Chodov má mečbol po super comebacku, Liberec trápil Boleslav

Chodovský Milan Tichý slaví úspěšnou akci ve čtvrtfinále Livesport Superligy | foto: ACEMA Sparta Praha

Hned tři týmy si v sobotu vybojovaly čtvrtfinálový mečbol Livesport Superligy. Jedním z nich je i Chodov, který uspěl gólovou smrští v posledních minutách zápasu nad Spartou. Pořádně problémy měla Mladá Boleslav, které málem zkřížil cestu za třetí výhrou Liberec. V neděli zabojuje o postup také Tatran, zatímco Vítkovice vedou 2:1 na zápasy. Pokračovaly také bitvy o udržení.

3. čtvrtfinále play-off
ACEMA Sparta Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:9 (0:1, 5:3, 1:5) | série 0:3

Po úvodních dvou porážkách série se sparťané přesunuli domů, kde chtěli nepříznivou statistiku přerušit. A situace se skutečně vyvíjela pro Spartu ve druhé části celkem slibně, když zavelela k obratu z 0:1 na 5:4. Rozhodující momenty však přišly až později – ve třetí třetině totiž převzal iniciativu Chodov a neskutečným obratem v posledních pěti minutách dosáhl na výhru 9:6. Hosté přitom ztráceli již dvě trefy a překonávali velmi složitý vývoj utkání.

Významně se na skóre podílel čtyřgólový Tom Ondrušek, k němuž se připojil Marek Šmíd s bilancí 2+1. Sparťané tak padli ve čtvrtfinále i potřetí a v neděli budou čelit snaze Chodova o postup mezi nejlepší čtveřici sezony.

Branky: 21. Zouzal, 24. Čermák, 32. Pruner, 37. Ujhelyi, 38. Peška, 53. Kareš – 11. Tichý, 28. Vošta, 31. Ondrušek, 38. Petráň, 56. Ondrušek, 57. Ondrušek, 59. Šmíd, 60. Ondrušek. 60. Šmíd. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 507. Zásahy brankářů: Beneš 21 – Hodík 22. MATCH CENTER | OHLASY

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ESA logistika Tatran Střešovice 6:13 (1:4, 1:4, 4:5) | série 0:3

Bez vážnějších komplikací si vybojovali mečbol také hráči Střešovic, kteří opanovali první i druhé dějství shodně 4:1. V závěrečné dvacetiminutovce se pak Česká Lípa rozstřílela, když dala čtyři góly mezi 53. a 60. minutou, jenže Tatran na cestě za třetím vítězstvím už nezastavila. Kanonáda parádně sedla Marku Benešovi se sedmi brankami a dvěma asistencemi.

Branky: 15. Kellermann, 36. Stárek, 53. Trčka, 56. Krajcigr, 57. Šedivý, 60. Pekárek – 3. Beneš, 7. Sádlo, 9. Beneš, 16. Kreysa, 25. Kisugite, 30. Beneš, 33. Hanák, 34. Kreysa, 41. Beneš, 43. Kreysa, 44. Beneš, 47. Beneš, 53. Beneš. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 386. Zásahy brankářů: Dvořák 6 – Jurco 9. MATCH CENTER | OHLASY HRÁČI | OHLASY TRENÉŘI

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6 (1:1, 1:3, 3:2) | série 1:2

Po úvodním víkendu čtvrtfinále, kdy byla série vyrovnaná 1:1, prokázali Bohemians svoji sílu i ve třetím utkání play-off. Vítkovice po většinu času držely mírný náskok, avšak v závěrečné třetině se o něj dost strachovaly. Pražané se na sklonku základní hrací doby přiblížili dvěma góly za sebou na 5:6, dramatický finiš ale hosté zvládli a otočili stav série.

Branky: 19. Malič, 32. Batkovič, 46. K. Petrák, 59. Šebek, 60. Buršík – 2. M. Gattnar, 27. Matejčík, 31. Palčinský, 39. R. Gattnar, 48. M. Gattnar, 58. Šindler. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 1:1, navíc Pažák (VIT) 4minutový trest. Využití: 1:0. Diváků: 256. Zásahy brankářů: Műck 18 – Souček 24. MATCH CENTER | VIDEOPŘENOS

FBC Liberec – Předvýběr.CZ Florbal MB 4:5 (1:2, 1:2, 2:1) | série 0:3

Krušný boj připravil Liberec favorizované Boleslavi, která si až do třetí třetiny nevytvořila vyšší než dvougólový náskok. Právě na výraznější rozdíl odskočila až v 55. minutě, nicméně ani tím Severočeši herně neodpadli. Moment je naopak ještě vyhecoval a góly Filipa Smutného s Jakubem Kopeckým snižovali na 4:5. Více toho ovšem hosté již nedovolili, zuby nehty uhájili výhru a současně i třetí čtvrtfinálový bod.

Branky: 3. Mádlo, 23. Kučera, 56. Smutný, 58. Kopecký – 10. Bína, 18. Gašparík, 38. Delong, 38. Zoufalý, 55. Vařecha. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 412. Zásahy brankářů: Chlad 27 – Bauer 13. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČ DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČ HOSTÉ

3. utkání 1. kola play-down
BUTCHIS – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (2:2, 2:0, 2:3) | série 1:2

První bod v sérii play-down míří na konto Butchisu. Karlovy Vary však domácí tým dost potrápily, když nejdříve smazaly jeho dvoubrankový náskok a později se dotahovaly na kontaktní rozdíl. Rozhodnutí tak padlo až v poslední pětiminutovce trefou Jana Waldhausera, jenž si ze zápasu odnesl kromě gólu i asistenci. Dalšími důležitými hráči byli Šimon Pavlíček (1+2) s Michaelem Petráněm (2+0).

Branky: 4. Petráň, 11. Čejka, 24. Novák, 28. Petráň, 41. Pavlíček, 56. Waldhauser – 13. Klápa, 17. Klápa, 49. Macháček, 52. Tyl, 57. Brautferger. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 117. Zásahy brankářů: Vladař 13 – Draslar 14. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS 8:4 (3:1, 2:1, 3:2) | série 2:1

Ani první vstřelený gól neznamenal pro Black Angels výraznější výhodu. Sokoli se stihli třikrát pomstít ještě do konce úvodní části, z toho dvakrát se trefili až necelou minutu před sirénou. Dobré rozpoložení potvrdily Pardubice dalšími dvěma góly po přestávce, díky nimž získaly utkání pevně pod kontrolu.

Východočeši v celkovém součtu slavili úspěch 8:4 a vedou v prvním kole play-down 2:1 na zápasy. Čtyřmi góly zazářili čtyřbodový David Žáček (2+2) či střelec hattricku Radek Drba.

Branky: 16. Drba, 20. Drba, 20. Žáček, 22. Žáček, 28. Křinka, 45. Drba, 55. Polis, 59. Polis – 6. Hanák, 39. Renčín, 57. Doležal, 59. Renčín. Rozhodčí: Gavlas – Sojka. Vyloučení: 1:5, navíc Žáček (PAR) trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváků: 252. Zásahy brankářů: Haleš 17 – Matiášek 12. MATCH CENTER | OHLASY