Otrokovice vynulovaly Kladno a srovnaly sérii! Radují se také Bulldogs

Druhý semifinálový souboj Kladna a Otrokovic | foto: Kanonýři Kladno

První liga mužů v neděli pokračovala semifinálovými zápasy, v nichž drželi Kanonýři a Ústí úvodní body. Došlo také na play-down.

Kanonýři Kladno - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) | Stav série: 1:1

Druhé semifinále mezi Kladnem a Otrokovicemi bylo velmi napínavé a první branka v něm padla až ve 27. minutě. Vedoucí gól si připsal Panther František Vykopal, který zařídil pro svůj tým velmi důležitý náskok ještě druhou trefou ve třetí třetině. A právě díky těmto gólům Otrokovice zvítězily a srovnaly sérii na nerozhodných 1:1.

Branky: 27. Vykopal, 48. Vykopal. Rozhodčí: Ondřej Benačan - Patrik Šaroch. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Divci: 533. Zásahy brankářů: Jakub Janoušek 12 - Adam Kohút 23. | MATCH CENTER

Bulldogs Brno - Florbal Ústí 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) | Stav série: 1:1

Bulldogs si vytvořili vedení již v první periodě, když se prosadil Lukáš Mráz. Na další gól se pak čekalo dlouhých 28 minut a v čase 40:58 se znovu prosadil brněnský florbalista s číslem šest. Branku naděje Ústí vystřelil Jakub Kolstrunk, který snižoval deset minut před koncem základní hrací doby na kontaktních 1:2. Odpovědí ale ústeckému týmu byly dvě další trefy Bulldogs a tím také prohra 1:4. Také tato série je tak nerozhodná 1:1.

Branky: 13. Mráz, 41. Mráz, 54. Svatoň, 58. Svatoň - 51. Kolstrunk. Rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 230. Zásahy brankářů: Martin Koudelka 25 - Dominik Hrabě 18. | MATCH CENTER

FBC Letka Toman Finance Group - ASK Orka Čelákovice 4:5p (1:0, 2:1, 1:3, 0:1) | Stav série: 0:3

Letka vstoupila do zápasu vedoucí trefou v 10. minutě a po povedeném startu druhé třetiny vedla již 3:0. K výhře jí to ale nakonec nestačilo, neboť Čelákovice srovnaly skvělým comebackem ve třetí periodě a poslaly tak zápas do prodloužení. V tom navíc svůj obrat dokonaly trefou Daniela Korycha a připsaly si tak třetí vítězství v play-down sérii.

Branky: 10. Vojáček, 25. Čech, 26. Hranický, 48. Hranický - 31. Kramel, 50. Kramel, 53. Kramel, 56. Richtr, 65. Korych. Rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 63. Zásahy brankářů: Tomáš Petr 14 - Vojtěch Žáček 20. | MATCH CENTER

FbC Plzeň - FAT PIPE Start98 4:6 (2:5, 2:1, 0:0) | Stav série: 0:3

Pražský Start se v první třetině dostal do vedení 3:1 a následně také 5:2, Plzeň ale nic nevzdávala a trefami Ondřeje Horažďovského a Tomáše Němečka dotáhla stav až na 4:6 ze svého pohledu. Třetí perioda se ale obešla bez vstřeleného gólu a domácí kádr tak padl rozdílem dvou branek. Start98 tedy v sérii vede již 3:0 a drží tak mečbol.

Branky: 4. Nový, 15. Šik, 38. Horažďovský, 39. Němeček - 6. Dufek, 14. Josefovič, 15. Kalach, 17. Bagin, 18. Škorpa, 33. Pospíchal. Rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer. Vyloučení: 3 + Matěj Vošta OS:3. Využití: 1:1. Diváci: 130. Zásahy brankářů: Ondřej Šrámek 23 - Tadeáš Hendlinger 28. | MATCH CENTER