5:6
    (Kolstrunk)

Bulldogs zvládli bitvu o čelo! Start obral Panthers, hubený duel ve Znojmě

Souboj o čelo mezi Ústím a Bulldogs | foto: Florbal Ústí

Zajímavý program nabídlo sobotní kompletní kolo 1. ligy mužů. Jedním ze highlightů byl duel mezi Ústím a brněnskými Bulldogs. Bitva dvou aspirantů na postup vyšla lépe Brňanům.

Šlágr kola mezi Ústím a Bulldogs se nesl v zajímavém rytmu. Už ve třetí minutě se prosadil brněnský Petr Koláčný a ve druhé části si Bulldogs vytvořili dokonce vedení 4:0. Domácí protrhli střeleckou smůlu až v závěru druhé části díky Jakubovi Kolstrunkovi. V poslední části dovršil Koláčný hattrick a po trefě Richarda Kalouska to vypadalo na snadný triumf, jenže Severočeši zabrali a v poslední minutě dvěma góly dostali soupeře pod tlak. Na vyrovnání ale zbývalo již velmi málo času a pozici na čele tak získal celek z Brna.

Vysoké triumfy se urodily v Kladně, které potvrdilo skvělou formu a i díky hattricku Matyáše Bachmaiera přejelo Letku, a v Hradci Králové, kde si Východočeši poradili s Plzní 11:4. Start98 sebral bod Otrokovicím, které vyjely do Prahy bez slovenských reprezentantů. I tak si Panthers vytvořili náskok, který ale v posledních minutách smazal dvěma góly Tomáš Josefovič. V prodloužení ale přiřkl body Moravanům Ladislav Gál.

Čelákovické kosatky předvedly skvělý návrat do hry. V průběhu třetí části totiž se Štíry prohrávali už 3:7, ale když se v 55. minutě prosadil Ondřej Špalek neznamenalo to jen dovršení hattricku, ale i srovnání. O bonusovém bodu pro Budějcké nakonec rozhodl v nájezdech Matyáš Kouba. Hrdinu jménem Tomáš Brom pak měl brněnský Hattrick. Vyrovnaný zápas s Chomutovem patřil právě jemu. On se postaral o srovnání na 3:3 a byl to také on, kdo v prodloužení dovršil název svého klubu a rozhodl o bonusovém bodu.

Zápas gólmanů se odehrál ve Znojmě. Domácí florbalisté si ve všech pokusech vylámali zuby na skvělém Matyášovi Krupovi, který přihrál Gullivers tři body čistým kontem. Ve 38. minutě rozhodl Martin Kadlec, který využil přesilovku a překonal jako jediný rovněž skvěle chytajícího Adama Lysáka. V posledních vteřinách navíc po Krupově výhozu trefil prázdnou klec Patrik Synek a bylo tak definitivně rozhodnuto o exportu bodů do Brna.

Výsledky 1. ligy mužů
ASK Orka Čelákovice – FBC Štíři Č. Budějovice 8:7pn (1:4, 2:2, 4:1 – 0:0)

Branky: 4. Špalek, 26. Němeček, 40. Špalek, 45. Bárta, 46. Richtr, 52. Kramel, 55. Špalek – 9. Drobiš, 14. Prokop, 16. Sedlák, 19. Kouba, 33. Koklar, 37. Vacek, 45. Prokop, N Kouba. Rozhodčí: Tichý – Žofka. Vyloučení: 5:3, navíc Špalek (OS) – Kouba 4 + TDKU. Využití: 1:2. Diváků: 31. Zásahy brankářů: Zetek 33 – Švehla 21. | MATCH CENTER

Florbal Ústí – Bulldogs Brno 5:6 (0:1, 1:3, 4:2)

Branky: 35. Kolstrunk, 43. Kužel, 55. Semerád, 60. Kolstrunk, 60. Semerád – 3. Koláčný, 25. Švábík, 28. Koláčný, 33. Valachovič, 46. Koláčný, 50. Kalousek. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 350. Zásahy brankářů: Hrabě 11 – Faltus 16. | MATCH CENTER

Kanonýři Kladno – FBC Letka Toman Finance Group 10:3 (3:0, 3:2, 4:1)

Branky: 3. Bohuslávek, 7. Bohuslávek, 11. Bachmaier, 22. Bachmaier, 34. Tad. Chroust, 40. Frýba, 45. Bachmaier, 46. Horák, 50. Frýba, 56. Hübner – 26. Čech, 29. West, 53. Vojáček. Rozhodčí: Brak – Provazník. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváků: 186. Zásahy brankářů: Janoušek 17 – Bazala 17. | MATCH CENTER

FbC Respect Hradec Králové – FbC Plzeň 11:4 (1:0, 4:2, 6:2)

Branky: 10. Sucharda, 25. Lehký, 27. Nerad, 33. Gregor, 36. Krejčí, 48. Heger, 58. Škeřík, 58. Hušek, 59. Sucharda, 59. Gregor, 60. Rolín – 23. Zábran, 29. Winter, 54. Brabec, 60. Němeček. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváků: 131. Zásahy brankářů: Bárta 26 – Šrámek 18. | MATCH CENTER

FAT PIPE Start98 – Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:5p (2:1, 0:3, 2:0 – 0:1)

Branky: 13. Chaloupka, 20. Bagin, 56. Josefovič, 60. Josefovič – 5. Gál, 25. Červenka, 27. D. Ležatka, 33. Vykopal, 63. Gál. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 55. Zásahy brankářů: Dittrich 29 – Pujin 27. | MATCH CENTER

FBŠ Hummel Hattrick Brno – DDQ Florbal Chomutov 4:3p (1:2, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky: 12. Nagy, 36. Brom, 53. Brom, 61. Brom – 8. Holovej, 15. Linc, 50. Linc. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:0. Diváků: 63. Zásahy brankářů: Létal 21 – Frühbauer 28. | MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Brno I EMCOCase Gullivers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 38. Kadlec, 60. Synek. Rozhodčí: Fuciman – Urbánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 164. Zásahy brankářů: Lysák 17 – Krupa 16. | MATCH CENTER