stav série: 0:1

Pražský souboj o postup do superfinále byl dle očekávání velmi vyrovnaný a i přes vedoucí branku Chodova v 11. minutě se po většinu zápasu hrálo za nerozhodného stavu. Tatran se na začátku třetí třetiny poprvé v tomto utkání dostal do vedení a i přes velké překvapení favorita tohoto semifinále jej udržel až do závěrečné sirény. Výhru Střešovic pojistila po obrovské chodovské chybě ještě kapitánka Hermannová a úvodní bod v sérii tak míří do rukou šestého celku tabulky po základní části.

Branky: 11. Štolbová, 29. Havlíčková - 21. Gocová, 34. Fuchsová, 45. Seemannová, 60. Hermannová. Rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 202. Zásahy brankářů: Jana Christianová 12 - Monika Šolleová 27. | MATCH CENTER | Sporty TV

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:3 (2:1, 0:0, 2:2) | Stav série: 1:0

Oba ostravské týmy moc dobře věděly, o co hrají, a jejich první semifinálový souboj tak byl velmi opatrný. První branky se diváci ve Sportovní hale Dubina dočkali až v desáté minutě utkání, vítkovické vedení ale vydrželo pouhých deset vteřin. Ostravské FBC se do hry vrátilo trefou Paulíny Hudákové a rytířky na to odpověděly druhým gólem Michaely Kubečkové. Stav 2:1 pro domácí vydržel až do 45. minuty, kdy se z trestného střílení prosadila Denisa Kotzurová a srovnala semifinále na 2:2. O infarktový závěr se pak postarala Barbora Husková, která Vítkovicím vystřelila velmi těsné vítězství 4:3 a tím i úvodní bod v sérii.

Branky: 10. Kubečková, 14. Kubečková, 50. Matýsková, 58. Husková - 10. P. Hudáková, 45. Kotzurová, 60. Pudišová. Rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 389. Zásahy brankářek: Nikola Příleská 19 - Veronika Tomšová 17. | MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Intevo Třinec 6:5sn (2:2, 2:1, 1:2, 0:0)

Třetí play-down souboj Znojma a Třince byl asi trochu překvapivě velmi vyrovnaný. Jako první se do dvoubrankového vedení dostal Třinec, Znojmo ale povedeným závěrem první třetiny srovnalo a již po třinácti vteřinách druhé třetiny se dokonce přehouplo do vlastního vedení 3:2. Motivaci domácích potvrdila čtvrtou brankou Soňa Dibelková a tou pátou Petra Václavková, ani vedení 5:3 ale Znojmu nevydrželo, neboť v 58. minutě bylo vyrovnáno a duel tak dospěl až do prodloužení. V následných samostatných nájezdech rozhodla o výhře Znojma Soňa Dibelková a také domácí brankářka Veronika Šplíchalová, která pochytala hned 40 střel.

Branky: 15. Reischlová, 17. Nesnídalová, 21. Václavková, 36. Dibelková, 41. Václavková, N Dibelková - 3. Mišúnová, 15. Macigová, 24. Portešová, 52. Portešová, 58. Hrobařová. Rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 74. Zásahy brankářek: Veronika Šplíchalová 40 - Martina Szwanczarová 15. | MATCH CENTER