Chodov urval úvodní finále 1. ligy juniorek! Rozhodl ve druhé třetině

Juniorky Chodova po brance | foto: Matěj Pašek

Nejvyšší liga juniorek má za sebou první utkání finálové série, v němž Chodov porazil Tatran. Odveta těchto týmů se odehraje již ve čtvrtek ve 20 hodin.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Tatran Střešovice 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)

Chodov vstoupil do prvního finálového klání lépe a v čase 12:06 se radoval z vedoucí branky z hole Michaely Moravcové. Tatran ale na tuto trefu skvěle zareagoval a po pouhých třiceti vteřinách srovnal na 1:1. Rozhodující byla druhá třetina, v níž domácí florbalistky odskočily do tříbrankového vedení a Střešovice nemohly najít na tento nástup recept. Jejich odpověď přišla na začátku třetí části, v níž padly tři branky v rozmezí pouhé jedné minuty. Za stavu 3:5 však Tatran nedokázal proměnit nařízené trestné střílení a Chodov tak duel zakončil dvěma góly do prázdné brány.

Druhý zápas finálové série v podobě pražského derby se odehraje ve čtvrtek 18. dubna na palubovce Tatranu. Chodov si v něm může dojít pro juniorský titul, naopak Střešovice budou muset zvítězit, aby odvrátily mečbol. Sledujte tento napínavý zápas, který odstartuje ve 20 hodin.

Branky: 13. Moravcová, 27. Švajcrová, 34. Břeská, 37. Břeská, 44. Skoková, 60. Jiříková, 60. Skoková – 13. Machulková, 44. Seidlerová, 45. Machulková. Rozhodčí: Hanzal – Kos. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 235. Zásahy brankářek: Bačková 20 – Novotná 26. | MATCH CENTER