Rychlý start, další příděl a první nula pro Bauera! Češi srazili i Polsko

Lukáš Bauer udržel proti Polsku první nulu v reprezentaci | foto: Lubomír Skála/Český florbal

Po dnešku už je jasné, které evropské týmy si zahrají na MS v Malmö. Chybět nebudou ani Češi, kteří si v závěru základní kvalifikační skupiny poradili ve vyprodané Lochów aréně s Polskem. První nulu v reprezentaci udržel brankář Lukáš Bauer.

Polsko – Česko 0:15 (0:6, 0:4, 0:5)

Úvodní perioda byla jasnou záležitostí Čechů, kteří svému soupeři moc nepůjčovali balonek. I tak ale musel Bauer likvidoval třeba samostatný únik Kacpera Skury. Ten však přišel už za stavu 4:0. Už ve čtvrté minutě totiž odražený míček od zadního mantinelu napálil do sítě pohotový Milan Meliš. Hned při dalším střídání nabil Hanák zpoza brány Filipu Formanovi a ten znovu nedal Udzielovi šanci.

Demolice domácí obrany pokračovala a následně se krásným zakončením prezentoval Martin Gattnar a z voleje skóroval i Petr Majer. V poslední pětiminutovce dokázali Češi udeřit ještě dvakrát. Nejprve zblízka skóroval Filip Langer a po Jendrišákově zavezení se podruhé v duelu trefil bejnamínek Gattnar.

Po vydatné první části čekali Češi na gól ve druhé části skoro jedenáct minut. Dobře chytající Udziela si poradil i s trestným střílením Majera. Ve 31. minutě ale nestačil na Langerovu ránu a v poslední pětiminutovce ještě uspěl se svou bombou Tomáš Hanák, po Langerově dlouhém pasu Matěj Havlas a desátou trefu doručil po Šindelářově nabídce zpoza klece Filip Zakonov.

I poslední dějství se stalo kořistí Čechů. Do střelecké listiny se navíc zapsali také po pěkné střele Jonáš Kreysa a střídající Matěj Pěnička. Hattrick dovršil Langer a podruhé v klání se trefili obránci Meliš se Zakonovem. Závěr utkání byl pak hodně o snaze pomoci dlouholeté jedničce Bauerovi k první nule v národním týmu. Český gólman zneškodnil nejdříve nájezd Karkulowského a v závěru si poradil i s dalšími ošemetnými šancemi Poláků, kteří velmi nechtěli odejít bez vstřelené trefy.

„Z naší strany se jednalo o dobrý zápas, zatím nejspíš nejlepší. Odehráli jsme solidní tři třetiny. V té poslední se možná na některých hráčích ukázala únava z náročného programu. Trochu jsme proházeli formace a nemělo to na naší hru žádný negativní dopad. Hráli jsme pořád dobře a dokázali dávat góly, takže jsem velmi spokojený. Musím ocenit i skvělou atmosféru. Věděli jsme, že bude plno, a i proto jsme se na to trochu víc zaměřili,” popisuje duel trenér Joonas Naava.

Branky: 4. Meliš, 4. Forman, 6. Gattnar, 7. Majer, 16. Langer, 18. Gattnar, 31. Langer, 36. Hanák, 38. Havlas, 40. Zakonov, 41. Meliš, 44. Zakonov, 44. Kreysa, 52. Langer, 53. Pěnička. Rozhodčí: Broman – Matti (oba Švéd.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 682. | MATCH CENTER | IFF App

Sestava Česka: Bauer (Jurco) – Meliš, Hemerka, Šebek, Punčochář, Zakonov, Šindler – Havlas, Langer, Kreysa – Majer, Forman, Hanák – Šindelář, Jendrišák, Gattnar – Besta, Pěnička, Zouzal.