Juniorky nasypaly Norkám tucet branek, Bačková má nulu!

České juniorky na Polish Cupu 2024 ve Zbaszyńi | foto: Richard Wagner

České florbalistky uzavřely na posledním turnaji před odletem na mistrovství světa základní skupinu. Proti Norsku si juniorky zastřílely, dobrou vizitkou je i čisté konto, které udržela brankářka Karolina Bačková.

Norsko – Česko 0:12 (0:6, 0:4, 0:2)

Vstup do zápasu se více povedl českému týmu, který měl po většinu času míček pod kontrolou. Výborným pohybem se Češky dostávaly do příležitostí a trestaly chyby Norek. Brzy si tak vytvořily pohodlný náskok 6:0. Severské soupeřky zahrozily několika střelami na brankařku Bačovou, ale ta si se všemi výborně poradila.

Češky nepolevily ani ve druhé třetině, která se odvíjela ve stejném duchu, jako ta první. Na výborný pochyb reprezentantek nedokázaly Norky odpovídat a musely tak odolávat velkému nátlaku. V průběhu prostředního dějství navíc dovršily hattrick Anna Brucháčková s Andreou Břeskou.

Do poslední části šly Češky s velkým vedením o deset branek.. Česku se podařilo vstřelit už jen dvě branky, kdy se nejdříve prosadila Břeská, kterou necelé čtyři minuty poté následovala Brucháčková. Do hry se poté dostala i náhradní gólmanka Norska, která již neinkasovala. Svěřenkyně Tomáše Martiníka se tak mohou radovat z výhry a nyní čekají, jak dopadne zápas mezi Finskem a Polskem. Po tomto zápase bude jasné, jestli Česko postoupí do finále Polish Cupu.

Branky: 4. Křtěnová, 7. Sikorová, 10. Fuchsová, 14. Křtěnová, 16. Břeská, 17. Brucháčková, 24. Sikorová, 29. Brucháčková, 39. Horčičková, 40. Břeská, 48. Břeská, 52. Brucháčková. Rozhodčí: Gruber – Gruber (oba Rak.). Bez vyloučení. Diváci: 112. Zásahy brankářek: Olsenová 26, Enbergová 8 – Bačková 6. | MATCH CENTER | IFF App